Iš draugystės į partnerystę. Kaip?

 
Įsivaizduokite: esate gero draugo bute penktadienio vakarą, tai bus eilinis penktadienis praleidžiamas kartu žiūrint filmą. Esate susisukęs po antklode, o filmas privertė jus abu juoktis. Jūsų akys susitinka ir staiga pamatote savo draugą kitomis akimis. Šie jausmai auga per artimiausias savaites. Nesate tikras ką daryti. Kaip šią draugystę paversti romantiškais santykiais?

Šis scenarijus keblus, tačiau nutinka tikrai neretai. Jei norite platonišką draugystę paversti rimtais santykiais, štai faktoriai, kuriuos verta apsvarstyti.

Visų pirmą susivokite savo jausmuose

Gilūs jausmai bet kam nėra lengvai ištveriami, o juo labiau tam, kurį laikote artimu draugu. Tai gali gąsdinti. Tačiau prieš pradėdami pokalbį su kitu asmeniu, praleiskite šiek tiek laiko su savimi ir ramiai pagalvokite ar tai ką jaučiate yra tikrai. Ar tai romantiški jausmai? Ar jūsų aistra visiškai seksualinė? Mes dažnai neskiriame laiko pamąstymams. Ramybė ir neskubėjimas nėra taip įaugę, kaip skuba. Tačiau tikrai nenorite sugriauti prasmingos draugystės. Impulsyvumo kontrolė yra svarbus įgūdis, ypač, kai jausmai ima viršų. Užduokite sau štai tokius klausimus:

  • Kaip ilgai jaučiu tai?
  • Kada šie jausmai užsimezgė?
  • Ar kažkas nutiko ir po to ėmiau tai jausti?
  • Kaip norėčiau keisti šiuos santykius?
  • Koks mano potencialus tikslas naujiems mūsų santykiams?

Taip pat gali padėti pokalbis su kitu draugu ar netgi terapeuto konsultacija. Visiems reikia saugios aplinkos, kad galėtume tapti atviresni su savimi ir kartais kitas žmogus gali praplėsti mūsų požiūrį.

Būsite priverstas susidurti su potencialiu atstūmimu

Vienas iš sudėtingiausių draugystės keitimo iš platoniškų santykių į romantiškus aspektų yra tas, kad turėsite susidurti su atstūmimo baime. Žmonės apdovanoti savisaugos instinktu. Tai ne tik galioja norui bėgti nuo fizinio pavojaus, tai taip pat reiškia, kad tą patį darome, kai susiduriame su psichologine baime. Santykiai suteikia daugybę galimybių savisaugos instinktui pasirodyti. Savigynos mechanizmo veikimas priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Kai kurie žmonės mėgsta rizikuoti ir gyvena kiek laisviau, o kiti nemėgsta rizikuoti ir gyvena ramiau. Tačiau niekam nepatinka jausmas, kai juos atstumia. Mes visi norime to vengti.

Atstūmimas šiame kontekste reiškia, jog susiduriate su galimybe, kad žmogus, kurį galimai mylite, gali nežiūrėti į jus tuo pačiu būdu, kaip jūs matote jį. Toks atstūmimas daugeliui varo neviltį. Susidūrimas su potencialu atstūmimu yra dalis rizikos, kurią prisiimate pasakydami draugui apie savo jausmus. Tai baimę kelianti perspektyva, tačiau šioje situacijoje to išvengti neįmanoma. Būkite atviras, tikėkitės geriausio ir surizikuokite, jei esate tikras savo jausmais.

Ar esate pasiruošęs rizikai?

Kartu su jausmų išsiaiškinimu, taip pat turite apsvarstyti riziką, kuri kiltų pradedant romantiškus ir seksualinius santykius su draugu. Paklauskite savęs:

  • Ar noriu rizikuoti, žinodamas, kad tai gali sugriauti draugystę?
  • Ar mano santykiai su savimi geri, kad galėčiau palaikyti romantinius santykius su kitu žmogumi?
  • Kaip jausiuosi, kad draugas sutiks vystyti romantiškus santykius?

Žinoma, vienas dalykas apsvarstyti šiuos tris klausimus, o kitas iš tikro visą tai išgyventi. Jūs galite ir nežinoti tiksliai ar esate pasiruošęs tokiai rizikai tol, kol nenuspręsite veikti. Daugeliu atveju nebūname pasiruošę dideliems gyvenimo pokyčiams, tačiau imame ir keičiamės bet kokiu atveju.

Statistika gali būti jūsų pusėje

Pasak 2010 metais atlikto tyrimo, 68% vienišų vyrų ir 43% vienišų moterų sutiko eiti į pasimatymą su nepažįstamuoju. Todėl galima sakyti, paprasčiausias kvietimas į pasimatymą gali pralaužti ledus. 

Apibūdinkite santykius

Prieš galėdami apibūdinti santykius su draugu (ir, jei jums pasiseks, pereiti į romantiškus santykius), turite žinoti ko norite. Kai pasidalinsite savo jausmais ir sudominsite draugą, jums reikės išsiaiškinti ribas ir lūkesčius.

Kai santykiai pasikeičia nuo draugystės iki romantinių santykių, gali iškilti tam tikrų sunkumų. Pradedant nuo bendravimo su bendrais draugais, baigiant integracija nauju būdu į vienas kito gyvenimus, todėl visada puiku iš karto nuspręsti ko vienas iš kito tikitės. Ir net jei šį žmogų pažįstate seniai, nėra saugu manyti, kad viskas bus taip, kaip buvo. Nauja santykių struktūra taip pat sukurs pokyčių. Pasikalbėję apie tai kaip apibrėžiate santykius, lengviau ištversite pokyčius ir sukursite geresnį atsaką.

Kas jums gali pasirodyti neįtikėtina

Nors šių faktorių apsvarstymas gali padėti, labai svarbu pažymėti, kad daugelis partnerysčių susiformuoja spontaniškai. Mes visi esame girdėję istorijų apie du draugus, kurie galiausiai nusprendžia kurti romantiškus santykius. Ir kartais tai pavyksta!

Kad ir kokiu keliu nuspręsite eiti, visada svarbu likti atviram sau ir artimiesiems. Pasistenkite nežaisti žaidimų ir nesekite jokių susitikinėjimo taisyklių. Kitaip galite sukurti skaudžias patirtis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras