Kaip meilė susijusi su pinigais?

eurai-76716663.jpg
 
Santykiai tarp meilės ir pinigų dažnai būna persmelkti baimės ir nerimo. Labai dažnai žmonės negali atvirai kalbėtis su partneriu nei sekso tema, nei apie pinigus. Labai dažnai mums nesiseka įgarsinti savo poreikius, todėl negauname to, ko norime tiek darbe, tiek romantiniuose santykiuose. Ar meilė ir pinigai gali būti susiję?

Pasak psichoterapeutės Nicole Reiner moterys dažnai jaučiasi nevertos gaunamų pinigų ar seksualinio malonumo, nes esame pripratusios prie senų visuomenės normų, kad turime būti malonumo suteikėjos ir neprašyti to, ko norime. Seksas istoriškai sutelktas ties vyrais ir tik pastaruoju metu imama telktis ir į moteris ir jų malonumą kaip svarbią sekso patirties dalį. Taip pat moterys istoriškai buvo nuvertinamos ir gaudavo mažesnį atlyginimą ir darbe, štai kodėl moterims taip sunku prašyti algos pakėlimo. Nenuostabu, kad moterims sunku prašyti ko jos nori tiek seksualiai, tiek ir finansiškai.

Meilės santykiai ir pinigai yra stipriai surišti, bent jau taip tiki meilės mokyklos įkūrėja Monica Parikh. Ji teigia, kad kai ji pradėjo savo koučerės praktiką, daugelis jos klientų ateidavo pas ją su baime pagrįstu mąstymu, o tai priverčia siekti vidutinės meilės ir atlygio darbe. Pasak jos, tai yra sąmonės trūkumas, kuris priverčia žmones siekti to, kas yra „pakankamai gerai“.

Monica pripažįsta, jog mato labai daug gražių, intelektualių, gerų ir dinamiškų moterų, kurios pasiryžta partnerystėms su žmonėmis, kurie nemoka įsipareigoti, yra šalti ir atitolę, jas išnaudoja ir yra egoistiški. Be to, ji sako, kad labai daug iš tų moterų yra apsėstos negatyvių minčių apie save ir tai verčia jas galvoti, kad yra nieko nevertos to, ko nori iš santykių. Tačiau šis kenksmingas mąstymas tuo nesibaigia: Monica pastebėjo, kad toks požiūris gali persikelti ir į karjerą. Randais ir baimėmis paremtas mąstymas priverčia likti tokiame darbe, kuris nėra toleruojamas, nestimuliuoja ir gali būti kenksmingas. Monica atrado, kad nesveiki santykiai gali paveikti profesinį gyvenimą. Ir žmonės, turintys prastai apmokamus darbus, dažnai yra linkę juose pasilikti! Jie pasilieka ir bloguose santykiuose dėl to, kad turi finansinių sunkumų ar negali savęs išlaikyti. Dėl šios priežasties Monica pradėjo kurti karjerą ir finansinį stabilumą palaikančias programas moterims, kurios nori sėkmės meilėje, darbe ir finansuose.

Panašiai mano ir Nicole: prastas savęs vertinimas ir finansinis nestabilumas gali būti juntamas lovoje. Nesveiki santykiai su pinigais gali sukelti problemas romantiniuose santykiuose ir sekse. Pavyzdžiui, sunkumai, susiję su algos pakėlimo prašymu, gali sukelti finansinį stresą, o šis stresas taip paveikti moterį, kad ji negalės būti momente ir jausti seksualinį malonumą. Seksas yra psichologinis ir fiziologinis aktas, o jei užstringate savo mintyse, gali būti labai sunku jausti fizinį malonumą ar patirti emocinį ir fizinį intymumą.

Tam, kad įtvirtintumėte geresnius santykius tiek su pinigais, tiek su seksu, tiek Monica, tiek Nicole rekomenduoja ieškoti pagalbos ir palaikymo iš kitų. Koučeris ar psichologas gali padėti pasiekti tai, ko pati negalite. Neįmanoma matyti paveikslo, kai esate rėmuose, todėl kreipiatės į kitus, kad parodytų jums kelią. Taip pat svarbu nesustoti mokytis. Viešoji biblioteka yra neįkainojama! Skaitykite, klausykite podcastų, dalyvaukite konferencijose ir švieskitės tiek daug, kaip tik įmanoma.

Nicole rekomenduoja pasikalbėti su kita moterimi, kuri galėtų suteikti normalizaciją, patarimus ir padrąsinti. Taip pat praverstų ir įtvirtinantys mokymai, juose patyrinėtumėte senų ir naujų netikrų visuomenės žinučių apie tai, kaip moteris turi būti ir pasipraktikuotumėte prašyti to, ko jums reikia. Galiausiai ji tiki, kad sąmoningumas gali padėti moteriai iš naujo rasti ryšį su savo kūnu ir dvasia, geriau suprasti savo poreikius ir jausti malonumą tiek seksualinį, tiek finansinį.

Su laiku galite kreiptis ir į psichoterapeutą, kuris gali padėti įveikti baimę ir išmokyti būti sąmoningesne ir tvirtesne bet kurioje situacijoje.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras