Ko partneris neturėtų tikėtis iš jūsų?

5041679.jpeg
 
Visi iš santykių tikimės skirtingų dalykų, tačiau tam tikras elgesys yra nepriimtinas, nesvarbu kaip gerai jaučiatės su partneriu. Tam, kad santykiai būtų sveiki, yra daugybė dalykų, kurių partneris neturėti iš jūsų prašyti. Žinojimas, kur brėžti ribą gali padėti išlaikyti sveikus santykius abiem partneriams.

Žinojimas kaip nubrėžti tinkamas ribas gali padėti santykiams klestėti. Daugelis žmonių mano, jog ribos nubrėžiamos tada, kai pasakoma vienas kitam, kokie yra limitai. Tačiau ribos yra tai, ką sukuriame patys. Jos prasideda tada, kai žinote ko norite ir ko ne.

Kartais riba tarp priimtino ir nepriimtino būna plona, ypač, jei sunkiai išreiškiate partneriai ko norite. Štai 11 dalykų, kurių partneris niekada neturėtų jūsų prašyti:

1. Atsakomybė už partnerio mintis ir jausmus

Partneris neturi kaltinti jūsų dėl savo veiksmų. Visi turime prisiimti atsakomybę už savo jausmus ir elgesį. Nuolatinis kaltinimas, nukrypimai ir engimas yra emocinė manipuliacija. Jei partneris negali prisiimti atsakomybės už savo veiksmus ar atsiprašyti, tai gali reikšti, jog jis peržengė ribą ir situacija nėra sveika jums.

2. Priėjimas prie jūsų pinigų

Finansai privalo būti aptarti su antrąja puse, tačiau partneris niekada neturėtų leisti jūsų pinigų be sutikimo. Finansinis saugumas ir pagarba turi būti labai svarbūs santykiams. Labai dažnai partneriai turi skirtingas finansines nuostatas, tačiau labai svarbu būti atsakingu. Jei nutarėte dalintis biudžetu, labai svarbu aptarti kaip leisite ir dalinsitės bendromis pajamomis.

3. Jums nepriimtini seksualiniai užsiėmimai

Seksas yra vienas intymiausių užsiėmimų santykiuose ir negalima juo naudotis. Gali būti, jog turite skirtingus skonius, jums patinka ir nepatinka skirtingi dalykai ir pan., tačiau jūsų ribos turi būti gerbiamos. Jūsų partneris negali sakyti, jog jo norai svarbesni. Labai svarbu, jog abu partneriai pritartų seksualiniams užsiėmimams, o bet koks mėginimas priversti gali būti traktuojamas kaip seksualinis nusikaltimas.

4. Atsisakyti draugų ir šeimos

Niekas negali atskirti jūsų nuo jums brangių žmonių. Prašymas atsiskirti nuo šeimos ir draugų yra pirmas išnaudojimo žingsnis. Kuo labiau izoliuotas tampate, tuo lengviau jumis manipuliuoti ir kontroliuoti. Jei partneris pasitiki jumis ir jūsų santykiais, jis turėtų jus skatinti bendrauti su kitais žmonėmis.

5. Verčia eiti prieš jūsų vertybes ir įsitikinimus

Niekas neturėtų jūsų prašyti apeiti savo įsitikinimus dėl naudos. Gerbiantis partneris nuspręs, ar jūsų įsitikinimai sutampa su jo, o jei nesutampa – santykius nutrauks. Toks partneris supranta, jog bandymas keisti žmogų yra bereikšmis. Kai kuriais atvejais ekspertai sako, jog abu turėtumėte dalintis kai kuriomis vertybėmis, tačiau, jei partneris negerbia jūsų skirtumų, tai yra kontrolė.

6. Būti atsakingam už partnerio laimę

Partneris niekada neturi versti jaustis, jog esate atsakingas už jo laimę. Visų pirma, tai neįmanoma. Taip pat, neturėtumėte būti partnerio auklė, neturėtumėte nuolat sutikti su jo nuomone, ar patenkinti kiekvieną norą. 

7. Minčių skaitymas

Nors turite labiausiai išlavintą intuiciją, jūs tikrai nesugebate suprasti, ką partneris galvoja, ko nori ar ką jaučia. Kai partneris jums iš tikro rūpi, rodote dėmesį ir imate nujausti, jei kažkas ne taip, tačiau, jei partnerio elgesys nederamas ir jis reikalauja iš jūsų neįmanomo, turėtumėte susimąstyti. Atsisakantis aiškiai išreikšti mintis partneris, nėra geras pasirinkimas sveikiems santykiams.

8. Pakeisite požiūrį apie vaikus

Nėra gerai, jei partneris tikisi, kad turėsite vaikų, jei jūs jų nenorite, taip pat, jei mėgina pakeisti jūsų nuomonę apie tai. Jei jūsų ir partnerio norai dėl vaikų nesutampa, prireiks daug atvirumo, pagarbios diskusijos, savęs ieškojimų, ir, galbūt, porų psichologo konsultacijų. Įsitikinkite, jog abu esate apsisprendę ir ramūs dėl to, ką nuspręsite.

9. Blogo elgesio tolerancija

Daugelis turime nepatenkintų šeimos narių ar įnoringų draugų, tačiau partneris niekada neturėtų toleruoti blogo elgesio su jumis. Jei kažkas yra per daug kontroliuojantis ar atvirai bjaurus, jūsų partneris yra tas žmogus, kuris turi jus ginti.

10. Asmeninės informacijos skleidimas

Nors atvirumas yra labai svarbus santykiams, jūsų partneris niekada neturėtų versti jūsų atskleisti asmeninę informaciją. Asmeninę informaciją pasilaikyti sau yra normalu tol, kol neslepiate išdavystės. Pavyzdžiui, jūsų partneris neprivalo žinoti, apie ką ilgai kalbėjotės su draugu ar seserimi.

11. Sutikti su viskuo, ko nori partneris

Santykiams reikia imti ir duoti, tačiau partneris neturi jokios teisės tam, kad viskas vyktų tik pagal jo norus. Neprivalote visų atostogų praleisti su partnerio šeima, ar nebevalgyti maisto, kurį mėgstate, ar nebesimatyti su draugais, kurių nemėgsta jūsų partneris. Siekite partnerystės ir balanso.

Visi turime savo ribas, tačiau partneris niekada neturėtų reikalauti iš jūsų to, dėl ko jaustumėtės lyg aukotumėte savo laimę.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras