Kivirčai. Kaip elgtis jų metu? (II dalis)

 
Žmonės dažnai yra įsitikinę, jog konfliktai yra blogis, jie griauna santykius, todėl kaip įmanydami jų vengia. Jei pora niekada nesipyksta, kyla įtarimas, kad partneriai vienas kitam yra tiesiog abejingi arba veikia uždelsto veikimo bomba, kuri anksčiau ar vėliau sprogs apie tai iš anksto nepranešusi. Todėl patarimų niekad nebus per daug, tik spėkite jais visais kliautis. Galbūt jau pasinaudojote prieš savaitę skaitytais patarimais ir sulaukėte teigiamų rezultatų? Nieko nelaukdami norime pratęsti šią temą ir pasiūlyti dar daugiau konfliktų sprendimo būdų.

Neįžeidinėkite. Nors konfliktas jau baigėsi, tačiau Jūsų viduje is dar verda neigiamos emocijos, kurios tuoj įgaus įžeidžiančių žodžių pavidalą? Nusiraminkite, nemurmėkite ir jokiu būdu neįžeiskite mylimojo. Kiti žmonės labai jautrūs kritikai, ypač tai, kurią išgirsta iš artimiausių žmonių lūpų. Puikiai suprantame,kartais kiekvienas pasakome tai, dėl ko vėliau tenka gailėtis. Ir už visa tai tenka ,,dėkoti'' ilgajam, vietoj nenustygstančiam liežuviui. Tačiau suimkite save į rankas ir geriau patylėkite, neigiamos emocijos nuslūgs ir viskas grįš į savo vėžias.

 

Pamirškite faktus, kurie įžiebė konfliktų ugnį. Geriausia visą energiją ir pastangas skirti problemai spręsti, o ne gilintis į faktus, dėl ko ji kilo. Pavyzdžiui, Jūsų vyras užmiršo iš banko sąskaitos išimti grynųjų pinigų? Žinoma, Jūs pykstate, norite jį išvadinti baisiausiais žodžiais ir kitais būdais rodote savo nepasitenkinimą, tačiau pasakykite, ar nuo tos kas nors pasikeis? Ar pinigai savaime atsidurs Jūsų piniginėje? Žinoma ne, todėl užuot pykusi, nueikite drauge į banką ir pasiimkite reikiamą pinigų sumą. Problema išspręsta akimirksniu ir pyktis nėra dėl ko.

 

Aš neturėjau to omenyje. Šis posakis geriausias trintukas, kuriuo norima atsikratyti atsakomybės. Tačiau pasirinkę šią taktiką, Jūs nejudate pirmyn, o baikščiai traukiatės atgalios. Nereikia susitelkti ties praeitimi, nesustodamas judėkite pirmyn ir kryptingai spręskite iškilusią problemą.

 

Nekaltinkite savęs. Atminkite, jog dėl kilusių konfliktų niekada nebūna kaltas vienas asmuo, kaltė turi būti dalinama perpus. Svarbiausia, kad abu būtumėte suinteresuoti išspręsti kilusią bėdą ir toliau puoselėti harmoningus santykius.

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras