Kivirčai. Kaip jų metu elgtis? (I dalis)

 
Ginčai tarp porų- visiškai normalus ir nieko nestebinantis procesas. Jūs esate du skirtingi žmonės, turintys individualias nuomones, kurios nebūtinai turi sutapti. Tačiau konfliktų ir ginčių metu derėtų būti labai atsargiems, akimirkos įkarštyje ištarti užgaulūs ar ne itin malonūs žodžiai gali ne juokais įžeisti partnerį. Kiek įmanydami stengiamės išvengti nemalonių, konfliktu grasinančių situacijų, tačiau kartais nuo jų pasprukti nepavyksta. Kyla klausimas, kaip teisingiausia elgtis tokioje situacijoje, kad nepabloginti esamos padėties dar labiau?

Jokio šaltumo. Jei po audringo ginčo Jums reikia asmeninės erdvės ir norite pabūti vienas, įspėkite antrąją pusę. Gražiai pasakykite, kad šiuo metu emocijos itin stipriai valdo Jūsų mintis ir keletą valandų norėtumėte pabūti vienas. Jokiu būdu nedemonstruokite jausmų šaltumo ar tuo labiau neužsisklęskite  tylos ir abejingumo siena. Nesikalbėjimas- pati blogiausia bausmė, kurią galite skirti. Geriausia kaip galima greičiau viską išsiaiškinti, nepalikti įsisenėjusių problemų, kurios ateityje smogs iš pasalų.

 

Kalba. Žmogaus ir bendravimo psichologija visa ko pagrindas, ją išmanydami galime labai palengvinti gyvenimą tiek sau, tiek antrajai pusei. Atsiprašant svarbiausia tiksliai ir be užuolankų pripažinti savo klaidas mylimajam. Žodžiai atsiprašau už... (ir aiškinti ką turite omenyje) šiuo atveju patys geriausi. Antroje atsiprašymo dalyje turėtų būti ateityje aš būsiu (pasakyti dėl kokio tiksliai savo elgesio žadate pasitaisyti). Ne ką mažiau svarbu- žodžių tyrumas ir nuoširdumas, jei juos ištarsite vien tik tam, kad pamaloninti partnerį, tačiau patys jais besąlygiškai netikėsite, iš jų nebus jokios naudos. Santykiai geresni taps tik kuriam laikui, tačiau vėliau pykčiai vėl sugrįš į Jūsų namus.

 

Informuokite iš anksto. Mokslininkai teigia, kad viena priežasčių, dėl kurių kyla konfliktai- miego stygius. Neišsimiegoję jaučiamės irzlūs, viskuo nepatenkinti. Išlaikyti neigiamas emocijas savyje ir neišsilieti partneriui labai sudėtinga, tačiau atminkite, jog ji/jis čia niekuo dėtas. Mylimas žmogus nekaltas dėl blogos Jūsų nuotaikos ar asmeninių nesėkmių. Todėl būtų nuostabu, jei artimą žmogų iš anksto įspėtumėte apie ne kokią šios dienos nuotaiką ar patirtas nesėkmes. Pamatysite, sulauksite dvigubai daugiau palaikymo, kuris padės pasijusti geriau.

 

Neatsukite nugaros. Konflikto metu jokiu būdu nesugalvokite palikti mūšio lauko. Tai labai negarbinga ir nemandagu iš Jūsų pusės. Jei matote, kad partneris yra atviras kilusiai diskusijai ir nori kuo greičiau viską išsiaiškinti, tokios pačios strategijos pasistenkite laikytis ir Jūs. Išklausykite visus priekaištus, atkreipkite dėmesį į sakomą kritiką ir nebijokite kiekvienas pripažinti savo klaidų. Juk tobuli žmonės šiame pasaulyje negyvena.

 

Niekas taip neparodo charakterio kaip geras elgesys ginčijantis, jei ginčo negalima išvengti. H.Teiloras


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras