Ką daryti, kad santykiai būtų tikrai pavykę?

210781-362254-756x425(1).jpg
 
Jei nesijaučiate 100 procentų patenkintas dabartiniais santykiais, tai gali reikšti, kad jūs ir partneris turėtumėte tai spręsti. Ne tik tai trukdo jums augti kaip porai, tačiau tai taip pat gali privesti prie didesnių problemų. Pavyzdžiui, jei nesate patenkintas santykiais, ar juose gali būti pasitikėjimas?

Komforto trūkumas santykiuose gali būti sudėtingas, tačiau tą išspręsti galima komunikuojant. Vienas būdas tą sutvarkyti – kalbėjimas su partneriu apie dalykus, kurie jus neramina.

Visų pirmą, priminkite partneriui, jog trokštate pagerinti judviejų ryšį. Tada paklauskite partnerio nuomonės apie tai ir nepamirškite paklausti, ką jo nuomone, jūsų santykiuose galima būtų pakeisti.
Štai keli dalykai, kuriuos pasak ekspertų, turėtumėte daryti santykiuose tam, kad jaustumėtės komfortiškai ir saugiai:

1. Apibūdinti išdavystę

Tam, kad jūsų santykiai būtų komfortiški, jūs su partneriu turite nusistatyti ribas ir aptarti jų apibūdinimus, reiškia, jūs apibendrinate tai, ko santykiuose netoleruosite.

Pavyzdžiui, galite aptarti, ką reiškia išdavystė tam, kad abu ją suprastumėte vienodai. Taip pat, turite sutarti, kas galima santykiuose, o kas draudžiama. Tokios taisyklės yra labai svarbios tam, kad abu pasitikėtumėte vienas kitu ir jaustumėtės saugiai.

2. Aptarti, kas yra meilė

Visi kuriame santykius, turėdami skirtingas vertybes ir skirtingą supratimą apie meilę ir kaip ji išreiškiama. Jūsų partneriui apsikabinimai ir bučiniai gali nebūti tokie svarbūs, tačiau, jam gali būti labai svarbu, kad nepamirštumėte paimti drabužių iš valyklos be priminimo, nes taip jis supranta meilę ir jos išraišką.

Visi tą matome skirtingai, todėl negalime žinoti, kokia meilė priimtina partneriui tol, kol apie tai nesikalbėsime. Poros gali padidinti savo komforto jausmą santykiuose suvokdamos vienas kito meilės kalbą. Be to, santykiams labai sveika kompromisai.

3. Būkite savimi

Jei jaučiatės taip, tarsi negalėtumėte partneriui atskleisti dalies savo asmenybės, pavyzdžiui, nesate toks atviras, koks norėtumėte būti, turėtumėte paklausti savęs kodėl taip yra.

Neturėtumėte apsimesti kažkuo būdami su savo partneriu. Toks autentiškumo trūkumas yra varginantis. Jūsų santykiai turėtų būti pakankamai stiprūs, kad galėtumėte išreikšti tai, ką tikrai jaučiate ir manote. Šiam pokyčiui gali prireikti laiko. Tačiau būdami savimi šalia partnerio, galite sukurti komfortiškesnius santykius.

4. Parodyti savo ydas

Pirmomis susitikinėjimo dienomis, jūs ir jūsų partneris vienas kitam rodote geriausias savo puses. Visada pamąstote, kaip atrodysite per pasimatymą ir įsitikinate, kad viskas tikrai tvarkoje.

Tai puiku, bet su laiku, turite parodyti partneriui ir ne tokias gražias savo asmenybės puses, įskaitant ydas, įpročius ir viską, kas daro jus unikaliu.

Normalu sukurti tobulą paveikslą pradžioje tam, kad sužavėtumėte partnerį. Tačiau, atėjus laikui, abu partneriai turi priimti autentiškas vienas kito versijas, įtraukiant ydas ir kitus gyvenimo aspektus.

5. Turite leisti sau susirgti

Jei kuris nors partneris slepia, jog serga, tai gali reikšti, jog turite kurti komfortiškesnius santykius. Niekas geriau nepasako “mes esame pora” už nosies pūtimą vienas priešais kitą.

Susirgimai yra gyvenimo dalis ir jei esate kartu pakankamai ilgai, tai tiek jūs, tiek partneris, sirgsite įvairiomis ligomis. Idealu, jei abu jausitės komfortiškai, kad atsisakytumėte pasišlykštėjimo ir palaikytumėte partnerį, bei pasirūpintumėte juo ligų metu.

6. Pokalbiai apie pinigus

Svarbu žinoti apie partnerio studentiškas paskolas, kredito kortelės skolą, santaupas ir pajamas. Taigi, jei jūs su partneriu vengiate šios temos, turėtumėte susimąstyti.

Kalbos apie pinigus gali sukelti daug baimės ir nerimo. Tačiau, nuoširdumas labai svarbus intymumui ir ryšiui, todėl privalote būti atviri visose srityse.

Palengvinti nerimą galite pradėdami nuo mažesnių finansinių įsipareigojimų aptarimo, o kai pasieksite tam tikrą komforto lygį, galėsite kalbėtis apie rimtesnius finansinius įsipareigojimus. Tai gali būti nelengva, tačiau kuo nuoširdesni būsite, tuo artimesni pasijusite.

7. Pasidalinkite nuomonėmis

Neprivalote kalbėtis apie viską, tačiau abu turėtumėte jaustis patogiai, kai dalinatės nuomonėmis. Jei nesijaučiate gerai dalindamiesi savo nuomone su partneriu, tai gali privesti iki nebuvimo savimi, o tai gali sukelti nepasitenkinimą ir vėlesnes suderinamumo problemas. 

Taigi, neturėtumėte vaikščioti ant pirštų galiukų vienas prie kito, nes sveikuose santykiuose turėtumėte jaustis atvirkščiai – tvirtai ir pasitikinčiai. To pasiekti gali padėti komunikacija, net jei iš pradžių atrodys keista. Tačiau, kuo dažniau bendrausite, tuo lengviau jums seksis.

8. Pasikalbėti apie savo susirūpinimus

Tai gali pasirodyti prieštaringai, kad komfortui santykiuose sukurti, turite kalbėtis apie tai, kas verčia jaustis nejaukiai, įskaitant ir tai, kas jus neramina santykiuose.

Ar jaučiatės nesuprastas? Ar esate susirūpinęs dėl to, kaip ginčijatės su partneriu? O gal kokia kita sritis jus neramina? Labai svarbu sugebėti pasakyti partneriui viską, kas jums sukelia diskomfortą. Jei nesugebate komunikuoti atvirai ir nuoširdžiai, tai gali sukelti negatyvius jausmus.

9. Pokalbiai apie seksualinį gyvenimą

Apie seksą kalbėtis gali pasirodyti nejauku, ypač potraukio momentu. Tačiau tam, kad jaustumėte komfortą santykiuose, turėtumėte nebijoti kalbėtis apie intymų jūsų gyvenimą.

Esame žmonės, todėl visi turime savo aistras, fantazijas ir seksualinius pasirinkimus. Kad ir kaip bebūtų, daugybei žmonių sunku atskleisti savo seksualinius interesus partneriui, o kartais, net gi sau.

Jei jūs su partneriu nesikalbėjote apie seksą, turėtumėte nedelsdami tą padaryti. Atviras ir nuoširdus pokalbis ne tik suteiks artumo jausmą ir pagerins seksualinį pasitenkinimą, tačiau taip pat padės labiau savimi pasitikėti.

Gali būti, jog vengiate šių temų. Tačiau, jei norite sukurti komfortiškesnius santykius, šių temų aptarimas gali padėti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras