Kaip atskirti meilę nuo aistros?

 
Ar kada susimąstėte, ar esate iš tiesų įsimylėjęs, o gal tik jaučiate aistrą? Ar žinojote, jog įsimylėjimui reikia laiko, o kelionė nuo pradinio potraukio iki gilios, romantinės meilės priklauso nuo daugybės skirtingų faktorių?

Meilė yra intensyvus potraukio jausmas kitam žmogui. Tai gilus ir rūpesčio pilnas jausmas, kuris lemia emocinį ryšį. O aistra yra stiprus seksualinis potraukis, kuris paremtas fizine trauka. Aistra gali transformuotis į gilią, romantinę meilę, tačiau tam, dažniausiai, prireikia laiko.

Dviejų žmonių jaučiama aistra gali virsti tikra meile, kai jie ima matyti visą savo partnerio paveikslą (t.y. Jo stipriąsias ir silpnąsias puses) ir pereina pro “fantazijų” stadiją.

Kurioje įsimylėjimo stadijoje esate?

1. Aistros stadija

Aistra yra pirmoji įsimylėjimo stadija. Šioje stadijoje esate valdomas potraukio kitam žmogui, o sekso hormonai atlieka labai svarbų vaidmenį. Pasak ekspertų, ši stadija gali prasidėti staiga ir tęstis iki dvejų metų.

Požymiai, kad jaučiate aistrą:

 • Sutelkiate dėmesį į fizinę aistros objekto išvaizdą;
 • Yra stiprus potraukis seksui, tačiau nesukuriate intymaus ryšio;
 • Mieliau liekate savo fantazijose, nei diskutuojate apie tikrus jausmus;
 • Esate meilužiai, tačiau nebūtinai esate draugai.

2. Potraukio stadija

Tai yra “meilės ištikimo” fazė - kai praleidžiate valandų valandas svajodami apie savo meilužį, kai prarandate apetitą. Neurohormonai, atsakingi už pojūčius šioje stadijoje, yra dopaminas, norefinefrinas ir seratoninas. Šie hormonai verčia širdį plakti greičiau ir kartais gali imti atrodyti, jog prarandame sveiką protą.

3. Gilios meilės ir prisirišimo stadija

Kai pora susipažįsta vienas su kitu, kai mato vienas kito pilną paveikslą, įskaitant partnerio stiprybes bei silpnybes, kai pasirenka mylėti ir priimti vienas kitą tokį, kokie jie iš tiesų yra, meilės neurohormonas oksitocinas ima veikti. Šis hormonas dar vadinamas atsidavimo hormonu. Jis išskiriamas orgazmo metu ir manoma, kad padeda palaikyti ryšį, kai žmonės mėgaujasi intymumu.
Teoriškai, kuo daugiau pora mylisi, tuo gilesnis jų ryšys. Tačiau įsimylėjus ir turint priklausomybę (pavyzdžiui, alkoholiui), smegenyse vyksta labai panašūs procesai. Taip pat, jei nesate suinteresuotas užmegzti rimtų santykių, ekspertai pataria neužsiimti neįpareigojančiu seksu su niekuo, todėl, kad greičiausiai imsite jausti ryšį su žmogumi, su kuriuo patyrėte orgazmą. Galima sakyti, meluojame sau, kai sakome, jog miegame su kažkuo neįpareigojančiai. Mūsų smegenys sukurtos taip, jog imtume jausti ryšį su partneriu, kuris mums suteikia malonumą.

Požymiai, kad jaučiate tikrą meilę

Šis įsimylėjimo tipas yra ne tik emocija, tačiau tai yra ir troškimas. Kai atsiranda stiprūs emociniai troškimai, jie tampa stipresni net už seksualinius:

 • Kai trokštate būti tik su vienu konkrečiu žmogumi;
 • Trokštate praleisti laiko kartu, tačiau ne tik užsiimant seksu;
 • Įsitraukiate į pokalbius ir pametate laiko suvokimą;
 • Trokštate nuoširdžiai įsiklausyti į jausmus ir padaryti vienas kitą laimingais;
 • Partneris suteikia jausmą, jog norite tapti geresniu žmogumi;
 • Norite susipažinti su partnerio draugais ir šeima;
 • Negalite nustoti galvoti apie tą žmogų.

Šioje stadijoje turite rasti balansą tarp: atsidavimo kupinos meilės ir aistringo sekso, saugumo ir jaudulio, tęstinumo ir naujovių, saugumo ir nuotykių, komforto ir aistros. Laimingiausios poros yra tos, kurios sugeba rasti balansą tarp aistringo potraukio ir tikros meilės.

Džiaukitės savęs pažinimo kelione su žmogumi, kuriam jaučiate aistrą, na, o jei chemija bus teisinga, tai gali virsti tikra meile!

Svarbiausia, neskubėti ir leisti įvykiams suktis natūraliai. Kuo labiau mylėsite save, būsite sau nuoširdus, tuo bus lengviau pritraukti žmogų, kuris vertina tuos pačius dalykus.


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras