Kaip vyrai vartoja moteris

 
22 komentarai
"Atsipalaiduok, negalvok apie nieką, kas yra ar dar bus, mėgaukis akimirka,” – šnabžda šių dienų kazanova, ir nejučia pradedi galvoti, kad gyvenimas tikrai pernelyg trumpas, laikas bėga žaibiškai, o ištikimybė, emocinis ir dvasinis artumas, prieraišumas ar kitos įskiepytos vertybės, tėra visuomenės primesti pančiai...

Meilė šiandien suvokiama kaip investicija, todėl kaskart stengiamasi racionaliai apsvarstyti, ar apsimoka (įsi)mylėti...

Vartotojiškumo logika šiandien negailestingai įsiveržė ir į meilės sritį. Tokia meilė skatina “nesikankinti” ir tenkintis vienadieniais santykiais, kurie neapsunkintų įsipareigojimų bei tvirtesnio susisaistymo našta. Tad gal vertėtų santuokos priesaikoje esančią eilutę "kol mirtis mus išskirs” šiandien keisti šiuolaikiškesne – kol vienas kitam “atsibosim”?

Kvietimas gyventi “čia ir dabar”, kitaip tariant, šią akimirką tapo esmine santykių taisykle. Iš pirmo žvilgsnio ji žavi savo budistiniu lengvumu. Bet tik pradėjęs gyventi pagal ją, kažkodėl greitai pajunti, kad harmoningos rytietiškos gyvensenos principas, tapo vakarietišku vartojimo metodu: “Mėgaukis šia akimirka, nes rytoj nebeprisminsiu tavo vardo, mažute…”

“Gyvenimo etapo draugas” arba “gyvenimo etapo draugė”. Tarsi gyvenimo etapo automobilis, kurį bet kada gali pakeisti nauju.

Tokioje vartotojiškoje visuomenėje, santykiuose vyrauja vien tik aistra, o prie emocinio artumo, įsipareigojimo taip ir neprieinama. Dvasinis artumas, šiandien tarp partnerių, yra susitarimo reikalas: būti atviru, atskleisti savo vidinį pasaulį, ar vis dėlto tai daryti  normuotai. Vartotojiškas požiūris suteikia anonimiškumo, leidžia pasislėpti neatsiveriant. Panašiai kaip žaidžiant pokerį: niekam neįdomu, kas ir koks tu esi, kuo tiki, ką mąstai, ką myli, kokios tavo vertybės. Gali būti ponas tuštybė, svarbiausia – kokios kortos yra tavo rankose. Anot psichologų, žmonės nesugebantys sukurti emociškai artimų, ilgalaikių santykių, dažnai kaustomi atsivėrimo ir įsipareigojimo baimės.

“Nesuprantu, kodėl sutikai su manimi pavakarieniauti, jei neketini mylėtis?” – nuoširdžiai stebisi šių dienų vyras. Jis sutrikęs. Jaučiasi apgautas – juk sugaišo tiek laiko, išleido pinigų, puoselėjo tiek vilčių. Ir ką? Ir nieko!!! "Gal susitikime kitą savaitę, man dar reikėtų laiko," – nedrąsiai, bet vis dar viltingai siūlo moteris, tebepuoselėjanti romantizmo likučius. Vyras žiūri įtariai. Jo smegenyse vyksta apskaitos procesas, kitaip tariant: skaičiuojami resursai ir sąnaudos. Jis norėtų žinoti tiksliai kiek laiko reikia jai ir ar kitas kartas nebus toks pat nuostolingas.

Studijų metais, teko gerai įsidėmėti sąvoką: „orientuotas į rezultatą“ – šis apibūdinimas jūsų CV garantuoja sėkmę. O lietuvaitė, "pakabinusi" Berluskoni, atsiprašau, Italijos premjerą Silvio Berlusconi, jau galėtų gintis daktaro disertaciją šia tema. Tačiau sąvoka: "orientuotas į rezultatą", nepastebimai persmelkė ir mūsų santykius. Nebemokame mėgautis procesu. Atsargus žvilgsnis, šypsena, prisilietimas, bučiniai, netikėti atradimai ir nusivylimai, nerimas ir ilgesys, euforija – nepaprasti pojūčiai kuriuos gali dovanoti tik laukimas. Tačiau laukti neturime laiko –  juk esame orientuoti  į rezultatą. O rezultatas? Seksas? (Arba pinigai, toms iš raidės Bė...) Juk žinome kuo skiriasi gerai sunokusio ir pusžalio vaisiaus skonis, bet ne visi turime kantrybės gaminti gurmanišką vakarienę, paprasčiau stabtelt degalinėje ir nusipirkti dešrainį.

Vienas žavus vyriškis, neseniai peržengęs ketvirtą dešimtį sako: „Žinai, aš jau per senas žaisti tuos fiti miti: žvilgsniai, šypsenos ir t.t... Esu per daug užsiėmęs ir iš tokių mažvaikiškų žaidimų seniai išaugęs.“ Tąkart į tokį pareiškimą atsakiau šypsena ir susilaikiau nuo atrodytų, tokio banalaus klausimo, koks skirtumas kiek tau, nejaugi meilėje galioja amžiaus cenzas ar laiko nuovoka? Beliko tik toliau šypsotis, reziumuojant: tokio vyro smegenys – orientuotos į rezultatą.

"Kaip atpažinti naktiniame klube merginą, kuri iškart būtų prieinama?" - klausiu simpatiško krepšininko (sportininkai visais laikais buvo populiarūs vyrų rinkoje, moterų atžvilgiu). "Nėra jokių išskirtinių, iš tolo atpažįstamų bruožų, bent jau aš to nepastebiu. Tad sunkoka nuspėti. Tiesiog prieini ir pakalbini, o iš merginos bendravimo manieros supranti, ko ji iš tiesų tą vakarą ten atėjo. "Nutrūkusių nuo grandinės", toje vietoje renkasi nemažai, todėl dideli šansai po valandos "grobį" turėti savo lovoje," – smagiai nusijuokia.

Deja, tenka pripažinti, siekdamos savo tikslų, moterys priverstos žaisti pagal vyrų taisykles, todėl dažnai apsimeta, kad jų filosofija joms yra priimtina. Net ir slėpdamos savo turtus, lengvai išduoda seifo kodus, kad atrakinamos taptu iš pirmo karto. Nes antro bandymo juk gali ir nebūti...

Atkakliai rūpinamės blizgia pakuote, nes tikimės, kad susižavėję ja, sumanys žvilgterėt ir į vidų. Deja, dažniausiai esame grąžinami atgal į parduotuvę, iki galo taip ir neišpakuoti...

Kiekvienas tuo pačiu metu esame ir pirkėjas, ir prekė. Tačiau, net ir suvokdami tai, giliai širdyje norime būti ypatingi, išskirtiniai ir verti gilesnio pažinimo. Nepaisant to, kad esame homo consumens (vartojantis žmogus) kartos atstovai.

Elita Semenavičiūtė

 
Komentarai (22)
Pakankamai taikli straipsnio mintis, tik per plačiai taikyta mano nuomone - vyrai skaičiuoja ar verta tik tada, kai jie žino, jog tai trumpalaikis nuotykis. Todėl skaičiuoja bilieto kainą. Ypatingai tie, kurių tikslas seksas. O sutikęs svajonių moterį tiek romantiškas, tiek modernus 21 a. tiek vyras netaupo ir neskaičiuoja siekdamas savo svajonių moters.
O čia ir rašo apie tai, kad ateina tokie laikai, kada panos pradeda sawęs newertinti. Neneikit, kad tikrai bent pusė į klubą ateinančių žmonių eina ne su tuo tikslu, kad nusičiupti auką. Žinoma, jog Taip. Dabar tokie laikai, kad dauguma yra nelemti materialistai, o dar labiau apgailėtina, kad didžioji dauguma wyriškosios lyties atstowų nusistatę tokius moters prototipus,kad wisos yra tokios kaip TA wiena Kurwa, kuri Jį apgawo.. Na atsiprašau už išsireiškimą, bet..
Absoliuti nesamone... Cia is tos serijos "visi vyrai kiaules ir nera ka apsirengti". Jei moteris nenores - joks vyras jos nevartos...
Klubuose pazinciu normalus neiesko, ateina nebent pasilinksmint...Slykstu pasidaro, kai klube ar bare su draugemis bunant, keli vyrai barmeno papraso ipilti mums gerimu ir ziuri kaip i galimas kandidates nakciai...Kai viena eilini karta atsisakeme, teko kviesti vaikina, kad padetu grist namo, nes tie diedai, uzsake gerimus, ir zadejo, kad namo graziai negrisim del musu atsisakymo...Turiu vaikina ir net, kai jo neturejau, klubuose nevarsciau zvilgsniu i vyrus...visada pamerkdavau aki simpatiskui vaikinui universitete, bibliotekoje ar kavineje...Savaji sutikau butent ten...Dziaugiuosi, kad draugystes pradzioj, kelis menesius, jis ne karto nebande nusitempt manes i lova ir ziurejo i mane rimtai...Esame 3 metus kartu, o jis mane ir toliau dievina...
Net sunervino kiek mazai tiesos yra straipsnyje. Tiek patirtis tiek ir statistika priveda visai prie kitokiu isvadu apie serijine monogamija. Ir consumerizmas yra zmoniu miopinio elgesio pasekme. Visiems zmonems yra sunku kitaip elgtis. Elita tiesiog pasidomek apie tai ka rasai...
Mano nuomone-moters nusipiginusios, ko pasekme- islepe vyrai...kam jiems stengtis kai vos ne uz mojito shalaputrei..sexo gauna..
Gaila, kad nebenori vertinti to ka turi, arba as mazai tokiu sutinku..
Nesvarbu, kad moteris grazi, kitu vertinama, issilavinusi, turinti savu pajamu, jos nereikia islaikyti :) \Nebemato del ko stengtis, nes viskas yra ju - parazitu naudai. Viena iseitis tokiu atveju - sutikti norinti ir turinti daugiau, kad butu ko siekti kaip pavyzdzio.
Bl auga vienisu ispisgalviu karta kuriem kalamos tokios nesamones
Gal ir tiesa, bet man asmeniškai dzin. Kažkaip natūraliai atsirenki tokius žmones su kuriais nori bendrauti ir kurių vertybės sutampa. Tiek moteris tiek draugus. O jei aplinkos neformuoji ir, kaip sakoma, ir toliau spardai ir taip negyvą arklį tai jau pačio žmogaus bėda.
Nu i nx ta naujoviska blidstva ...
teisingas straisnis;)
be jokios abejones , gyvenimo tempas ir laikotarpis diktuoja savas taisykles, ir visos moralines dogmos,svarstymai kas gerai kas ne - jau praeitis , ir niekam nebereikalingi dalykai.Gyvename ne tik vartotojiskoje aplinkoje bet ir sekso revoliucijos laikotarpiu..is tiesu pritariu autorei beveik 100 proc. Tik moterys dar tikrai kartais [ o gal visada] nori buti ' ispakuotos', bet manau ateis toks laikas kai jos nebesuks del to galvos.Ypatingai kai perlips tam tikra metu slenksti... kada pamatai is leto nuvaziuojanti traukini , ir supranti kad reikia pasivyti , ir 'ikisti bent koja.... tada nebelieka tabu..moraliniu saitu ar dar velniai zino ko...As sveikinu toki pasirinkima, nes manau kad kas galima vyrams tas galima ir moterims.
Geras straipsniukas. Panasu i tiesa ;)
nu kad paskutines trys pastraipos kaip tik labai daug pasako, tik kad daug metaforu, tai gal ne visi supranta :P
labai geras straipsnis. paskutine 3 pastraipos nk gero nepasake,bet siaip labai idomu paskaityti. viskas butent taip, kaip as galvoju, tik zodziais galbut nemoku apibudinti :) TEISYBE CIA 100 %
tai ka vyrai skundziasi kad moterys i jios ziuri kaip i bankomatus, bet pamirsta kad jie i moteris ziuri kaip i mesos gabala nakciai. Soriukas nesiskuskit, juk visi orentuoti i rezultata.
taiiiiiiiiiiiip.nes toks yra gyvenimas
Ziauuuriai geras straipsnis. Butent taip kaip ir as galvoju apie siuolaikines "vertybes".
gerai parasyta
idomu tik tai , ar straipsnio autore stovejo salia su zvake kai Silvijo Berlusconi bendravo su lietuvaite ? nemanau , kad garbinga ir etiska tai tiesiogiai teigt tai ka tiksliai nezinai !
Geras straipsnis.Tikrai patiko.
Straipnis tikrai geras.... Ideja pati kaip ir suprantama, visi tai suvokiame, tik gal garsiai to nesakome, tačiau pateikta viskas labai gerai... Idomus skaitinys :)
nu tai ir teisybe, nu ir ka?
Naujas komentaras