Išsiskirti prieš Kalėdas ar palaukti?

 
2 komentarai
Kalėdos jau visai ne už kalnų: eglutė pastatyta, kvietimai į šventinį vakarėlį išsiųsti ir vyrai tikisi, kad jų išrinktoji nupirko tą nuotolinio valdymo žaidimų sistemą, dėl kurios visus metus jie taip varvino seilę.

Bet ką daryti, jei širdyje ramybės nėra – jūs jaučiate vis didėjančią įtampą santykiuose, o viską išspręsti liko vos 9 dienos?

Ar rizikuosite susilaukti šeimos rūstybės ir numesite bombą dabar, ar prie Kūčių stalo vaidinsite, kad viskas yra gerai ir pokyčius paliksite naujiems metams? Baigti viską dabar ir sutaupyti dovanoms skirtus pinigus ar iššvaistyti juos ir taip sumažinti sąžinės priekaištus dėl artėjančių skyrybų?

Tai klausimai, kurie šiuo metų laiku vargina kiekvieną skirtis norintį žmogų. O gruodis yra skyrybų klestėjimo metas, bent jau taip teigia Davidas McCandlessas ir Lee Byronas, dizaineriai, atlikę tyrimą socialiniame tinkleFacebook. Jie sekė 10 000 būsenos atnaujinimų, suskaičiavo žodžius „skirtis“ bei „išsiskyręs“ ir pastebėjo, kad likus dviems savaitėms iki Kalėdų skyrybų dramatiškai padaugėja.

Kaip ten bebūtų, Kalėdų dieną įvyko mažiausiai skyrybų per visus metus. Matyt, tą dieną skirtis atrodo per daug žiauru.

„Kalėdos – labai džiaugsminga diena. Būtumėte tarsi Grinčas, kuris pavogė Kalėdas ir tikriausiai  „bukagalvio“ epitetas jums apibūdinti būtu naudojamas dar ilgai, - sako Andrea Syrtash, knygos „Jis tiesiog ne tavo tipo (ir tai gerai)“ (ang. He’s Just Not Your Type (And That’s A Good Thing)) autorė.

Jei paskutinis poros laikas kartu jau tikrai tiksi į pabaigą, dabar yra pats laikas pasikalbėti, sako Niujorke įsikūrusi santykių ekspertė: „Kuo anksčiau – tuo geriau. Niekada nesulauksite idealaus momento“.

Jo'ė Whiles žinojo, kad metas skirtis su savo vaikinu dar prieš Kalėdas 2006-aisiais. Vis dėlto, ji neišdrįso to padarytinet žinodama, kad jis buvo jai neištikimas. „Žinojau, kad artėjant švenčių maratonui tai bus tikra kankynė“, - sakė28-erių J. Whiles. „Būtent po Kalėdų dar laukė mano gimtadienis ir mūsų sukaktuvės“.

Be to, jos šeima šia proga buvo suplanavę kelionę iš Midvesto. Taigi ji išliko rami. „Pamenu, visas tas periodas buvo pakankamai skaudus. Daugiausiai mano mintys sukosi apie išdavystę“.

Savo motinai apie tai ji pasakė tik per Kūčias: „Ji nesuprato, kodėl visa tai atidėliojau“.

Galiausiai jie išsiskyrė prieš Velykas, kiek mažesnę šventę. Žiūrėdama į retrospektyvą, J. Whiles sako, kad turėjo viską užbaigti „daug anksčiau“.

Nalatie Lue laukti negalėjo ir su savo vaikinu išsiskyrė likus trims savaitėms iki Kalėdų.

„Visas Kalėdas praleidau vis tikrindama savo telefoną ir bandydama sulipdyti savo sudaužytą širdį“, - pasakoja N.Lue, Didžiojoje Britanijoje gyvenanti tinklaraščio apie santykius „Baggage Reclaim“ autorė.

Vis dėlto, tai buvo geriau nei alternatyva.

„Nors aš jaučiausi prislėgta, mane supo žmonės, kurie iš tiesų mane myli. Tai buvo daug geriau nei nei apsimetinėti, kad viskas yra gerai“, - sakė N. Lue.

Ji teigia, kad skyrybos per Kalėdas yra ypatingai traumuojančios, nes šventiniu periodu lūkesčiai padidėja ir į visa tai būna įtraukta daug aplinkinių, ne tik pora.

„Kalėdos yra labai sentimentalus laikas metuose, kurį žmonės praleidžia su šeima, draugais ir mylimaisiais. Tai viena iš tų progų, kai tikrai galima suprasti, kas dedasi santykiuose“.

Net jei vienas iš partnerių nusprendžia palaukti ir negadinti švenčių, atsiveria visas minų laukas: „Aš tiesiog praleidau Kalėdas su šiuo asmeniu. Ar sėdėjimas prie eglutės ir apsikeitimas dovanomis buvo apsimestinis?“

Blogiausias įsivaizduojamas scenarijus – tai neapsisprendę partneriai, kurie skiriasi dar tiksliai nežinodami, ko nori, pasakoja Michaelas Finkelsteinas, holistinio gydymo metodus taikantis specialistas iš Bedfordo.

„Jei nesate įsitikinę, tai tikrai nėra tinkamas metas skirtis. Tai paveiks ir kitus žmones. Kelti scenas tokiu metu yrakiek egocentriška“, - sako jis.

Taigi, kas nutinka, jei esate priversti būti prie stalo su 20 greitai jūsų buvusiuoju tapsiančio partnerio giminių?

„Jei neturite drąsos išsiskirti tuojau pat ir šiuo metu esate tos šeimos namuose, mąstykite ir elkitės kaip geri politikai“, - pataria A. Syrtash. „Nukreipkite temą, mandagiai nusišypsokite ir pasakykite: „Mes pažadame jums pranešti, kai tik bus kokių naujienų“.

O jei tiesiog privalote tepti slides visai prieš atvykstant Kalėdų Seneliui?

N. Lue pataria nepritrenkti aplinkinių: suteikite jiems pakankamai laiko susiplanuoti kokią nors alternatyvą.

„Įsivaizduokite, nusprendžiate tai padaryti likus dviems dienoms iki švenčių, o žmogus galvoja, kad vis dar turi planų su jumis. Be to, tai turės sužinoti ir šeimos nariai ir jiems teks išgirsti: „Į vakarienę ateisiu viena“ arba „Beje, gal per vakarienę atsiras vietos ir man?“

Sudaužius širdį, N. Lue įspėja susilaikyti: „Nepradėkite tuomet siųsti žinučių ar elektroninių laiškų, kurie nuramintų jūsų sąžinę. Taip sujauksite partnerio mintis visoms šventėms. Jis negalės apsvarstyti išsiskyrimo ir neturės pakankamai laiko pabūti su savimi ir artimaisiais, jei vis vaidensitės jūs“.

Jei negalite skirtis dabar, ir svarstote palaukti iki 2012: Ar jūs tikrai norite sudaužyti jo širdį Naujųjų Metų šventės šokių aikštelėje?

A. Syrtash mano, kad išsiskyrimas, artėjant prie metų pabaigos, yra dar blogesnis nei skyrybos per Kalėdas, daugiausiai dėl to, kad ši diena dažniausiai siejama su ateinančių metų viltimis ir svajonėmis.

„Visi šeimoje tikisi, kad Kalėdos bus taikios ir gražios, ir tai yra gerai“, sako dr. M. Finkelsteinas. „Jie turi vilčių, kad taip jausis ir kad niekas neapsimetinės. Žinoma, tai nutinka labai retai, bet gyvenimas toks, kad visko pasitaiko net ir per Kalėdas“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
o manoji nusprende skirtis pries savaite ir pas mus draugai atvyksta is uzsienio naujiem metam tai ji nusprende jog pabutumem kartu kol jie isvyks kad neskaudint bet as ja myliu ir noriu pasipirsti ar viska mesti bet to tikrai nenoriu daryti ka man daryti ar pasipirsti iki svenciu ar kaip prasau padekit.
Geriau išsiskirti prieš Kalėdas nei laukti Velykų tam reikalui sutvarkyti.
Naujas komentaras