Kiek kartų per dieną moterys galvoja apie seksą?

 
Ištisus dešimtmečius egzistavo išankstinė nuomonė apie vyrų ir moterų požiūrį į seksą ir tarpusavio santykius.

Buvo tikima, kad vyrai yra labiau orientuoti į seksą, o moterims svarbiau įsipareigojimai, arba, kad vyrai dairosi patrauklių partnerių, o moterims labiau rūpi potencialaus jaunikio socialinis statusas.

Vis dėlto, neseniai mokslininkai atliko tyrimą, kuriuo stengėsi visus šiuos įsitikinimus paneigti ir buvo atskleista, kad ne visi psichologai su šiais į lytis orientuotais teiginiais.

Psichologė Terri Conley, kartu su kolegomis iš Mičigano universiteto, tvirtina, kad įsitikinimas, jog vyrai apie seksą galvoja kas septynias sekundes – laužtas iš piršto.

Kaip ten bebūtų, tiesa ta, kad vyrai apie seksą galvoja dažniau nei moterys. Jų galvose taip pat dažniau sukasi mintys ir apie kitus kūniškus poreikius, tokius kaip maistas ir miegas.

Tyrimo metu psichologai prašė dalyvių įrašyti savo mintis visos dienos metu.

Buvo suskaičiuota, kad vyrai apie seksą per dieną pagalvojo 18 kartų, tuo tarpu moterys – 10. Pastebėta, kad vyrai apie maistą ir miegą taip pat galvojo proporcionaliai daugiau, todėl galima daryti išvadą, kad lytis, kaip buvo galima tikėtis prieš tai, čia didelio vaidmens nevaidina.

Tyrimai taip pat atskleidžia, kad vyrai orgazmą patiria dažniau nei moterys, bet T. Conley, kartu su savo kolegomis, nesutinka: didžiausias skirtumas egzistuoja kalbat apie vienos nakties nuotykius ir trumpalaikius santykius. Ilgalaikių santykių perspektyvoje moterų reikalai atrodo geriau.

Tyrimo metu mokslininkai vykdė apklausą apie seksualinę patirtį, kurioje dalyvavo daugiau kaip 12 900 žmonių. Jie atrado, kad pirmą kartą su partneriu besimylinčios moterys orgazmą pasiekė net tris kartus  rečiau nei vyrai, o mylintis pakartotinai – pusė jų. Tačiau rimtuose santykiuose, 79 proc. moterų pasiekė orgazmą taip pat dažnai, kaip ir vyrai.

Evoliucijos teorija teigia, kad vyrai tiesiog nori pasėti savo sėklą, o moterys yra išrankios, su kuo joms susidėti. Vis dėlto, T. Conley ir komanda teigia, kad ši taisyklė negali būti taikoma universaliai.

Tyrimas parodė, kad žmonės yra išrankesni, kai jiems meilinasi potencialus partneris, ir ne tokie išrankūs, kai renkasi jie.

Eksperimentas buvo atliktas vystant realiems greitiesiems pasimatymams ir parodė, kad kai vyrai keitėsi, o moterys liko sėdėti toje pačioje vietoje, jos buvo reiklesnės tam, kurį pasirinks pasimatymui. Kai keitėsi moterys, išrankesniais buvo vyrai.

Moterys paprastai turi daugiau galimybių būti išrankiomis, nes įprasta, kad pirmąjį žingsnį žengia vyrai.

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras