Ko tikėtis iš pirmų bendro gyvenimo metų su partneriu?

22(2).jpg
 
Apsigyvenimas kartu su partneriu yra tikrai didelis ir jaudinantis žingsnis. Tačiau nieko nestebina, jog šis gyvenimo pokytis gali atnešti nemažai pakilimų ir nuosmukių, ypač pagalvojus apie kai kurias aplinkybes. Tačiau patikėkite, nėra jokios taisyklių knygos, kuri pasakytų, ko galima tikėtis iš pirmųjų bendro gyvenimo metų, tačiau yra dalykai, kuriuos darydami palengvinsite viską.

Daugybė porų atsikrausto gyventi kartu susijaudinę ir tikėdamiesi, kad jų meilė sudės viską į vietas. Tačiau iš tikrųjų, gyvenimas kartu būna sunkus ir keliantis daug iššūkių..

Turite norėti apsigyventi kartu ne iš patogumo, o tik todėl, kad abu tikrai to norite. Taip užtikrinsite, jog visas bėdas spręsite su meile ir pagarba.

Gali būti, jog suprasite, jog bendras gyvenimas gali sustiprinti jūsų ir santykių geras savybes, o atsiradusį papildomą laiką, leisite kartu mėgaudamiesi. Tačiau nesijaudinkite, jei atsirado kelios bėdos. Skaitykite toliau ir sužinosite kelis būdus, kuriuos panaudoję, pagerinsite savo santykius per pirmuosius bendro gyvenimo metus.

1. Supraskite, jog nuo šiol laisvalaikį leisite kiek kitaip

Problemų gali kilti iš tokio paprasto dalyko kaip laisvalaikis. Kai kurie žmonės mėgaujasi laisvu laiku vienumoje ir jiems to reikia, ypač po sunkios dienos darbe. Kitiems labai smagu laisvalaikį leisti su partneriu, aptariant dieną.

Svarbu suprasti šiuos skirtumus ir gerbti vienas kito poreikius, tačiau, jei partneriui svarbu leisti su jumis laisvalaikį, leiskite jį su juo. Jei norite paskaityti knygą vienumoje, o partneris nori apsikabinti ir pasižiūrėti televiziją, raskite kompromisą kelioms dienoms per savaitę.

2. Iš karto aptarkite finansinius skirtumus

Viena pagrindinių porų patiriamų bėdų – finansiniai skirtumai. Ar mėgstate leisti pinigus, ar juos taupote? O kaip jūsų partneris? Ar taupote energiją? Ar pasidalinate sąskaitas po lygiai? Šie skirtumai išlįs tikrai labai greitai, kai imsite kartu gyventi.

Todėl tiek dėl praktinių, tiek dėl emocinių priežasčių labai svarbu pasikalbėti apie finansus prieš apsigyvenant kartu. Ne tik apie tai, kaip dalinsitės išlaidomis, bet ir apie kasdienius piniginius įpročius ir lūkesčius. Tokiu būdu užtikrinsite, jog nekils jokių nesusipratimų, susijusių su pinigais. Galite net išmėginti bendrą biudžetą ir nustatyti su pinigais susijusias ribas, taip pat aptarkite kaip susitvarkysite su finansiniais skirtumais.

3. Raskite laiko kasdienei, nuoširdžiai komunikacijai

Pirmasis žingsnis į didelius pokyčius buvo žengtas tada, kai ėmėte kalbėtis apie bendrą gyvenimą, tačiau nuoširdi komunikacija turi būti tęsiama.

Pirmaisiais metais reikės išmokti priprasti prie situacijos bei suprasti kaip viskas veikia. Atvira komunikacija yra vienintelis būdas, padėsiantis susitvarkyti su iškylančiomis problemomis.

Atsiras dalykų, susijusių su jūsų gyvenimo būdu ir netgi su jūsų komunikacijos stiliumi, dėl kurių turėsite atrasti kompromisus ar turėsite juos keisti – tai yra natūralu, kai dalinatės savo gyvenimu su partneriu. Tačiau kuo daugiau praktikuosite atvirumą ir nuoširdumą, tuo lengviau eisis.

4. Neleiskite smulkmenoms praslysti be diskusijos

Tai dar vienas dalykas, susijęs su reguliaria komunikacija. Jei pastebite smulkmenas, tokias kaip nuolatinė netvarka, žinokite, jog šias problemas aptarti yra normalu su gerumu, o ne pykčiu. Labai svarbu kalbėtis apie skirtumus tol, kol abu rasite tinkamą ritmą.

Kai kurie jus neraminantys dalykai kyla natūraliai todėl, kad apsigyvenote su kitu žmogumi, bet gali būti, kad viskas ne visada yra taip paprasta. Pasikalbėkite apie viską, kas jums atrodo puiku ir apie tai, ką reikėtų pakeisti.

Jei nekreipsite dėmesio į tai, kas jus nervina, parodysite partneriui, jog viskas gerai. Po to, net praėjus keliems metams, tai gali sukelti daug įtampos ir nesupratimo, kai šis burbulas sprogs.

Taigi, būtent ankstyvosiomis santykių stadijomis turite išmokti kalbėtis, diskutuoti, daryti kompromisus ir keistis.

5. Nustatykite kasdienio gyvenimo gaires ir ribas

Kartais žmonės labai skirtingai supranta apie namų ūkį, pradedant nuo pirkinio sąrašo, baigiant vakarėliais namuose. Tai normalūs kambario draugų nesusipratimai, na, tik šį kartą, su partneriu.

Pora turėtų susėsti ir nustatyti lūkesčius bendram gyvenimui. Tai viskas, įskaitant draugų apsilankymo laiką, kaip dalintis papildomomis sąskaitomis ir netgi, ką daryti, pastebėjus partnerio prastą nuotaiką. Jei nuo pradžių imsite kalbėtis apie vienas kito poreikius ir norus, paliksite mažiau vietos nesupratimui, kuris gali sukelti nepasitenkinimą.

6. Jei sunku, siekite profesionalios pagalbos

Jei jums sunku priprasti gyventi drauge, žinokite, jog taip nutinka dažnai porai. Ir jei viskas atrodo rimtai sudėtinga, ar stresas dėl naujos situacijos jums labai kenkia, žinokite, jog profesionalo pagalba yra puikus būdas su visu tuo susidoroti.

Baimė, kylanti iš fakto, jog jūsų santykiai staiga perėjo į kitą lygį, gali sukelti ginčus su partneriu, kurie atitolins jus. Tai taip pat gali sukelti minčių, jog privalote būti tobulas ir rodyti partneriui, koks tobulas partneris galite būti, o tai sukelia kitokį nerimą.

7. Pagalvokite, kaip santykius išlaikysite šviežius ir gyvus

Jus gali šokiruoti, jog tas žmogus, su kuriuo taip džiaugiatės gyvenimu kartu, gali nebesukelti drugelių jausmo pilve. Familiarumas gali sumažinti jaudulį emociniame ir seksualiniame fronte.

Dabar, kai judu su partneriu dalinatės gyvenama erdve, galite suvokti, kad rutina žudo santykius. Tačiau svajojimas, įsivaizdavimas ir diskusijos yra labai svarbios nuotykio dalys. O be to negalėsite išlaikyti jaudulio santykiuose.

Taigi, pirmieji bendro gyvenimo metai gali sukelti iššūkių, tačiau jie taip pat gali atnešti naujovių santykiams. Laimingo gyvenimo kartu su jūsų mylimuoju!

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras