Ką daryti norint susigrąžinti seksualinę trauką?

keksas(20).jpg
 
Kai poros ima patirti seksualinį nepasitenkinimą ar seksualinę disfunkciją, taip pat nebūna patenkinti intymumo bei sekso kokybe, dažnai partneriai sutelkia dėmesį į tai, kas nutinka lovoje. Bėda ta, kad kai atsiduriate lovoje, tampa per vėlu spręsti šią problemą. Būsite pasmerkti, jei neįdėsite darbo ir pastangų prieš suguldami į lovą.

Tam, kad sukurtumėte meilės kupiną, intymų ir laimingą seksualinį gyvenimą, prireikia laiko, o didžioji dalis darbo, kaip ir emocinė įžanga, turi būti padaryta dar prieš patį sekso aktą. Jei taip nenutinka, vienas ar abu partneriai gali įsižeisti dėl intymumo trūkumo, netinkamai interpretuojant partnerio elgesį. Tai gali sukelti pasitikėjimo savimi trūkumą santykiuose ir dar labiau padidinti nepasitenkinimą lovoje. Tačiau tiesa ta, jog poros seksualinis gyvenimas priklauso nuo to, ar jie traukia vienas kitą, ar ne.

Jei jaučiate, kad santykiuose pritrūko ugnies, svarbu pasvarstyti, ką darote už miegamojo ribų, kad pagerintumėte intymumo kokybę. Štai keli patarimai:

1. Preliudija neturi prasidėti miegamajame

Būkite kūrybingi ir pradėkite vienas kitą „ruošti“ dienos eigoje. Įžangoje labai svarbus ryšys, kai abu jaučiatės matomi vienas kitam. Taigi, preliudija gali prasidėti nuo ramios vakarienės namuose ar restorane, kai komunikacija padeda pajusti ryšį, arba galite nuveikti kažką, kas abu atpalaiduos ir suartins, pavyzdžiui, apsilankyti koncerte, kino teatre, nuvykti į žygį ar bet ką, kas domina abu partnerius. Įžanga taip pat gali prasidėti nuo žaismingo susirašinėjimo – galite aptarti, ką nuveiksite vakare.

Kai intymiame poros gyvenime atsiranda daugiau ryšio, o ne tik fizinis aktas, tai parodo partneriui, jog norite mylėtis būtent su juo. O iš sekso gimsta daugiau sekso, taigi intymūs seksualiniai susitikimai su partneriu atvers daugiau galimybių greitesniam ir kokybiškesniam seksualiniam ryšiui užsimegzti.

2. Raskite būdą parodyti vienas kitam seksualinį dėmesį viešumoje

Priminimas vienas kitam apie buvusį intymų suartėjimą, kurį patyrėte drauge, yra puikus būdas norint išlaikyti gyvybingą seksualinį ryšį. Tai galite padaryti išsiųsdami partneriui žinutę ar trumpu skambučiu. Žinutė, kuri skamba maždaug taip: „Negaliu pamiršti to, ką darėme šiąnakt“ iš karto kaitina kraują ir partneris gali suprasti, jog laukia daugiau. Net mirktelėjimas akimi vakarėlyje gali nuteikti seksualiai ir suartinti porą. Taigi, tai gali priminti apie nuostabią naktį, praleistą kartu ir tuo pačiu leidžia pajusti, jog kažkas malonaus laukia ateityje.

3. Rodykite dėkingumą kasdien

Dažnas iš mūsų nesusiejame dėkingumo ir namų ruošos darbų su seksualumu, tačiau iš tiesų, tai gali būti giliai susiję. Dauguma žmonių yra dėkingi už tam tikrų darbų atlikimą, nes tai jiems yra kaip įrodymas, kad partneris galvoja apie juos. Visiems malonu pajausti dėkingumą iš partnerio už gerus darbus. Tai padeda pasijusti matomu, o tai leidžia būti labiau atsidavusiu, atviru ir labiau savimi pasitikėti. Šie jausmai yra būtini sveikai ir energingai seksualinei aistrai. Nepamirškite paklausti partnerio kaip praėjo diena ar tiesiog padėkokite už smulkmeną, kurią jis padarė dėl jūsų.

4. Planuokite pasimatymus, bet ne seksą

Pasimatymų planavimas yra daug svarbesnis už sekso planavimą. Sekso planavimas gali atrodyti mechaninis, ne organiškas, gali būti sunku užtikrinti, jog suplanuotu laiku abu būsite nusiteikę mylėtis ir vargu ar sugebėsite sukurti reikiamą intymumą. Jei seksualinis aktas tampa tik fiziniu artumu nustatytomis dienomis, gali atsirasti jausmas, jog tai vyksta prievarta ir tai supriešins partnerius. Jei vienas iš partnerių tikėsis kažko konkretų vakarą, o kitas nebus nusiteikęs, tai neišvengiamai nutrauks bet kokį ryšį. Taip pat gali atsirasti nerimas ar nesaugumo jausmas, o tai veda į sekso vengimą.

Suplanuokite pasimatymą ir pabandykite pajusti ryšį kaip žmonės, kurie myli ir rūpinasi vienas kitu. Ir jei tai nuves iki lytinio akto – puiku! Net jei taip nenutiks, kuo stipresnį ir prasmingesnį ryšį kursite, tuo didesnė tikimybė, kad seksas ateityje bus dar malonesnis.

5. Nuoširdžiai pasikalbėkite

Išrinkite vakarą kai abu sutiksite, kad nesimylėsite, tačiau apie tai pasikalbėsite. Panagrinėkite detaliai tai, ką abu jaučiate ir ko norite: gal jums nuobodu, gal jaučiatės sukrėsti partnerio iniciatyvumo, gal seksas šiuo metu jūsų nejaudina ir nedomina, o gal sunku galvoti apie seksą, kai galvoje sukasi kitos problemos?

Apie tokius dalykus kalbėtis nėra lengva, net jei kalba sukasi apie seksą, šiame pokalbyje nelieka nieko seksualaus, todėl ir rekomenduojame išsirinkti vakarą tokiam pokalbiui. Tačiau jei ignoruosite ir nesikalbėsite apie nemalonias problemas ir situacijas, rizikuojate, jog nesugebėsite susitvarkyti su didesnius iššūkius keliančiais dalykais ateityje. Jei kuris nors partneris jaučiasi įsižeidęs dėl per dažno ar per reto seksualinio kontakto, toks pokalbis, nors ir sudėtingas, yra būtinas tam, kad rastumėte būdą turėti tokius seksualinius santykius, kurie tenkintų abu partnerius. Kai poroje atsiranda geresnis supratimas vienas kito poreikiams, tampa lengviau diskutuoti ir atrasti sprendimus tam, kad atrastumėte balansą kiekvieno asmeniniams poreikiams.

Būtinas nuoseklus ir pastovus abipusio ryšio kūrimas.Galite paskirti vakarą būtent šiam ryšiui ugdyti – taip su laiku atrasite ritmą, kuris padės kalbėtis atvirai apie temas, kurias minėjome anksčiau. O tam, kad tęstumėte sveikus seksualinius ryšius, kritiškai svarbu rasti tam tikra komforto lygį komunikacijai vienam su kitu. Tokie dėmesingi, tačiau keliantys iššūkių pokalbiai kaip įveikti nuobodulį ir barjerus lovoje, yra būtini. 

6. Puoselėkite ir rūpinkitės santykiais

Sveiki seksualiniai santykiai turi būti puoselėjami kasdien taip, kaip puoselėjate ir rūpinatės kitais svarbiais savo gyvenimo aspektais. Vienas dalykas yra grįžimas prie sveikų santykių, o kitas – jų puoselėjimas ir išlaikymas. Net jei pradėjote gaivinti savo intymų gyvenimą, nesustokite dirbti ir dėti pastangas. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras