Kaip įsikvėpti daugiau optimizmo?

 
5 komentarai
„Optimistas kiekvienoje nesėkmėje mato galimybę, o pesimistas – kiekvienoje galimybėje nesėkmę“, - Vinstono Čerčilio frazė. Tačiau gyvenime egzistuoja ne tik juoda ir balta. Kaip savo gyvenimui suteikti spalvų?

Buvimas optimistu nereiškia atitrūkimo nuo realybės, sunkumų ir kliūčių ignoravimo ar naivaus elgesio. Buvimas optimistu reiškia vylimąsi, tikėjimą, jog viskas klostysis gerai, bei žvilgsnį į ateitį su šypsena.

Labai svarbu, kad optimizmas būtų neperdėtas – nereikia apsimetinėti, kad gyvenime nieko blogo niekada nebenutiks. Priešingu atveju, susiduriama su nepraktiškumu, prastų sprendimų priėmimu, leidimu kitiems tyčiotis iš savęs bei jumis naudotis. Neperdėtas optimizmas paremtas žvilgsniu į realybę, sunkumų ir kliūčių pripažinimu. Tokie žmonės mato tiek gėrį, tiek blogį, tačiau tuo pačiu metu tikisi sėkmės ir deda pastangas, kad viskas klostytųsi norima linkme. Jie neleidžia sunkumams suvaržyti gyvenimo. Optimistai nepalieka įvykių, kad šie klostytųsi sava vaga. Viskas reikalauja didelio darbo, pastangų.

Optimizmas žmonėms suteikia motyvacijos, įkvėpimo, energijos, ambicingų siekių. Toks požiūris kiekvieną dieną paverčia pačia laimingiausia.

Kaip suteikti gyvenimui bent šiek tiek daugiau optimizmo?

 • Nereikėtų pykti ant savęs, jeigu puola pesimistinės mintys. Svarbiausia žinoti, kad tam tikrais gyvenimo periodais natūralu jaustis blogai, pavyzdžiui, susidūrus su sunkumais ar kovojant su sudėtingomis užduotimis.
 • Svarbu būti kantriems ir žinoti, kad norint pakeisti mąstymą į pozityvesnį, reikia laiko.
 • Pravartu susidaryti sąrašą motyvuojančių, įkvepiančių optimistinių citatų ir bent kelis kartus į dieną jas perskaityti.
 • Pravartu bent kartą per dieną pasiklausyti savo mėgstamiausios muzikos.
 • Nuotaiką pakylėja dažnesnė ir reguliaresnė mankšta.
 • Bent kartą per dieną reikėtų padaryti kažką malonaus, suteikiančio laimės ir pasitenkinimo pojūtį. Tai gali būti net ir patys paprasčiausi dalykai, tokie, kaip mėgstamiausio saldainio suvalgymas, mylimiausios televizijos laidos pasižiūrėjimas ar pokalbis su draugais.
 • Svarbu stengtis dažniau šypsotis.
 • Derėtų labiau pasirūpinti savo išvaizda, drabužiais. Asmuo, kuris jaučiasi atrodantis gražiai, visada pakylėja pasitikėjimą savimi, į viską žiūri teigiamiau.
 • Kad ir kaip bebūtų sunku, kiekvienoje situacijoje reikia stengtis įžiūrėti bent menkiausią gėrį.
 • Geras poilsis yra tiesiausias kelias į optimizmą. Nepakankamai išsimiegoję žmonės būna prastos nuotaikos, nelaimingi, nekantrūs, o pailsėję – jaučiasi geriau bei trykšta energija.
 • Jeigu yra galimybė, reikėtų vengti bendravimo su pesimistiškai nusiteikusiais žmonėmis.
 • Svarbu išmokti pripažinti praeitį ir galiausiai palikus kamuojantį nerimą eiti tolyn. Užstrigimas praeityje sukuria nelaimingumo aureolę bei optimizmo trūkumą.

Parengta pagal Successconsciousness.com 

 
Komentarai (5)
va cia tai geras,asmeniskai man patiko....
Sąmonė pasąmonė - reikia su jomis susitarti, kad būtų viskas šviesiau :)
Optimizmas JĖGA!!!
Reikia daug dirbti su savitaigą, labai labai daug...
tikrai teisybė, tik kartais vis tiek labai sunku matyti viską teigiamai kai tikrai gyvenime negerai..
Naujas komentaras