Ką daryti, jei partneris jus ignoruoja leisdamas laiką savo telefone

4(3).jpg
 
Visi esame ėję pietų su draugais, kurie vietoje malonaus pokalbio, renkasi savo telefonus. Tai paveikia draugystę, nes imate jaustis ignoruojamas ir atitrūkęs. Tačiau tyrimai parodė, jog šis įprotis taip pat yra grėsmė santykiams su partneriu.

Šis blogas įprotis akivaizdžiai tampa vis didesne problema, kai tiek daug žmonių turi išmaniuosius telefonus ir prieigą prie socialinių tinklų, elektroninio pašto ir t.t. kiaurą parą. Tai ne tik sukelia priklausomybę nuo telefono, bet ir nuo interneto. Jei jūsų partneris pakliūna į šią kategoriją žmonių ir ignoruoja jus užsiimdamas savo telefone, tai tikrai gali paveikti bendrą pasitenkinimą santykiais.

Žinoma, kai visą laiką esate su vienu žmogumi, galiausiai jam teks pažvelgti į savo telefoną ir tai yra normalu. Taip pat partneriui gali prireikti atsakyti į svarbų elektroninį laišką, ar atrašyti draugui net jei ir leidžiate laiką drauge. Tačiau tai nereiškia, kad partneris gali naudotis telefonu didžiąja laiko dalį. 

Vienas iš žalingiausių šalutinių šio įpročio poveikių yra akių kontakto trūkumas ir iš to kilę negatyvūs jausmai. Dažniausiai komunikuojame kūno kalba, o ne žodžiais, nes kūnas pasako daug daugiau. O kai žmogus nuolat žiūri į savo telefoną, jis nesudaro akių kontakto ir neatsisuka į partnerį visų kūnu. Ir tai sukelia visiškos ignoracijos ir atstūmimo jausmus. Kai jūsų partnerio kūno kalba indikuoja, jog jis nesiklauso jūsų, jūs jaučiatės įskaudintas ir turite labiau stengtis norėdami sulaukti partnerio dėmesio. Tai gali sukelti komunikacijos problemų ir santykių atšalimą.

Taigi, kaip susigrąžinti ryšį?

Visų pirma išsakykite partneriui tai, kad jus neramina jo naudojimosi telefonu įpročiai. Labai svarbi sveikų santykių dalis yra atvira komunikacija. Pasidalykite savo nerimu su partneriu ir išsakykite, jog jaučiatės ignoruojamas ir nustumiamas į šalį, kai jis nuolat naudojasi savo telefonu. Žmonės nemoka skaityti minčių ir problema negali būti išspręsta, jei nekomunikuojate su partneriu. Taip pat gali padėti, jei pastebėsite savo paties naudojimosi telefonu įpročius. Net jei partneris naudojasi telefonu daug dažniau nei jūs, yra didelė tikimybė, kad ir jūs praleidžiate su juo nemažai laiko. Pasikalbėkite apie tai kaip apie santykių problemą, o ne partnerio problemą. Taip galite pradėti pozityvų pokalbį, o ne ginčą, kuriame kiekvienas mėginsite apsiginti.

O tai padarę galėsite rasti būdų rečiau naudotis telefonais, kai leidžiate laiką drauge. Pavyzdžiui, daug žmonių nusprendžia nesinešti telefono prie vakarienės stalo ar vengia naudotis jais lovoje, kai gulasi miegoti. Vienas iš šių pasirinkimų gali būti puiki pradžia. Taip pat turėtumėte pasikalbėti apie priklausomybę nuo telefono, nes tai tikrai opi tema, o vien paaiškinę apie tai partneriui, galite jam atverti akis. Telefonai tyčia sukurti, kad atitrauktų jus nuo gyvenimo, pradedant nuo ekrano ryškumo, baigiant jų skleidžiamais garsais. Yra daugybė tyrimų, kuriais patvirtinta, kad žmonės linkę į priklausomybę nuo išmaniųjų telefonų. Mes nuolat tikriname telefonus, nes jie suteikia mums teigiamus dalykus.

O tam, kad atkreiptumėte dėmesį į tai, kiek laiko praleidžiate su savo išmaniuoju, galite paversti tai žaidimu. Pamėginkite pasiūlyti partneriui atsisakyti telefonų, kai valgote vakarienę restorane, o tas, kuris pirmas patikrins telefoną, turės apmokėti sąskaitą. Jei abu partneriai sutiks su tokiomis taisyklėmis, tai taps puikiu būdu pamatyti problemą ir ją spręsti.

Jei jūsų partneris nuolat spokso į savo išmanųjį vietoje to, kad leistų laiką su jumis, tai tikrai veikia santykius. Turite jam pasakyti, jog pastebite modelį ir esate sunerimęs dėl tokio įpročio įtakos. O tada galite rasti būdų mažiau naudotis telefonais, sukurti stipresnį tarpusavio ryšį ir išsaugoti santykius.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras