Jei partneris tai sako jums, reiškia, jis gali būti toksiškas žmogus

3133aac1-5be4-4042-911a-3ab486c58dba-zaeh_bustle_aug2015-596.jpg
 
Ginčo įkarštyje lengva pasakyti kažką skaudinančio, net kai to visiškai nenorime. Tačiau net konflikto metu jūs ir jūsų partneris turėtumėte elgtis civilizuotai ir pagarbiai. Jei partneris kasdien sako jus įžeidžiančias frazes, tai nepriimtina.

Jei partneris sako ką nors iš žemiau paminėtų frazių, tai dar nereiškia, kad santykius privalote nutraukti. Svarbiau yra tai, kai jis reaguoja į tai, kad tą pasakote ir ar pakeis savo elgesį. Jei partneris pripažins, jog tai yra problema, jis galės judėti į priekį ir tą pakeisti. Tačiau, jei jis nereaguos atsiprašydamas, tai jau kita kalba. Jei partneris nereaguoja, nepripažįsta, ar kartoja toksišką elgesį, jam reikėtų profesionalo pagalbos. Jei tai nepadės, rekomenduojame santykius nutraukti.

Kartais toks elgesys gali virsti į išnaudojimą. Niekada neturėtumėte su tuo taikstytis, nesvarbu kaip stipriai mylite partnerį. Susisiekite su patikimais draugais ir šeimos nariai ir pasikalbėkite su psichinės sveikatos specialistu, jei jums reikia palaikymo nutraukiant santykius. 

“Esi nevykėlis“

Jei karštai ginčijatės su partneriu, lengva pasakyti tai, ko iš tikro nenorite. Tačiau prasivardžiavimas yra labai blogas įprotis ir nesvarbu koks įpykęs būtumėte. Žmonės, kurie vadina partnerius įvairiomis negražiomis pravardėmis, neturi tam tikrų komunikacijos ir konflikto sprendimo įgūdžių. Jei tai nutiko tik kartą netyčia, pasakykite partneriui, jog tai nepriimtina ir netęsite pokalbio tol, kol jis nekalbės su jumis pagarbiau. Jei prasivardžiavimas yra įprotis, tai yra žodinio užgauliojimo ženklas. Jei partneris neparodo, kad gailisi ir nesutinka su terapija, turėtumėte santykius nutraukti.

„Tu per stipriai reaguoji“

Žmonės, kaltinantys partnerį per stipriomis reakcijomis ar dramatiškumu, dažnai nesupranta, jog daro tai, kas iššaukia stiprią negatyvią reakciją. Pavyzdžiui, partneris nuolat neprisiima atsakomybės, kritikuoja ar išnaudoja. Jei jus dar labiau liūdina, kai partneris jums sako, kad jūsų reakcija per stipri, kai reaguojate tinkamai sunkioje situacijoje, tai kenkia santykiams ir jūsų pasitikėjimui savimi. Kai nurimsite, pasakykite partneriui, jog tai, ką jis pasakė, jus įžeidė ir norite, kad ateityje jis elgtųsi pagarbiau.

„Kodėl negali tiesiog būti laimingas?“

Partneris turėtų rodyti empatiją ir palaikyti jus. Tačiau žmogus, kuris nori tiesiog nekreipti dėmesio ir kad tiesiog būtumėte laimingas, nėra tas, kuris reaguoja pozityviai. Jei partneris netinkamai reaguoja į jūsų nuotaiką, elgiasi taip, lyg gadintumėte jo nuotaiką ar emociškai jus apleidžia, reiškia jis sako, kad jūs jam netinkate, koks esate ir jo meilė turi sąlygų. Pabandykite pripažinti, jog partneris gali jaustis bejėgis ir nesugeba palaikyti jūsų šioje situacijoje. Tada paaiškinkite, jog tokie komentarai priverčia jus jaustis prasčiau. Jei partneris pakeis savo elgesį, tai puiku. Tačiau, jei jis toliau elgsis taip, lyg jūsų negatyvios emocijos nesvarbios, turėtumėte pasvarstyti apie porų terapiją ar nutraukti santykius.

„Niekas daugiau su tavimi neištvertų“

Išnaudotojai naudoją šią frazę savo partneriui kontroliuoti. Jie paveikia jūsų pasitikėjimą savimi tam, kad toliau toleruotumėte jų išnaudotojišką elgesį. Jei partneris tai sako jums, greičiausiai, jis pats pasižymi menku pasitikėjimu savimi ir jaučiasi apleistas. Tačiau tai nėra priežastis su jumis taip elgtis. Jei partneris mažina jūsų vertę sakydamas, kad niekas kitas jūsų nenorėtų, turite nutraukti santykius tuojau pat. Susisiekite su artimaisiais ir paprašykite jų emocinės paramos, bei kreipkitės į psichinės sveikatos specialistą, jei tam jaučiate poreikį.

„Tu toks kvailys“

Tam tikrame kontekste ši frazė gali nieko nereikšti, pavyzdžiui, pasakote anekdotą, o partneris juokdamasis ištaria tuos žodžius. Tačiau, jei partneris nuoširdžiai jus įžeidinėja, tai yra tikrai toksiškas elgesys. Tai yra galios rodymo technika ir ji yra nuodinga bet kokiems santykiams. Pasakykite partneriui kaip tokie pareiškimai priverčia jus pasijusti. Jei partneris nuoširdžiai atsiprašys ir pažadės būti atsargesnis ateityje, tai yra geras ženklas. Tačiau, jei partneris nuolat jus menkina, turėtumėte nutraukti santykius.

„Jei iš tikro mane mylėtum...“

Kartais partneris gali įtikinėti jus nueiti į jų mylimiausią restoraną ar nuveikti kažką, ko jis norėtų,  švelniai sakydamas „jei tikrai mane mylėtum...“ Tačiau, jei partneris rimtai mėgina jumis manipuliuoti, kad elgtumėtės taip, kaip nori jis, tai nėra nekalta. Nors tai gali nepasirodyti kaip bėda, tai gali būti gilesnės problemos ženklas. Jei partneris kartoja šią frazę, tai yra manipuliacija. Jūs mylite partnerį ir jis tą žino, todėl, jei jis sako jums ką nors panašaus, reiškia, mėgina priversti jus pajusti kaltę. Neturėtumėte nieko įrodyti.

„Nepalikai man kito pasirinkimo“

Jūsų veiksmai veikia ir jūsų partnerį, tačiau jūsų pasirinkimai neveikia partnerio sprendimų. Pavyzdžiui, gal jūsų partneris pasakė jums šią frazę po to, kai pradėjote su juo kalbėtis apie neištikimybę. Kai partneris ima kaltinti jus dėl kažko, ką padarė pats, tai nėra geras ženklas. Jei partneris jums tą sako, turėtumėte žinoti, jog tai nėra tiesa. Jei partneris mėgina permesti atsakomybę jums ir kaltina jus dėl savo poelgių, tai yra toksiška.

„Tu visai kaip tavo tėvas (motina)“

Jei jūsų partneris puikiai sutaria su jūsų mama, o su tėčiu yra tiesiog neišskiriami, tokia frazė jums turėtų būti geriausias komplimentas. Tačiau, jei partneris tą sako jums norėdamas įskaudinti, tai toksiška. Stenkitės išlikti ramus. Nors partneris jau ištarė šiuos žodžius, gali būti, jog pasakė nepagalvojęs. Aiškiai pasakykite, kad toks pareiškimas jus žeidžia ir suteikite partneriui progą atsiprašyti. Įsitikinkite, kad esate nustatęs ribas ir aiškiai išsakote savo mintis.

Jei partneris sako ką nors žeidžiančio konflikto metu, suteikite jam šansą atsiprašyti ir pažadėti, kad tai nepasikartos. Tačiau, jei partneris daro tai nuolat, turėtumėte apsvarstyti apie skyrybas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras