Kaip suteikti partneriui daugiau erdvės jo neprarandant?

pora-63771558.jpg
 
Kai partneris pareiškia, jog jam reikia šiek tiek erdvės, tai gali būti netikėta ir kiek erzinti. Niekas nenori girdėti, jog partneriui reikia laiko pabūti atskirai. Galite imti klausinėti savęs, ką padarėte netinkamai ir ar tai nebus pabaigos pradžia. Tačiau, pasak ekspertų, asmeninė erdvė gali išeiti į naudą. Visada yra būdų, padėsiančių partneriui suteikti asmeninės erdvės jo neprarandant.

Puikiuose santykiuose visada atrandamas balansas tarp artumo ir nutolimo. Sveikuose santykiuose tai išvystoma labai anksti – kai formuojasi romantika, o tai vyksta tam, kad ateityje galima būtų išvengti prisitaikymo ir nepasitenkinimo.

Žinoma, kai kurie žmonės prašo erdvės todėl, jog jie jau pakeliui link skyrybų. Tačiau tai ne visada reiškia išsiskyrimą. Tai gali reikšti ir tai, jog turite partnerį, kuris nori, jog jūsų santykiai vyktų teisingai. Ne visi jaučiasi iki gali laisvi, kad galėtų išreikšti savo poreikius, net jei dėl to santykiai taptų geresni. Tai brandos ir tikro atsidavimo požymiai.

Tačiau kai partneris atliks savo užduoties dalį, laikas veikti jums. Tai, kaip reaguosite į partnerio prašymą erdvei, gali padėti santykiams pavykti, arba juos sunaikina. Taigi, štai keli patarimai, kaip suteikti partneriui erdvės jo neprarandant:

1. Nepriimkite partnerio prašymo asmeniškai

Kai partneris prašo erdvės, jūsų pirma mintis gali būti: „Ką padariau blogai?“ Tačiau, greičiausiai, esate dėl to nekaltas.

Kai kuriems žmonėms santykiuose reikia daugiau erdvės, nei kitiems. Tai turi mažai bendro su jumis, tačiau yra susiję su tuo, kaip partneris pasikrauna energija. Pavyzdžiui, introvertai pasikrauna leisdami laiką vieni, o ekstrovertai gauna energijos būdami su kitais žmonėmis. Taigi, nors iš pradžių tai gali atrodyti sunku, pasistenkite nepriimti to asmeniškai. Visi turime skirtingus poreikius.

2. Padėkokite už atvirumą

Tam, kad suteiktumėte partneriui tai, ko jam reikia, tačiau išlaikytumėte tarpusavio ryšį, turite matyti partnerio prašymą kai pozityvų dalyką. Neturėtumėte imti klausinėti, dėl ko partneriui reikia asmeninės erdvės, ar ką tai reiškia jūsų santykiams, nes tai tikrai užtikrins jūsų atitolimą.

Vietoje klausimų lavinos, padėkokite. Nors šie žodžiai gali kiek bauginti, turėtumėme pozityviau žiūrėti į tokį prašymą, nes tai galimybė santykiams. Galvokite apie tai kaip apie galimybę, kuri leis „perkrauti“ santykius. Jei santykiai ėmė darytis kiek priklausomi, asmeninė erdvė padės iš naujo subalansuoti save.

3. Svarbu žinoti, ką tai reiškia partneriui ir gerbti jo norą

Asmeninė erdvė nereiškia tylos dienų ar savaičių. Tai skamba daugiau kaip pabėgimo strategija. Labai svarbu apibrėžti, ką tai reiškia partneriui. Išsiaiškinkite kaip ir kada partneris nori daugiau laiko sau. Pavyzdžiui, ar jis nori savaitgalio su draugais? Ar jam reikia daugiau laiko pasikrauti energijos? O gal jam patiktų su jumis susisiekti tik darbo valandomis dėl ekstra atvejų? Poros, kurioms reikia daugiau laiko praleisti atskirai, vis tiek vertina ryšį vienas su kitu.

4. Apribokite susirašinėjimą

Labai lengva palaikyti nuolatinį kontaktą dienos eigoje SMS žinutėmis ar susirašinėjimo aplikacijų pagalba. Tačiau nuolatinis susirašinėjimas ne visada suteikia stipresnį ryšį. Taigi, apribokite susirašinėjimą ir suteikite partneriui erdvės, kurios jam reikia. Kai rašome partneriui, gali būti, kad trukdome jo darbui ar asmeniniam laikui.

Vietoje susirašinėjimo visą dieną, pamėginkite rašyti kartais. Nusiųskite partneriui paprastą „labas rytas“. Tai primins partneriui, jog jis jums rūpi ir apie jį galvojate, nors nepraleidžiate kartu visos dienos.

5. Raskite laiko savo draugams ir šeimos nariams

Santykių pradžioje, labai lengva viską mesti tam, kad galėtumėte daugiau laiko praleisti su partneriu. Kai taip nutinka, suprantate, jog vis mažiau laiko leidžiate su savo draugais ir šeimos nariais. Tačiau tų santykių puoselėjimas yra tiek pat svarbus, kiek puoselėjimas jūsų romantinių santykių. Tai taip pat puikus būdas, padėsiantis suteikti partneriui daugiau erdvės. 

6. Nusistatykite tikslus sau

Puikus būdas suteikti partneriui erdvės – tai savo tikslų nustatymas, kuriems pasiekti prireiks įveikti nemažai iššūkių. Kai partnerio sako, jog jam reikia erdvės, neturėtumėte sėdėti ir laukti, kada gi jis sugrįš. Vietoje to, užpildykite laiką užsiėmimais, kurie jums patinka. Jei jums reikia labiau nukreipti dėmesį – susikurkite iššūkį keliantį tikslą. Kai augame, mūsų santykiai auga kartu.

7. Paleiskite visas baimes, kylančias dėl baimės likti vienam

Jei turite neišspręstų bėdų dėl prisirišimo, kilusių iš vaikystės, jūsų partnerio prašymas erdvei, gali sukelti stiprų nerimą. Tačiau labai svarbu nepamiršti, jog laikas praleistas su savimi yra labai sveika. Normalu stresuoti dėl tokių partnerio norų, tačiau yra skirtumas dar racionalaus ir neracionalaus nerimo. Kai puoselėjate stiprius ir sveikus santykius, turėtumėte jaustis saugūs. Paleiskite nerimą ir pasimėgaukite asmenine erdve, kuri tik sustiprins jūsų santykius.

Nėra lengva išgirsti tai, jog partneriui reikia laiko atskirai. Tačiau tai nereiškia, kad partneris jūsų nemyli ar, kad jūsų santykiai subyrės. Tiesą pasakius, tai, kaip reaguosite į partnerio prašymą, yra svarbiausia. Jei pasinaudosite šiais patarimais, galėsite suteikti parteriui asmeninės erdvės jo neprarasdami.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras