Kiek laiko prireikia atsigauti po ilgalaikių santykių?

breakup_woman.jpg
 
Skyrybos yra nenuginčijamai sunkus dalykas, tačiau ypač sunku būna skirtis, jei santykiai truko ilgą laiką. Juk metų metus puoselėjote rutiną, kuri susijusi su kitu žmogumi. Ir kai viskas baigiasi, ištinka šokas.

Per pirmąsias kelias savaites po skyrybų, jūs galite nė nežinoti ką daryti vienas. Nuo pabudimo, iki ėjimo miegoti, ką veikti savaitgalį, jūs tiesiog nebežinote. Darydamas tai vienas ir supratęs, kad užvertėte vieną gyvenimo skyrių, galite pasijusti liūdnas, todėl natūralu galvoti ar iš viso kada galėsite atsigauti.

Ir nors iš pradžių tai atrodo neįmanoma, su laiku prisitaikysite ir galiausiai pasijusite daug geriau. Tačiau sunku pasakyti kada iš tikrųjų tai nutiks. Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai ir dar nuo kelių faktorių, įskaitant tai, kaip baigėsi santykiai.

Jei pora “draskėsi” ir santykiai baigėsi negražiai, pagiežos procesas, greičiausiai, užsitęsia, o tai trukdo abiems partneriams judėti į priekį greičiau. Taip gali nutikti ir tada, jei jautėte, kad laukia skyrybos ilgą laiką, ar turėjote problemų ir žinojote, kad galiausiai santykiai turi nutrūkti.

Kai taip nutinka, santykių pabaiga gali atrodyti kaip palengvėjimas, o jūs atsigaunate daug greičiau, nei tikėjotės. Jei skyrybos buvo staigmena ir buvo sunkios, reiškia ir atsigauti nebus lengva. Žmogus, kuriam skyrybos nebuvo laukiamos, ima tai neigti, pyksta, kad tai įvyko, o depresijos periodas užsitęsia, kol galiausiai žmogus susitaiko.

Tokiu atveju, susitaikymas su skyrybomis tampa panašus į amerikietiškus kalnelius. Ir tai gali būti ilgas ir komplikuotas procesas. Tačiau tai nėra blogai, duokite sau laiko patirti visas gedėjimo fazes. Žmonės gedi skirtingai ir normalu jausti pyktį, neigimą, liūdesį ir kitokias emocijas proceso metu.

Taip pat tai, ką jaučiate eks ir tai, ką darote tam, kad galėtumėte judėti į priekį ir viską pamiršti, taip pat gali sutrumpinti procesą. Taigi, jei po skyrybų praėjo keli mėnesiai ir jūs vis dar apie tai galvojate, nesijaudinkite. Supraskite, kad tai nėra lengva. Mes esame sukurti santykiams, o santykių praradimas gali varyti į neviltį ir priversti kvestionuoti save ir savo vertę.

Tačiau yra keli būdai procesui pagreitinti. Ir geriausia, ką galite dėl savęs padaryti, tai nekontaktuoti su eks. Jei imsite rašyti žinutes ar matysite eks socialinėje medijoje, galite užstrigti praeityje, todėl vietoje to, susitelkite į save ir tai, kas daro jus laimingą. Gal būt dažniau pabūkite su draugais ir mylimaisiais, susiraskite naują hobį ir darykite viską, ką norite ir kas verčia jus jaustis gerai.

O kai būsite pasiruošęs, pasimatymai taip pat gali padėti. Nereikia ieškoti naujų santykių, tačiau susipažindami su naujais žmonėmis prasiblaškysite ir suprasite, kad santykių pabaiga nėra pasaulio pabaiga. Be to, jei jums sudėtinga pamiršti santykius, nesidrovėkite kreiptis profesionalios pagalbos.

Gijimo laikotarpis tęsiasi tiek, kiek turi tęstis. Tačiau, jei žmogus užstringa galvodamas kodėl santykiai nutrūko, ką galėjo padaryti kitaip, kaltindamas save, ima depresuoti ir nebesugeba funkcionuoti, laikas kreiptis į draugus į šeimą ar psichologą. Šie žmonės jus palaikys ir padės oficialiai judėti į priekį.

Susugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras