Knyga pataria: dresuok vyrą kaip šunį!

 
4 komentarai
Vyras krenta dailiai merginai po kojomis, iškiša liežuvį ir pakelia letenėlę. Jis atrodo pasirengęs atnešti, apsiversti ar apsimesti negyvu.

Toks vaizdelis puošia knygos „Vyrų užkalbėtoja“ (ang. The Men Whisperer) viršelį, kuri pasakoja viską apie vyrus ir santykius, pradedant nuo to, kaip priversti jį ištarti žodį iš M raidės iki suglamžytų marškinėlių ir vyrų krūtų. Tai knyga, skirta moterims, kurios nori vyrams įdiegti „švelnų, į rezultatą orientuotą požiūrį“, jau nekalbant atlygį didžiuliu mėsos kepsniu.

Tai naujausias tokio žanro knygų pasiūlymas, kurios tikina, kad moterys gali išdresuoti savo vyrus kaip šunis, kad tik gautų žėrintį sužadėtuvių žiedą.

Jų litanija atrodo maždaug taip: „Kodėl vyrai yra kaip šunys ir kaip mes galime juos mylėti“; „Moterys yra tarsi katės: gidas, kaip rasti meilę šiame kovos akis už akį pasaulyje“; „Kaip per 21 dieną išmokyti vyrą elgesio“ arba „Sėkmingos šunų dresuotojos paslaptys“. Vienos iš knygų autorė, gyvenimo trenerė Karen Salmansohn, susimovė bandydama padaryti iš savo sužadėtinio paklusnų šuniuką, kuris ėmė ir ja atsikratė dar praėjusiais metais.

Knygoje „Tai, ką Shamu išmokė mane apie gyvenimą, meilę ir santuoką: pamokos žmonėms iš gyvūnų ir jų trenerių“ (ang. What Shamu Taught Me About Life, Love, and Marriage: Lessons for People from Animals and TheirTrainer) autorė Amy Sutherland aprašė, kaip ji pasiekė rezultatų meilikaudama savo vyrui tada, kai jis numetė savo dvokiančias kojines į skalbinių dėžę arba įkalbėjo ką nors jį padaryti, pažadėdama jam mėsos kukulaičių.

2005-aisiais BBC rodė savęs tobulinimo serialą, pavadinimu „Priversk savo vyrą paklusti“ (ang. Bring Your Husband to Heel), kuriame kinologas dalinosi savo triukais su žmonomis, kurios susiduria su tinginyste ir kitu nepageidaujamu elgesiu“. BBC turėjo atsiprašyti po to, kai sulaukė daugybės priekaištų, kuriuose buvo teigiama, kad šis šou yra žeminantis, įžeidžiantis ir seksistinis.

Kodėl tai moteris taip traukia? „Nors naudodamos šuns metaforą mes šiek tiek juokiamės, tačiau iš tikrųjų omenyje turime geresnę komunikaciją“, - sakė Samantha Brett, kuri parašė „Vyrų užkalbėtoją“.

„Šnabždėjimas vyrams, išsakant konkrečius prašymus, yra puikus būdas papasakoti jiems savo poreikius, kad santykiuose jaustumėtės gerai, ir kaip jis turėtų jus pamaloninti“, - sakė bendraautorė Donna Sozio.

Kitos knygos, „Alfa vyras: kas jie yra, kaip jie galvoja, ko jie nori, kaip sužavėti, susitikti, susituokti ir  išdresuoti“ (ang. Alpha Male: Who They Are, How They Think, What They Want; How to Attract, Meet, Marry & Train One), turinys yra skirtas padėti moterims naudoti „identiškas“ vyro ir vilko motyvacijas – tai maistas ir seksas, rašo autorė, kinologė, kuri tikriausiai išmintingai pasielgė prisidengdama anonimiškumu: „Tačiau iki tol, kol jie iš tikrųjų perskaitys tai, kas parašyta šioje knygoje, aš priimsiu tik tikrą ir gilią vilkų pagarbą“.

Vyrai nėra sužavėti: „Tai neįtikėtina. Jei kas nors parašytų kažką panašaus apie moteris ar žydus, niekas to nepriimtų. Tačiau tai parašyta apie vyrus, taigi viskas gerai“, - sakė Gilles Tremblay, vyrų studijų profesorius išLavalio universiteto.

„Tokios knygos kaip „Vyrai yra kaip šunys, o moterys – kaip katės“ (ang. Men Are Like Dogs and Women Are Like Cats) atrodo taip atsilikusiai“, - sakė Cooper Fleishman, vyriausiasis žurnalo „The Good Men Project“ redaktorius. „Tai aktyvus priešinimasis idėjai, kad vyrai yra komplikuoti, ar bent jau tiek pat komplikuoti, kiek yra moterys“.

Išleistas birželį, projektas siekia atkreipti dėmesį į „tai, ką reiškia būti geru vyru, ir į iššūkius, su kuriais susiduriama tobulinant save 2011-aisiais“. C. Fleishman sako, jog vyro-šuns žanras žiūri pro pirštus į tai, kad vyras yra „unikalus ir komplikuotas“.

„Tai atspindi tą patį kultūrinį spaudimą, kuris verčia žmones mėgti Kay Hymovitz nuomonę, kad Judd Apatow ribotos plėtros vyriškumo modelis yra norma“, - sakė C. Fleishman.

Vyrų žeminimas turi ilgą kultūrinę istoriją, sakė Serge Desmarais, lytis tyrinėjantis psichologijos profesorius iš Guelpo universiteto. Jis pažymi „žaviai išdykėliškus nevykėlius“, kurių pilni televizijos šou ir begalė reklamų, kuriose tėvai ir vyrai vaizduojami kaip tingūs kvailiai.

Tačiau palyginimas su šunimis nieko gero neduoda: „Aš nemanau, kad jūs padedate moterims versdami jas žiūrėti į vyrus kaip į šunis. Mums reikia žiūrėti vieniems į kitus pagarbiai, kaip į žmones“, - sakė prof. G. Tremblay.

Paradoksalu, daugiausia naujausių pasiūlymų, „Vyrų užkalbėtojoje“, sukasi apie besikeičiantį moterų elgesį, taip perkvalifikuojant jas pačias. Regresas, pasirodo, esąs raktas į įsipareigojimus: palikite lygybę biuruose, o namuose lai būna erdvė priekabiams. Jei tai nesuveikia, pabandykite pasakyti jam, kaip karštai jis atrodo žiūrėdamas varžybas ar kad jūs einate į sporto salę, kad pagražintumėte savo užpakaliuką specialiai dėl jo.

„Jei žmogus yra dresuojamas, tai jis ne vyras“, - sako prof. S. Desmarais. „Galiausiai jūs vis tiek nebenorėsite būti vienos ir tikriausiai norėsite turėti vaikų. Ką galite padaryti, kad sučiuptumėte vyrą ir sukurtumėte situacijas, kurios yra tinkamos gyventi, jei vyrai yra kvailiai?“. Nors vadina šį žanrą „erzinančiu“, prof. S. Desmarais sako, jog abejoja, kad daugumai vyrų tai rūpėtų daugiausia dėl to, kad jie nėra „istoriškai turintys nepalankias sąlygas“.

Ir taip atsiranda dvigubi standartai, tęsia prof. S. Desmarais, sakydamas, kad stereotipas, jog „vyrai yra šunys“ egzistuoja ne be priežasties. „Net vyrai žino tokių vyrų“, - sako jis ir prideda: 

„Ar tiesa yra tai, kad yra daugybė vyrų, kurie elgiasi kaip paaugliai iki sulaukia 75 metų amžiaus? Taip, bet taip pat yra ir daug vyrų, kurie yra neįtikėtinai atsakingi, rūpinasi savo vaikais ir daro dalykus, apie kuriuos žiniasklaida nekalba“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (4)
paliubomu nesamone :D deti reikia ant tokiu kaliu, kuriuos vadovaujasi tokiais principais, o supratus, kad tai megina taikyti tau "dresavimas kaip suns", pist pora pliuchu per veida ir palikt ja nx. ispindejo jau visiskai ta moteriska lytis. is pradziu sudo vietoj buvo, o dabar jau kas daros..
Na jo,straipsnio pavadinimas ir pats straipsnis tikrai mazu maziausiai lengvai zeidziantis
o čia tai geras straipsnis.
Paskaiciau pavadinima ir toliau tiesiog neliko upo skaityt....
Izeidziantis pavadinimas.
Naujas komentaras