Kaip nepavydėti kitų sėkmės?

 
Atrodo, kad atiduotumėte bet ką už savo šeimos narius ar artimiausius draugus, tačiau kai jiems sekasi geriau negu jums patiems, jaučiate pavydą ir nepasitenkinimo jausmą. Žinoma, tai labai lietuviška, tačiau – nenaudinga. Kaip išvengti pavydo ir išmokti džiaugtis kito laime?

Dažniausiai didžiausias siekis yra šeimos ir artimųjų gerovė, tačiau ką reikėtų daryti, kad jų laimės akimirką jūsų neapimtų pavydas? Anot psichologų, nors tokios situacijos ir sustiprina nesaugumo jausmą, tačiau svarbiausia suvokti, kad kitų sėkmė nereiškia mūsų nesėkmės.

Natūralu, kad lyginame save su kitais, tačiau nereikėtų to pastatyti į pirmąją vietą. Jeigu tam tikra sėkmė paverčia kitą asmenį laimingu, tai nereiškia, kad toks pats laimėjimas suteiktų tokius pačius jausmus ir jums. Paklauskite savęs, kiek iš tikrųjų yra svarbu turėti tai, ką turi jūsų draugas? Ar tai kažkas, ko tikrai iki šiol siekėte ir jūs?

Žinoma, jeigu sunkiai dirbote, tačiau nesulaukėte tokios pačios sėkmės, kaip jūsų kolega, natūralu, kad jaučiate neteisingai įvertinti. Tačiau vietoj klausimo „kodėl tai nebuvau aš“ verčiau sau pasakykite, kad „aš nusipelniau sėkmės, tačiau jos nusipelnė ir kiti“. Galvokite apie asmeninį triumfą ir kaip svarbu juo pasidalinti su kitais.

Kai kažkas pasiekia ką nors puikaus, verčiau iš to pasisemkime naujo įkvėpimo, nei paleiskime jį kartu su ašarų upeliais. Tegul pavydo jausmas pavirsta į motyvaciją kažką gerinti savo gyvenime. Jeigu yra galimybė, būkite sąžiningas su kitu asmeniu – jeigu norite sėkmės panašiuose dalykuose, gal jis padės jums ją pasiekti.

Artūras Katinas
 

 
Komentarai
Naujas komentaras