Iškelk savo partnerį ant pjedestalo!

 
Idealizuojantys savo partnerius žmonės ilgalaikių santykių perspektyvoje yra laimingesni nei tie, kurie mato juos tokius, kokie jie yra iš tikrųjų, teigiama naujo tyrimo išvadose.

Tie, kurie susituokdami buvo linkę „nerealiai idealizuoti“ savo partnerius, trejus metus po to buvo laimingesni nei ne tokios optimistiškos poros.

„Idealizuojantys savo partnerį žmonės patyrė mažiau staigaus nusivylimo“, - sakė Sandra Murray, psichologė ir tyrimo bendraautorė iš Bafalo universiteto.

Rezultatai nustebino, nes paprastai rožiniai akiniai nusivylimą tik sukelia.

Mokslininkai apklausė 222 poras, įregistravusias savo santuokas Bafalo merijoje. Dalyviai pildė anketas trejus metus kas 6 mėnesius. Jų buvo prašoma apibūdinti partnerį ir idealaus sutuoktinio įvaizdį. Jų taip pat buvo prašoma ir apibūdinti save.

„Pavyzdžiui, „Gaylei“ idealus partneris galėtų būti ne kiek inteligentiškas, o kiek atletiškas, todėl pagal tai ji vertina ir savo vyrą „Roną““, - aiškino dr. S. Murray.

„Vis dėlto, jis pats save gali matyti kiek kitaip, nei jos idealas. Jis gali laikyti save tinginiu, todėl jos idealizuotas variantas gali būti nerealus“.

Pastebėta, kad juo labiau įsivaizdavimas neatitiko tikrovės, tuo laimingesnės poros pasirodė esančios.

Ar tai kiek daugiau nei neišmanėlio laimė? „Nesutikčiau, kad žmonės save apgaudinėja“, - teigė dr. S. Murray. „Tiksliau sakant, žmonės mato savo partnerius per optimistišką ar idealistišką prizmę. Paprastai santykiams tai naudinga, nes geras partnerio įvaizdis skatina žmones tikėti, kad jie galės išspręsti visas su santykiais susijusias problemas“. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras