Kaip išsaugoti santykius, net jei esate labai skirtingi

pora-57308c03a0269.jpg
 
Nors priešingybės ir traukia, ką puikiai žino fizikai ir magnetus mėgstantys asmenys, santykiuose per dideli skirtumai pridaro ir bėdos. Itin tarpusavyje „nederantys“ asmenys gali fiziškai traukti vienas kitą, tačiau dėl kitokio vertybinio pamato, gyvenimo vizijos ar kitų dalykų pykstasi bei apsunkina savo buvimą kartu. Kaltos ne žvaigždės, nekalti ir tie nelemti horoskopai, kurie galbūt yra visiškai nesuderinami. Kaltinti galima tik pačius save, kad nerandate bendros kalbos. Mes patarsime jums, kaip išsaugoti santykius, net, jei esate labai skirtingi.

Apibrėšime kelias esmines žmogiškąsias vertybes ir faktorius, nulemsiančius tolimesnį ir ilgalaikį poros buvimą kartu.


Racionalumas – nešališkumas


Jūs esate skirtingi. Ir viskas. Nieko čia pridėti ar papildomų sąlygų iškelti negalima. Jeigu ji arba jis nenori eiti pasivaikščioti, negalite tikėtis primesti savo valios. Turite būti linkę į kompromisus bei pagalvoti ar tai, kas patinka man, patiks ir mano partneriui(-ei). Geriau prieš įsiplieskiant ginčui ar pareiškiant priekaištą minutėlei ar kelioms stabtelti ir pagalvoti, kaip gi į mano pasakymą sureaguos antroji pusė. Ar neužgausiu, ar neįžeisiu. Svarbu laviruoti tarp savo tikslų siekimo ir antrosios pusės tikslų paisymo. Ne visur viskas bus būtent taip, kaip norite jūs. Geriausia yra dalintis pramogomis, dalintis darbais ir siekti bendrų interesų kuo platesniame veiklų spektre. Jeigu moteris gamina, tegu vyras plauna indus, jeigu vyras dvi valandas žaidžia kompiuterinius žaidimus arba žiūri krepšinį, moteris turi teisę pažiūrėti serialą arba užsiimti savimi, gauti dėmesio iš antrosios pusės. Kuo labiau racionalūs būsite ir suprasite, kad veiksmai turi atoveiksmį, o norai – lygiaverčius atitikmenis partnerių gyvenimuose, tuo mažiau jūsų tarpusavio skirtumai vargins ar trukdys.


Smalsumas iš gerosios pusės


Turėtumėte siekti sugerti ir gauti kuo daugiau informacijos apie savo partnerius(-es). Kaip kempinė. Lengva būti apsuptiems tik sau aktualia informacija ir gyventi sau svarbių dalykų „burbule“, tačiau šalia jūsų yra toks pat svarbus „burbulas“, kuriam reikia jūsų dėmesio. Stenkitės nenutylėti dalykų. Matydami, kad partneriams liūdna arba dėl kažko neramu – paklauskite. Nedvejokite ir neatidėliokite rūpesčio. Problemas aptarkite iškart po to, kai jos iškyla. Jaučiate, kad jai skauda gerklę? Pasiūlykite arbatos, pasidomėkite ar galite kuo padėti. Jis liūdi? Prisiglauskite ir pasiūlykite nusiraminti pažiūrint veiksmo filmą arba išėjimu į miestą. Vyrai ir moterys yra skirtingi savo problemų vertinimu. Negana to, kiekvienas asmuo yra labai individualus ir jo arba jos gyvenime tas požiūris gali būti dar unikalesnis ir įdomesnis. Svarbu yra tai, kad norėtumėte ir stengtumėtės pažinti savo partnerių norus, tendencijas, lūkesčius, nerimą, emocinę būklę bei visad būtumėte šalia, kada to reikia.


Asmeniškumų nebuvimas


Čia galima paminėti, kad nereikėtų atsisakyti magiško žodžio „ir“. Galbūt jūs visiškai nemėgstate roko, bet jūsų idealus vaikinas yra rokeris. Gal jam nėra priimtina merginos, kurios dažosi ilgiau nei 20 minučių, bet jūs jam – tobula. Mergina ir vaikinas gali būti kažkuo neįtinkantys IR kartu labai mylimi. Laikui bėgant su tais neįtikimais žmonės apsipranta ir vėliau pasijuokia iš to, kiek daug galėjo prarasti, jeigu būtų laikęsi tų kvailų principų bei asmeniškumų. Pasitikėkite savimi, savo pasirinkimais ir žinokite, kad galima būti be galo skirtingais, tačiau neišskiriamais tuo pat metu.


Konfliktų apsuptyje irgi reikėtų pasistengti išlaikyti šaltus nervus. Nors to daryti turbūt nepavyks (bent jau visą laiką), pasistenkite kuo greičiau nugesinti ugnį ir atsigręžti į tai, kas iš tiesų yra svarbu – meilę bei artumą. Nebijokite atsiprašyti, net, jeigu nesijaučiate kalti. Juk jūs norite būti kartu? Ar norite būti teisūs?


Individualus laisvalaikis


Kai kurioms poroms to reikia, kaip oro, kai kurioms jis nėra toks būtinas. Visgi, jeigu esate santykiuose, kur asmenys yra labai skirtingi, individualus laisvalaikis yra kone gyvybiškai svarbus. Būdami atskirai bei skirdami dėmesį tik sau – atsipalaiduojate, nukraunate naštas ir pabūnate su savimi, blogą energiją pakeičiate gerąja. Visiškai nesvarbu kas tai yra, svarbu tik žinoti, kad būdami be partnerių, jų pasiilgsite ir tikrai jausite norą sugrįžti. Jūsų teisė į laisvę – šventa, santykiuose tai reikėtų gerbti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras