Ką daryti, kai jaučiatės vienišas?

unnamed(1).jpg
 
Laiko leidimas vienatvėje gali būti nuostabus. Tai dažnai reiškia, kad galite susitelkti į save, daryti būtent tai, ką norite ir praleisti tą svarbų laiką su savimi. Tačiau, jei jaučiatės vienišas, niekas neskamba viliojančiai. Vietoje to jausite sunkias emocijas ir norą pabėgti iš tokios situacijos kuo greičiau.

Tam, kad suprastume kodėl vienišumas yra tokia skaudi emocija, labai svarbu suprasti kuo tai skiriasi nuo buvimo viena. Mes fiziškai galime būti vieni ir nesijausti vieniši arba galime būti apsupti žmonių ir jaustis vieniši.Tai dažniau būsena, o ne tikras buvimas su kažkuo. Vienišumo jautimas signalizuoja tai, kad nejaučiame ryšio, nesame išgirsti ar suprasti tų, kurie mus supa. Tai gali būti skausminga, nes kartais tai paveikia savivertę ir tai kaip save matome. 

Tačiau vienatvė gali būti tokia paprasta kaip neturėti artimųjų šalia, tai dažnai nutinka persikeliant į kitą miestą, pradedant naują darbą, išsikrausčius iš namų, atitrūkstant nuo draugų grupės ir pan. Tai nutinka dažnai ir visiems. Tačiau yra daugybė būdų su tuo susidoroti. Todėl, jei jaučiatės vieniši, skaitykite ekspertų patarimus, kurie padės jaustis geriau.

Susisiekite

Vienatvės gydymas gali būti toks pat paprastas kaip skambutis draugui ir susitikimo susiplanavimas. Tačiau gali būti sunku pastebėti tai, kai jaučiatės izoliuotas, arba jūsų pasitikėjimas savimi buvo paveiktas vienatvės. Kartais žmonės mano, kad niekas jų niekur nekviečia, tačiau pagalvokite kaip dažnai pakviečiate į susitikimą jūs. Labai dažnai laukiame skambučio, tačiau patys nieko nedarome. Labai svarbu neimti galvoti ar draugas laukia jūsų skambučio ar ne, tačiau vietoje to imkite ir paskambinkite. Yra didelė tikimybė, kad draugas apstulbs, o jūsų draugystė bus atkurta.

Savanoriaukite

Vienas iš geriausių būdų ryšiui pajausti yra savanorystė, net jei ir turite tik kelias valandas savaitgaliais. Savanorystė suteiks jums socialinį kontaktą, padidins ryšio kūrimo gebėjimus ir padės padidinti pasitikėjimą savimi. Mes visi socialūs ir kuo daugiau ryšio gauname, tuo geriau jaučiamės. O tam, kad rastumėte kur savanoriauti, pasidomėkite vietinėmis labdaros organizacijomis. Pasirinkite tai, kas jums rūpi ir ieškokite būdų įsitraukti. Galite padėti gyvūnų globos vietoje, rūšiuoti padovanotus drabužius ir pan.

Daugiau būkite gamtoje

Jei šiuo metu gyvenimas jums atnešė vienatvę ar tiesiog nežinote kaip atkurti ryšį su žmonėmis, pradėkite nuo išėjimo į lauką. Gamta padeda atsipalaiduoti. Nueikite į vietinį parką, paskaitykite prie fontano ar raskite gražų keliuką ir išsiruoškite į žygį. Tai padės jums atkurti ryšį su pasauliu ir netgi gal susipažinsite su kažkuo nauju. Kad ir kaip nutiktų, tai padės sumažinti negatyvius jausmus.

Pripažinkite savo vienišumą

Nors puiku rasti būdų palikti vienatvę ir ieškoti ryšio, tai pat gerai kartais pabūti vienišam ir patyrinėti tai kaip vieną iš žmogiškų emocijų, kurias patiriame. Leiskite sau pabūti vienišam ir išjausti tai. Išjauskite tai ir leiskite jausmui nuplaukti. Arba, jei tai dabartinis jūsų jausmas, nusikelkite kaip tik galite giliai ir pamatykite kur tai jus nuves. Puiki technika yra pokalbiai su savo emocijomis lyg jos būtų draugai. Paklauskite savęs „ką mano vienatvė mėgina man pasakyti?“ Galite suvokti, kad turite daugiau laiko praleisti su partneriu, turite ieškoti panašesnių į save draugų ar rasti darbą, kuris labiau jus atskleistų. Vienatvė gali būti skaudi, tačiau ji taip pat daug ko išmoko.

Užsirašykite terapijai

Su vienatve gali būti tikrai sunku susidoroti, todėl nebūtina plėšytis viena, Profesionalo pagalba yra puikus būdas, padėsiantis išsiaiškinti kaip su tuo susidoroti. Tai gali padėti atskleisti jūsų vienatvės šaltinį kaip ir neigiamą nusistatymą prieš save, kitus, įvykius ar prisiminimus, kurie paveikė jūsų gebėjimą ryšiui kurti. Terapeutas taip pat padės susidoroti su jūsų santykiais.

Susitelkite į tai ko būtent jums reikia

Vienatvė ne visada yra ženklas, jog laikas kurti ryšį su kitais. Tiesą pasakius, tai dažnai būna požymis, jog turite rūpinti savimi ir pasirūpinti tuo, kas jus uždega.

Praleiskite šiek tiek laiko darydami tai, ką norite ir turite, net jei tai visiškai nesusiję su socialumu. Ar pamiršote hobį, kuris jums reiškia labai daug, o gal dirbate per daug? Pasistenkite sulėtinti tempą ir darykite tai, ko reikia jums bei pasistenkite iš naujo atrasti ryšį su savimi, nes tik taip galėsite atkurti ryšį su kitais.

Suaugusiems.lt

Ar dažnai jaučiatės vienišas?
 
Komentarai
Naujas komentaras