Ką vertėtų žinoti, jei buvote neištikimas

neistikimybe-560e81c6b8ff5(2).jpg
 
Bet kokiuose romantiniuose santykiuose viena didžiausių baimių – neištikimybė. Tačiau, jei buvote neištikimas partneriui, gali būti sunku susivokti, ką daryti toliau. Ar jam pasakyti? Ar būsimiems partneriams reikia pasakyti, jog esate buvęs neištikimas? Ką daryti, kad taip nenutiktų ir vėl?

Jei buvote neištikimas, gali būti, jog manote, kad santykiai baigti, tačiau nebūtinai. Kai kurias poras  neištikimybė tikrai išskiria, tačiau kitos gali išsikapanoti iš krizės, o neištikimybe pasinaudoja kaip tašku, nuo kurio viskas pasikeičia į gerąją pusę. Labai daug emociškai dirbant, stebint save individualiai ir kaip porą santykiai gali išgyventi. 

Štai keli patarimai, jei buvote neištikimas:

1. Jūsų partneris, greičiausiai, įtarė neištikimybę

Jei buvote neištikimas partneriui, jums gali atrodyti, kad partneris nieko neįtaria. Tačiau tiesa ta, jog, greičiausiai, partneris įtaria neištikimybę. Dėl jūsų pasikeitusio elgesio partneris gali jausti, jog kažkas yra ne taip. Tik jūsų reikalas ar nuspręsite tylėti, ar pasisakyti, tačiau žinokite, kad partneris apie tai jau galvoja.

2. Gali būti, jog nepasitikite savimi

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės būna neištikimi, tačiau tai nebūtinai yra susiję su partneriu. Tiesą sakant, viena pagrindinių neištikimybės priežasčių yra per mažas pasitikėjimas savimi. Tam, kad nenuklystumėte ateityje, turite pasitikėti savimi. Supraskite, kad kito žmogaus ieškojimas yra trumpalaikis sprendimas. Pagarba įsipareigojimui ir ištikimybė reikalauja supratimo, kokios situacijos ir emocijos jus erzina ir aktyvina, o dėl to padėti galėtų profesionalas.

3. Jei buvote neištikimas kartą, nereiškia, kad darysite tą dar sykį

Kai kurie žmonės mano, jog neištikimybė būtinai pasikartos. Tam, kad išvengtumėte neištikimybės ateityje, svarbu suprasti, kodėl buvote neištikimas. Apskritai, šiuo poelgiu išreiškėte tam tikras emocijas. Jei neieškosite profesionalios pagalbos, labai tikėtina, kad ateityje neištikimybė pasikartos. Įsitikinkite, kad suprantate, kodėl pasirinkote šį kelią, o kitą kartą pajutę šias emocijas, žinosite kaip su jomis susitvarkyti kitokiu, sveikesniu būdu.

4.Neprivalote pasisakyti partneriui

Jei partneris nepagavo jūsų, galite rinktis, ką daryti: prisipažinti, kad buvote neištikimas, arba pasilikti tai sau ir judėti į priekį. Gal manote, jog sveikiems santykiams privalote būti visiškai atviri su partneriu, ypač apie ką nors rimto. Tačiau tai ne visada teisinga ir priklauso nuo situacijos. Jei jūsų partneris rizikuotų fiziškai sau ką nors pasidaryti, to sakyti jam nederėtų. Be to, jei neištikimas buvote labai seniai, o santykių problemas išspręsti mokate, taip pat pasisakyti neprivalote.

5. Galite tapti itin pavydus

Tas partneris, kuris buvo neištikimas, ateityje gali tapti labai įtariu. Tačiau yra kai kas dar labiau neįtikėtino – galite tapti ypač pavydus. Neištikimybė į atmintį gali įsirėžti kiekvienam skirtingai. Dažnai žmonės, kurie buvo neištikimi tampa labai pavydūs ir nepasitiki partneriu. Tokiu būdu, neištikimybės sukelti jausmai projektuojami partneriui. Tiesą sakant, kai kurie pavydžiausia ir įtariausi partneriai patys buvo neištikimi praeityje. Jei imate pastebėti, kad tampa sunku pasitikėti partneriu, gali būti, kad dar neišsprendėte visų bėdų, susijusių su praeities neištikimybe. Taigi, padėtų psichologo konsultacija.

6. Tikrai yra aiški priežastis, kodėl buvote neištikimas

Net jei jos nesuvokiate. Tai gali būti vaikystėje patirta trauma ar savęs tyrinėjimas. Žinoma, tai nėra pasiteisinimas jūsų veiksmams, bet tai gali labai motyvuoti pasikapstyti po save. Gali būti, jog bijote būti apleistas, todėl ieškote naujo partneriu, kol jūsų nepaliko dabartinis. 

7. Seksas gali tapti komplikuotas

Jei buvote neištikimas savo dabartiniam partneriui ir jis nusprendė jums už tai atleisti ir likti santykiuose, galite tikėtis, kad viskas grįš į savas vėžias. Tačiau tam gali prireikti laiko, o ypač tam, kad seksas būtų toks, koks buvo prieš neištikimybę. Judėdamas į priekį partneris gali norėti neskubėti miegamajame. Partneris gali imti jaustis nemaloniai tada, kai suartėjate intymiai – turėtumėte to tikėtis ir reaguoti jautriai. Vienas svarbus dalykas, kurį turėtumėte padaryti tam, kad atkurtumėte abipusį pasitikėjimą – būti su partneriu dabartiniame momente ir susitelkti į dėmesio rodymą kitais būdais, nes intymūs būdai šiuo metu gali trikdyti jūsų partnerį.

Jei buvote neištikimas praeityje, yra daugybė būdų kaip augti ir keistis. Tačiau turėtumėte kreiptis į psichologą, kuris padėtų susitvarkyti su įvairiomis emocijomis, tai galėtų užtikrinti, kad neištikimybė nesikartos ateityje.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras