Įsimylėti – mažiau nei sekundė

6973678.jpeg
 
6 komentarai
Naujausi tyrimai atskleidžia, kad įsimylėjimo procesas užtrunka tik penktadalį sekundės, tai tarsi patvirtina meilės „iš pirmo žvilgsnio“ galimybę.

Dar įdomesnis faktas – kai žmogus įsimyli, tai paveikia 12 smegenų dalių, išsiskiria tokie hormonai kaip adrenalinas, dopaminas, oksitocinas bei vazopresinas. Būtent tai ir sukuria euforijos jausmą, panašų kaip vartojant kokainą. Trumpai tariant, galima labai greitai įsimylėti ir tas jausmas priverčia „skraidyti“ .

Įsimylėjimo būsena taip pat atneša rafinuotą mąstymą, dvasinius bei kūno įsivaizdavimus, dažniau kalbama metaforomis. Protas būna kupinas minčių ir asociacijų. Visa ši veikla smegenyse stimuliuoja širdį bei skrandį, štai dėl to dažnai jaučiame „drugelius pilve“ ar jaudulį širdyje. Taip pat įsimylėjus pagilėja supratimas kito skausmui, ypač dėl nesėkmingų santykių. Staigus išsiskyrimas, t. y. staigus euforijos jausmo dingimas gali sąlygoti depresiją, stresą, liūdesį.

Tyrimas atskleidžia, jog iš tiesų yra priklausomų nuo meilės žmonių. Jie tarsi verčia save nuolat įsimylėti, vos praėjus pradinei santykių stadijai jie palieka partnerį ir įsimyli kitą. Žinoma, tokį elgesį sąlygoja psichologiniai sutrikimai, taip pat neurologinės ir kitos priežastys. Jei jūsų aplinkoje yra nuo meilės priklausomas žmogus, ši informacija gali padėti jį „išgydyti“.

Taigi, nors įsimylėti galima greičiau nei per sekundę, išlaikyti jausmus nėra taip paprasta. Vos pamilus jaučiama euforija, dažnai siejama su aktyvaus dėmesio gavimu, švelnumu, susidomėjimu. Vėliau atsiranda pasitikėjimas, kurį reikia išlaikyti. Nuo įsimylėjimo priklausomi žmonės dažniausiai nėra matę sėkmingos, ilgos meilės pavyzdžių, tad jie tarsi atsisako rizikuoti dėl to, ko gali ir nebūti. Tačiau taip pat jie nenori apskritai prarasti galimybės džiaugtis meile, todėl pasirenka trumpalaikius santykius. Su tokiais žmonėmis svarbu kalbėtis, parodyti jiems laimingų ilgalaikės meilės pavyzdžių, to atnešamus privalumus. Ypač svarbu palaikyti artimąjį tuomet, kai šis kuriasi santykius, kartais pamokyti, padėti išlaikyti ir auginti nuostabius jausmus. Svarbiausia priversti žmogų suprasti, jog tai yra problema, ir jeigu nepavyksta šios išspręsti patiems, nėra nieko gėdingo ieškoti pagalbos kitur.

Suaugusiems.lt

Ar dažnai įsimylite?
 
Komentarai (6)
Straipsnio pradzioj isvardinti hormonai su tikslu suteikti svarumo, bet labai jau neitikinamai skamba visas straipsnis po to kai perskaitai kad vazopresinas (hormonas, mazinantis slapimo issiskyrima) skatina euforija :D
Siap statistiskai vyru zvilgsnis(kaip merginoms bebutu keista) visu pirma krypsta i veida,o paskui i apacia :) na,o merginos taiko kiek zemiau ;)
Siga,tu iš karto į "dūšią" lendi?:)
Simai, jei vos ne pirmas žvilgsnis į krūtinę - tai kažin ar čia meilė :P
Per sekundę net krūtinės dorai neapžiūrėsi:)
mjoo, bijau, kad būsiu prie tų, kurie priklauso nuo meilės...
Naujas komentaras