Kaip žinoti kada laikas judėti į priekį?

keliones-8885-79869611.jpg
 
Meilė ir santykiai, ypač, jei jie nauji, gali labai išmušti iš vėžių. Tačiau su laiku viskas nusistovi, o santykiai atrodo stabilesni. Deja, taip nutinka ne visada, o meilė gali komplikuoti mūsų sugebėjimą nuspręsti santykius nutraukti. Tačiau geriau suvokdami natūralias meilės stadijas, galime priimti išmintingesnius pasirinkimus ar mūsų santykius verta gelbėti, o gal laikas judėti į priekį?

Romantinės meilės stadijos

Pirmoji: potraukis

Pirma meilės stadija yra fizinis potraukis žmogui, kurį sutikote. Tai intensyvios aistros periodas. Emociškai šioje stadijoje negalite nustoti galvoti apie tą žmogų ir darote tai visada, kai jūsų mintys neužimtos kitais reikalais. Tai įsimylėjimo laikotarpis. Nekreipiant dėmesio į visas intensyvias emocijas, šis susižavėjimo periodas taip pat charakterizuojamas kaip akių užmerkimas prieš visas potencialaus partnerio neigiamas savybes ir pastebėjimas tik tų būdo bruožų, kurie kelia susižavėjimą.

Antroji: atsidavimas

Šioje stadijoje imate vertinti partnerį kaip ilgalaikį. Galite net apsigyventi kartu, susižadėti, susituokti ar susilaukti vaikų. Ši stadija jaudina, tačiau kelia ir daug iššūkių. Galite imti pastebėti kito asmens neigiamus bruožus arba netgi imti abejoti dėl jo sugebėjimo būti ilgalaikiu jūsų partneriu. Nepaisant to, viltis dar kuriam laikui išlieka.

Trečioji: nusivylimas

Nusivylimas ištinka, kai kinta santykiai. Šioje stadijoje jūsų santykiai ima gąsdinti, nes pažįstate vienas kitą geriau. Dabar patiriate abejones dėl savo pasirinkimo. Šis laikotarpis neramus ir daugelis žmonių santykiuose susiduria su nusivylimu. Daugelis bijo atvirai kalbėti su draugais ar šeima, nes bijo, jog atrodys, kad susimovė. Kai kurių baimės gali būti nepagrįstos, todėl santykiai išlieka, o kiti bėga vos užuodę bėdas. Ši stadija normali. Daugybė partnerių susidūrė su pasirinkimu skirtis ar likti kartu. 

Ketvirtoji: gili meilė

Jei judu su partnerio išsiaiškinate bėdas, kilusias nusivylimo stadijoje, galite pasiekti gilios meilės stadiją. Partneriai šioje stadija puikiai dirba kartu, o gyvenimo rūpesčiais dalinasi su pagarba ir meile vienas kitam. Ši stadija dažnai pažymima vienas kito priėmimu, o santykiai tampa daug stabilesni.

Kaip meilės stadija veikia pasirinkimą likti kartu

Jūsų santykių stadija nuspalvina jūsų ilgalaikę santykių perspektyvą. Poros gilios meilės stadijoje yra mažiau linkusios išsiskirti, nei tos, kurios patiria nusivylimo ar potraukio stadijas, kuriose nėra pasitikėjimo ir stabilumo.

Daug lengviau pabaigti santykius ankstyvose stadijose. Nors pirmoji trauka jaudina ir yra intensyvi, be bendrų patirčių sunku palaikyti dėmesį ir investuoti daugiau. Labai sunku judėti į priekį ir matyti ilgalaikį suderinamumą, nežinant vienas kito vertybių ir interesų. Svarbiausia yra išsiaiškinti, ar jūsų susirūpinimas yra „normalių“ santykių nerimas, ar nesuderinamumo požymiai, kurių nereikėtų ignoruoti. 

Ženklai, išduodantys santykių pabaigą

Ar kada girdėjote frazę: „Meilės priešingybė nėra neapykanta, tai – abejingumas.“? Šis jausmas yra vienas iš ženklų, kad santykiams reikia pagalbos. Jei jums neberūpi santykiai, tada laikas kritiškai pamąstyti ar santykiai jums reikalingi. Vienas mokslininkas atliko tyrimą, kuris truko dešimtmečius. Jis tyrė santykius ir surinko įrodymus, kuriais remiasi daugybė terapeutų. Jis identifikavo principus, kuriais galima nuspėti santykių galą, jie vadinami „Keturiais raiteliais“: panieka, kritika, gynyba ir apsistatymas sienomis. Nors neįmanoma nepatirti to santykiuose visai, šių jausmų gausa ir nenoras jų keisti, gali nuspėti santykių baigtį.

Taigi, ar jau laikas nutraukti jūsų santykius ar ne? Jei jūsų atsakymas „taip“ į tris ir daugiau iš išvardintų sakinių, jūs galite būti pavojaus zonoje:

  • Mes su partneriu dažnai vienas kitą kritikuojame.
  • Mes su partneriu vienas kitą menkiname, net to nepastebėdami.
  • Mums sunku nesiginti, jei sukritikuojame vienas kito pasirinkimus.
  • Iššūkį keliančiuose pokalbiuose, dažnai užsisklendžiame.
  • Dažnai jaučiu, kad mūsų santykiuose daugiau blogo, nei gero.
  • Man sunku ginčytis su partneriu. Niekas niekada neišsisprendžia.

Santykiai yra sunkus darbas ir iš mūsų reikalauja atsidavimu bei pažeidžiamumo. Jie mus gali paversti į tikrą emocinę netvarką, tačiau tai visiškai normalu! Bet visada gerai grįžti prie paprastų, aiškių taškų, kur galime apsvarstyti suderinamumą tiek racionaliai, tiek pasitelkiant emocijas. Sėkmingiems ir laimingiems santykiams, reikia abiejų partnerių pasiryžimo. Ir nesvarbu kur dabar yra jūsų santykiai, ieškodami aiškumo turėsite drąsos prašyti savo poreikių patenkinimo.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras