Ką daryti, jei norite atvirų santykių, o partneris nėra dėl to tikras

59eee265eea8763f7a075e9bf2d582d3.jpg
 
Taigi, nusprendėte, kad norėtumėte atvirų santykių su savo partneriu. Problema? Partneris nėra tikras ar jam tai priimtina. Tai nutinka gana dažnai ir tai gali bauginti. Jei nesate tikras ką daryti, kai jūs norite atvirų santykių, o partneris ne, yra keli dalykai, kuriuos vertėtų apsvarstyti, kai imate kalbėti šia tema, judate į priekį ir apibrėžiate savo santykius ir nustatote ribas.

Nuo ko pradėti

Visų pirma, labai svarbu nepamiršti, kad nėra vieno būdo atviriems santykiams palaikyti. Taigi, vienas svarbiausių dalykų čia yra pagalvoti ko tiksliai norite ir įsitikinti, kad tai išsakote aiškiai partneriui, kai pirmą kartą prakalbate šia tema. Tačiau jūsų poreikiai neturi užgožti partnerio poreikių, bet įsitikinkite, kad partneriui perduodate visą informaciją ir kad jis viską supranta iki galo. Atviri santykiai yra daugybė santykių formų: poliamorija, “swingas”, nemonogaminiai santykiai, santykių anarchija ir t.t. Galite pamėginti “įrėminti” tai, ko tikitės iš atvirų santykių ir pasakyti tai partneriui.

Atviri santykiai skirti tikrai ne visiems, tačiau kartais žmonės tiesiog nežino kokios tai galimybės ir kiek skirtingų variantų, štai kodėl jie nesupranta ko nori. Rekomenduojame pasidomėti atvirais santykiais ir jų variacijomis, nes tik turėdami visą reikiamą informaciją galėsite ją tinkamai perduoti partneriui, kai pirmą kartą kalbėsitės apie atvirų santykių galimybę. Net jei ir pats nežinosite ko tiksliai norite.

Taip pat yra daugybė klausimų, kuriuos turėtumėte sau užduoti, pavyzdžiui: Ar noriu tik seksualinių santykių su kitais žmonėmis, ar man reikia ir emocinio intymumo? Ar noriu puoselėti ryšius su kitais žmonėmis be savo partnerio ar su juo? Ar norite kalbėtis su partneriu apie, ar detales norite pasilikti sau? Kai tai jums taps aiškiau, tada bus geriausias metas pradėti komunikuoti apie tai su partneriu, nurėžiant ribas ir išsakant poreikius. Partneris turės apsvarstyti detales ir priimti sprendimus, susijusius su jo paties poreikiais.

Taip pat įsitikinkite, kad komunikacijos procesas apie jūsų santykių dinamikos pokyčius nėra skubinamas ir neskelbiami jokie ultimatumai. Nei jūs, nei partneris neturite jausti jokio spaudimo. Ir turite išsakyti, kad nenorite rizikuoti santykiais su mylimuoju. Svarbiausia išreikšti kiek daug reiškia santykiai su jūsų partneriu.

Atviri santykiai neturi būti esamų santykių problemų sprendimas

Įsitikinkite, kad nemėginate santykių su partneriu paversti atvirais dėl esamų problemų ar dėl nesuderinamumo su partneriu. Jei dėl to kilo mintis apie atvirus santykius, turėtumėte spręsti esamas bėdas, o ne jas maskuoti.

Abu sudarykite sąrašą

Dar vienas puikus būdas pokalbiui tęsti – abu su partneriu sudarykite sąrašus, kuriuose pažymėsite, kas yra priimtina, nepriimtina ir gal būt priimtina. Tai padės suprasti ko galėtumėte norėti ar ko nenorėti iš jūsų pasirinkto atvirų santykių tipo. Tada palyginkite sąrašus. Turite abu būti visiškai atviri, nebijoti išsakyti savo jausmus, baimes ir viltis, pradedant nuo pavydo ir baigiant saugiu seksu ir nepamirškite aptarti „o kas, jei...“. Komunikacija svarbi visur ir visada, ypač, jei norite aiškiai žinoti, kas priimtina jums ir jūsų partneriui.

Bandomasis laikotarpis

Taip pat įmanoma, kad partneris abejoja, tačiau nesako visiškai užtikrinto „ne“. Tokiu atveju galite susitarti dėl bandomojo laikotarpio. Tai gali reikšti, kad atversite savo santykius tam tikram laikui arba su tam tikromis sąlygomis. Jei jums reikia papildomo palaikymo, taip pat galite pasikonsultuoti su psichologu, kuris gerai supranta nemonogaminių santykių susitarimus.

Tačiau, jei jūsų partneris visgi nusprendė, kad santykių atverti nenori, turite gerbti jo sprendimą. Nedarykite ultimatumų ir nespauskite partnerio daryti kažką, ko jis nenori. Jei jūs nusprendžiate, kad norite atvirų santykių, jie turi būti abipusio sutarimo vaisius.

Nors šis pokalbis kainuoja daug nervų, komunikacija visada yra svarbiausia. Taip pat svarbu, kad pasitikėtumėte vienas kitu ir būtumėte laimingi.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras