Kaip meilė padeda kelti savivertę?

pora-77024611.jpg
 
Dažnai žmonės kartoja tokią frazę: “Prieš išmokstant mylėti kažką, reikia pamilti save.” Tačiau tai nėra taip paprasta. Tiesa, jog stiprus savo vertės žinojimas padeda išlaikyti stiprius santykius, tačiau vienas pirmų žingsnių link meilės sau turėtų būti meilė iš kitų ir mokėjimas kitus mylėti. Todėl nuostabu, kai jauni žmonės ima kurti santykius ir dėl to pasijunta geriau, bei pasikelia savivertę ir ima labiau savimi pasitikėti. Suprantame, kad tai gali skambėti labai egoistiškai, tačiau tai tikrai sveika – susitikinėjimas su žmogumi, dėl kurio jaučiatės geresniu žmogumi turi būti gerbtinas.

Pasaulyje priimta manyti, jog kiekvieno individo gerovė priklauso tik nuo jo paties, tačiau iš tiesų, nėra nieko blogo leisti antrai pusei ar bet kokiam kitam artimam žmogui daryti jus geresniu žmogumi ir tokiu būdu jumis pasirūpinti. Kaip stengiatės save tobulinti, taip pat ir romantiniai santykiai gali prie to prisidėti. 

Priimkite ir pateisinkite partnerio lūkesčius

Turbūt ir jūsų paties lūkesčiai aukšti. Tačiau jūsų partneris gali kelti tokius pačius aukštus, ar net aukštesnius standartus jums. Dėl to galite mėginti siekti tobulumo ar imti kelti sau iššūkius. Taip elgdamiesi galite pasijusti stipresni ir laimingesni tiek santykiuose, tiek ir kituose gyvenimo aspektuose.

Gerbkite partnerio pasirinkimus

Niekas nėra tobulas – visi darome klaidas ir neteisingai galvojame apie kitus. Kai susitikinėjate su žmogumi, kuris žino visus jūsų netobulumus ir nusprendžia vis tiek su jumis būti, tai padeda suprasti, kiek daug gero galite pasiūlyti kitiems. Toks priėmimas gali priversti suvokti, jog net tada, kai susijaukiate, ar padarote kažką ne taip, jūs vis tiek liekate geru žmogumi ir sukuriate vertę. Žinoma, aukštą savivertę galite turėti ir nepalaikydami romantinio ryšio, tačiau toks partneris, kuris leidžia suvokti savo vertę, labai padeda.

Pasinaudokite parama

Keista, bet yra tam tikra dinamika, kuria dalinatės su partneriu, o be jo yra tik vienas ar du žmonės, su kuriais galite dalintis tuo pačiu, tai – jūsų tėvai. Šie mylimi žmonės visada jus palaiko, kad ir kas nutiktų, taip pat jie dažnai tą patvirtina tokiomis ar panašiomis frazėmis: “Aš tikiu tavimi”, “Pasikalbėkime apie tavo baimes”, “Žinau, kad tu gali”, “Didžiuojuosi tavimi”. Šios sentimentalios frazės labai svarbios. O toks palaikantis ir drąsinantis partneris gali padėti dažniau rizikuoti (pavyzdžiui, nueiti į darbo, apie kurį seniai svajojate, pokalbį) arba gali būti drąsesnis ir užstoti jus (pavyzdžiui, prieš draugą, kuris jus išdavė).

Partneris gali padėti pažvelgti į nesėkmes iš gerosios pusės

Žmonės, o ypač moterys, gali būti labai griežtos sau. Galite bausti save už tai, kad neišlaikėte egzamino, praleidote draugo gimtadienio vakarėlį, ar pamiršote svarbią užduotį darbe. Tokiais atvejais labai svarbu turėti mylimą žmogų, kuris, kai jaučiatės prislėgti, padrąsina ir paguodžia. Tokiais padrąsinimais partneris primena, jog nesate laimingas gyvenime vien dėl sėkmės. Tai  padeda pamatyti nesėkmes kita perspektyva, ko, galbūt, nebūtumėte pats pastebėjęs, o su partnerio pagalba, lengviau atsigauti ir žengti į priekį.

Nebijokite prašyti pagalbos

Palaikydami tvirtus santykius galite išmokti prašyti partnerio pagalbos. Tiesą sakant, išmokus pasakyti “man reikia tavo pagalbos” yra gražu ir nuostabu ir tai tikrai pastūmės jus į priekį bet kuriame gyvenime aspekte. Žinoma, nesitikėkite, jog partneris padės jums visur ir visada, tačiau žinodami, kad pagalbos prašymas yra natūralu, padės pasijusti mažiau vienišam ir labiau pasikliauti aplinkiniais.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras