Ką reiškia, jei partneris sako, kad nemyli jūsų?

shutterstock_1081691906.jpg
 
Kai žmonės supyksta, jaučiasi įskaudinti ar jaučia stresą, jie gali sakyti dalykus, kurių iš tikro nenori pasakyti. Kartais galime būti supratingi ir nekreipti į tai dėmesio. Tačiau, jei viduryje ginčo partneris pasako, kad jūsų nemyli, tai nėra tie žodžiai, kuriuos galima lengvai pamiršti. Yra didelė tikimybė, kad partnerio žodžiai dar ilgai įstrigs jūsų mintyse jau po partnerio atsiprašymo. Taigi, ką iš tikrųjų reiškia, kai supykęs partneris pasako, kad nemyli jūsų?

Tokios situacijos yra gana dažnos. Žmonės dažnai sako tai, ko iš tikrųjų nejaučia, kai yra suerzinami, emocionalūs ar nusiminę. Ir tokie žodžiai, greičiausiai, yra vieni iš skaudžiausių, kuriuos galime išgirsti iš partnerio lūpų, tačiau dažnai jų prasmė būna visiškai kitokia, nei manome. Pavyzdžiui, ginčo metu vienas iš partnerių pasako ką nors labai skaudaus ir tai reiškia, jog partneris nori, kad suprastumėte jo jausmus. Gali būti, kad partneris jaučiasi liūdnas, vienišas ar bejėgis. Nors pasiteisinimų nėra, tačiau tai yra tik išraiškos būdas. 

Pabandykite apie tai galvoti kaip apie vaiką, sakantį „nekenčiu jūsų“ tėvams. Vaikas juk iš tikro to nejaučia, jis tik išreiškia stiprias emocijas. Kartais tai parodo elgesį ir emocinio kopijavimo braižą, kuris sumodeliuojamas šeimoje. Tačiau yra ir kitų faktorių. 

Partneris jaučiasi įskaudintas dėl jūsų elgesio

Kai žmonės sako tokius dalykus kaip „aš tavęs nemyliu“, dažnai tai būna būdas išreikšti skausmui, kuris kyla dėl partnerio elgesio. Taip pat norima įskaudinti, kad partneris jaustų lygiai tokį patį skausmą. Tai ginčijimosi metodas, kuris nėra nei sveikas, nei efektyvus. Tai dažniausiai baigiasi dar gilesnėmis žaizdomis. Tokioje situacijoje geriausia atsitraukti nuo ginčo ir susidėlioti mintis. Kai abu atvėsite, labai svarbu pradėti pokalbį apie tai kas nutiko.

Partneris jaučiasi blogai dėl kažko santykiuose

Skaudu išgirsti, kad partneris jūsų nemyli. Tačiau išgirdę tai ginčo įkarštyje, pasistenkite nepriimti to rimtai. Kai esame pikti, paliekame racionalumą ir įjungiame išgyvenimo rėžimą. Nors ir esame stipriai nusivylę santykiais, tačiau tai partneriui išsakome daug grubiai, nei norėjome. Labai svarbu prisiminti, jog jausmai ateina ir išeina. Gali būti tokių momentu, kai partneris jums nepatiks, tačiau tai neapibūdina jūsų tikrųjų jausmų jam. Kai nusiraminsite pasakykite partneriui kaip jo komentaras jus paveikė. Jei partneris nuoširdžiai atsiprašys, priimkite tai.

Jis emociškai nesubrendęs

Kai partneris sako, kad nemyli jūsų, tai gali būti ženklas, jog jis nėra emociškai subrendęs. Jis nežino kaip susidoroti su emocijomis, todėl leidžia sau atsirišti, o tada supykęs ar nusiminęs ima prasivardžiuoti ar sakyti skaudžius dalykus. Greičiausiai, jog toks žmogus susikūrė braižą ir daro tai nuolat. Realybė tokia – jūs tegalite būtų supratingas. Tačiau galite ir paprašyti, kad partneris keistų savo elgesį, kai yra nusiminęs. 

Partneriui pravartu būtų suprasti kas jį suerzina ir stengtis vengti emociškai perkrautų situacijų. Bet tai nereiškia, jog turite vengti ginčų, jūs tiesiog turite sąmoningiau reaguoti ginčo metu. Jei jaučiate, kad ginčas tampa intensyvus, atsitraukite, nusiraminkite ir baikite diskutuoti vėliau.

Gali būti, jog partneris toksiškas

Jei partneris sako jums negražius ir skaudinančius dalykus, kai supyksta, pabandykite pastebėti kaip dažnai tai nutinka. Gali būti, jog jūsų partneris yra toksiškas žmogus. Žodinis užgauliojimas yra pasikartojantis elgesio modelis, kuris pasireiškia verbaline kito žmogaus ataka. Tai gali būti kritika, įžeidinėjimai, žeminantys komentarai, sarkazmas ir visą kitas kas sistemiškai kenkia.

Jei partneris dažnai kartoja, kad jūsų nemyli, tai gali būti emocinio išnaudojimo forma. Emocinis manipuliatorius gali naudoti šią frazę, norėdamas kontroliuoti ir gauti tai, ko nori. Todėl labai svarbu žinoti su kuo turite reikalą. Įspėjimai, kuriuos ignoruojate santykių pradžioje gali būti santykių žlugimo priežastimi. Jei jūsų partneris prieš jus smurtauja psichologiškai, emociškai ar žodžiais, neignoruokite to. Negalite jo mylėti taip stipriai, kad jį pakeistumėte.

Partneris iš tikro jūsų nebemyli

Pyktis santykiams dažnai kenkia, nes supykę elgiamės impulsyviai. Taigi, jei jūsų partneris sako, kad jūsų nebemyli ar nori skyrybų kiekvieną kartą, kai susipykstate, turėtumėte susirūpinti.

Tai tampa modeliu ir sunku patikėti, kad tame nėra jokios tiesos. Gali būti, kad partneris bijo pasakyti tai aiškiai, todėl išsako tai tik tada, kai yra piktas. Tokiu atveju turite priimti sprendimą ką daryti toliau. Jei žmogus jūsų nebemyli ir sako tai piktas, gali būti, jog tai yra tiesa.

Jei apie tai jau pasikalbėjote su partneriu ir niekas nepasikeitė, turėtumėte pasvarstyti apie pagalbą. Porų psichologas gali padėti jums ir jūsų partneriui susidoroti su jausmais sveiku būdu.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras