Jei partneris prašo jūsų šių paslaugų, gali būti, kad jis jumis naudojasi

58(1).jpg
 
Jei partneris nesiskolina didelių sumų ir nereikalauja viso jūsų laiko ir dėmesio, galite pagalvoti, jog jis jumis tikrai nesinaudoja. Tačiau ar žinojote, kad tai įmanoma net neprašant didelių paslaugų? Jei tai reguliariai nutinka ir manote, kad tai neteisinga, manykite, kad tai įspėjimas, ypač žinant, jog šis įprotis gali tapti nekontroliuojamas.

Tačiau svarbu ir nesitikėti blogiausio. Kai kurie žmonės naudojasi kitais tyčia, tačiau ne visi turi blogų ketinimų. Dažnai net nesuvokiame, kad partnerio prašome per daug. Priprantame būti mylimais, palaikomais ir kitaip trokštame rūpesčio ir tikimės jo iš partnerio.

Kiekviena situacija yra kitokia ir turėtumėte pasikliauti nuojauta. Ir, žinoma, pasikalbėkite su partneriu iš karto, kai pajuntate disbalansą. Jei manote, kad partneris jums kaip nors naudojasi, tai gali paveikti jūsų santykius iš esmės. Tačiau, jei pasisakysite apie tai kaip jaučiatės ir tiksliai įvardinsite tą partnerio elgesį, kuris jus neramina, greičiausiai prieisite kompromisą.

Skaitykite ir sužinosite, kokių paslaugų partneris prašyti neturėtų ir ką daryti, kad santykiai vėl būtų subalansuoti.

1. Partneris neapibrėžia jūsų santykių

Kiekvieni santykiai progresuoja savo ritmu, tačiau, jei partneris nuolat prašo daugiau laiko prieš įsipareigojant oficialiai, tai gali reikšti, jog jumis naudojamasi.

Santykių apibrėžimas yra gąsdinantis, tačiau būtinas žingsnis santykiams. Jei žmogus nuolat vengia šios temos, reiškia, jis vengia įsipareigojimo toliau besimėgaudamas santykių privalumais.

Jei tai jums atrodo neteisinga, pasakykite partneriui ko iš tikro tikitės ir kokio įsipareigojimo jums reikia. Jei partnerio ketinimai geri ir jis nori to paties, jis tikrai apie tai kalbėsis.

2. Pasikliauja jumis dėl bet ko

Paprasti prašymai nestebina nieko, jei jų prašoma kartais arba taip susitarėte anksčiau. Tačiau, jei prašymų prisikaupia tiek, jog ima atrodyti, kad viską darote už partnerį, turėtumėte kalbėti, ypač, jei darėte ypač daug. Žinoma, partneriui turėtumėte padėti visada, kai tik galite, tačiau tą turėtumėte aptarti.

3. Prašymas atlikti namų ruošos darbus

Jei partneris prašo išvalyti butą, sumokėti sąskaitas, ar pasirūpinti augintiniu, gali būti, jog jis jumis naudojasi. Ir tai tiesa ypač tada, jei partneris nedaro to paties.

Darbų pasiskirstymas egzistuoja daugelyje santykių, o netolygus paskirstymas gali sukelti santykiams pavojų, nes iš to kyla konfliktai ir nepasitenkinimas.

Jei partneris prašo atlikti tam tikrus namų ruošos darbus, leiskite jam žinoti, kad tai jūsų netenkina. Jei manote, kad partneris naudojasi jumis (pavyzdžiui, tvirtina, jog nežino kaip tą padaryti, ar kad jūs tą atliekate geriau ir pan.), kalbėkite dabar, kol nekilo daugiau nepasitenkinimo.

4. Tikisi, kad išsuksite iš savo kelio

Santykiuose ne visada viskas būna tobulai subalansuota. Turite ir duoti, ir imti. Tačiau, jei partneris nuolat prašo jūsų išsukti iš savo kelio dėl jo, atkreipkite į tai dėmesį.

Pavyzdžiui, jei partneris paprašė paimti vakarienę einant pas jį, jei restoranas jums pakeliui, nereiškia, kad jis jumis naudojasi. Tačiau, jei manote, kad partnerio prašymai nesąžiningi (pavyzdžiui, partneris turi daug laiko kažką paimti, o jūs ilgai dirbate), verta tai aptarti su juo.

Ir nepamirškite, gali būti, kad jūsų partneris nesuvokia, jog elgiasi netinkamai.

5. Prašo jūsų draugų paslaugų

Jei partneris išsikėlė didelį tikslą, jis gali prašyti paslaugų iš jūsų draugų, ypač, jei jūsų draugai turi reikiamų ryšių. Tačiau toks elgesys gali lengvai pereiti į pavojingą teritoriją.

Nors visada gerai plėsti pažintis ir klausinėti, nėra gerai partneriui veikti jums už nugaros, draugauti su žmonėmis dėl savanaudiškų priežasčių, ar naudotis jūsų santykiais karjeros tikslams. Svarbu, kad partneris neprašytų tokių paslaugų, dėl kurių jūs nesutinkate.

6. Partneris nori, kad apmokėtumėte sąskaitą

Visos poros skirtingai apmoka restoranų ar kitų pramogų sąskaitas. Gal jūs dalinatės ja per pusę, ar kuris nors vaišina. Tinka bet koks susitarimas, tačiau, jei partneris dažniau leidžia sąskaitas apmokėti jums, vertėtų apie tai su juo pasikalbėti.

Jei partneris akivaizdžiai niekada to nedaro ar jums kitaip neatsilygina, gali būti, jog jis jumis naudojasi. Jei jums visada trūksta pinigų, tai įspėjimas.

7. Niekada neatsilygina

Vienas kitam skolinti pinigų yra normalu, tačiau niekada neturėtumėte jaustis taip, lyg partneriui nerūpėtų jūsų pinigai ar tai, iš kur juos gaunate. Jei jis nesielgia su jūsų pinigais taip pat pagarbiai kaip ir su savais, tikėtina, jog jis jumis naudojasi, net to ir nesuprasdamas.

Gal jis pasiskolina ir negrąžina skolos? Ar prašo jūsų pinigų kažkam, ko kitaip negalėtų sau leisti? Jei tokie dalykai neramina jus, tikėtina, kad jumis naudojamasi. Ir turite apie tai prabilti.

Tikėtina, kad partneris naudojasi jumis tyčia, o gal iš gobšumo. Tačiau daugeliu atvejų žmonės tą daro net nesuprasdami. Jei partneris daro ką nors iš anksčiau minėtų dalykų, pasikalbėkite kaip įmanoma greičiau. Nustatykite ribas, nubrėžkite, ko trokštate ir tada nebeteks jaustis išnaudojamam.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras