Kaip išvengti finansinių konfliktų šeimoje?

Vivus_lt_Finansai_poroje_kaip_sekmingai_paskirstyti.jpg
 
Tikite ar ne, tačiau santuoka be finansinių barnių tikrai įmanoma! Žinoma, jei tokie ginčai Jūsų namuose kasdieniai palydovai, suskubsite kuo skubiau užginčyti šį faktą. Tačiau įsidėmėję keletą vertingų patarimų, nesklandumų, susijusių su finansiniais klausimais galite nesunkiai išvengti.

 

Neslėpkite abejonių. Kiekvienas anksčiau ar vėliau susiduriame su finansiniais nesklandumais. Sutuoktinis siūlo pasiimti nemenko dydžio paskolą, tačiau Jūs dėl to ne nemenkai nerimaujate? Tik nebandykite šių abejonių nuslėpti, kuo skubiau pasidalinkite savo nerimu. Šiomis dienomis pakliūti į finansinius spąstus labai paprasta. Vienas neatsargus žingsnis ir Jūs juose, todėl atvirumas santykiuose turėtų užimti lyderio pozicijas bei būti itin vertinamas.

Nuolatinis planavimas. Pinigais reikia atsakingai rūpintis, kitaip tariant – planuoti išlaidas. Jei norite išvengti piniginių ginčų, abu privalote sudaryti santaupų investavimo planą. Jei Jūsų ir partnerio požiūriai į finansus radikaliai skiriasi, vertėtų susimąstyti. Galbūt laiką leidžiate ne su tuo žmogumi, su kuriuos derėtų.

Neslėpkite savo išlaidų. Informuokite sutuoktinį apie visus pirkinius, kuriems planuojate išleisti apvalią sumelę, juk santykių pagrindas – beribis pasitikėjimas. Tikrai nerekomenduojame nuo sutuoktinio slėpti tikrosios išlaidų sumos, tik jausite kaltę ir nieko daugiau. Jei nuoširdžiai mylite vienas kitą, pasistenkite būti kiek galima daugiau atviresni, neturėkite paslapčių vienas nuo kito.

Pagrindinių išlaidų planavimas. Norite nustebinti mylimąjį išvyka į šiltus kraštus? Neskubėkite išvykai skirti visas santaupas. Dėl visko pasitarkite su mylimuoju, visai nesvarbu tai naujas nešiojamas kompiuteris, televizorius ar išsvajota rankinė. Žinoma, viskas priklauso nuo Jūsų biudžeto dydžio, pajamų, galbūt naujo kompiuterio nelaikysite dideliu pirkiniu, todėl ir pasitarti prieš tai bus nebūtina. Tačiau bet kokiu atveju – pasitardami išvengsite finansinių nesklandumų bei pykčių.

Asmeniniai pinigai. Turėdami asmeninių pajamų, nors ir nedaug, be sąžinės graužaties juos išleisti galėsite savoms reikmėms. Kiekvienas iš sutuoktinių privalo turėti pajamų asmeninėms išlaidoms, juk tartis ar atsiklausti sutuoktinio dėl galimybės įsigyti naują dantų šepetėlį ar plaukų gumelę būtų absurdiška. Todėl nuotaikai pakelti nevenkite kokia nors smulkmena savęs palepinti.

Pagarba vienas kitam. Finansų investavimo klausimu Jūsų partnerio sprendimai tikrai nevykę? Jokiu būdu nekritikuokite jo/jos pasirinkimo, išlikite kuo galima mandagesniu. Visai nesvarbu, kuris iš Jūsų gali pasigirti geresniais finansų tvarkymo įgūdžiais, visi esame žmonės, todėl suklysti labai natūralu ir žmogiška. Todėl stebėtis dėl to tikrai nevertėtų. Jei užsipulsite sutuoktinį ir pažersite nesibaigiančią kritikos laviną, problema dėl to neišsispręs ir tikrai nesumažės. Išmokite gerbti bet kokį sutuoktinio pasirinkimą, kitaip tariant – ugdykite savyje tolerantiškumo jausmą.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras