Ko vieni kituose nekenčia vyrai ir moterys?

18-rules.jpg
 
7 komentarai
Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad vyrai ir moterys iki šiol turi virtinę priekaištų vieni kitiems. Tyrimas buvo atliktas pagal skalbimo įmonės užsakymą, apklausus 2000 žmonių.

“Mūsų tyrimas atskleidžia, kad išorinį metroseksualumo blizgesį ir tai, kad “šių laikų vyras” rengiasi labai aptemptais drabužiais, o vyrai yra erzinantys kaip niekad”, - sakė tyrimą užsakiusios įmonės atstovė Susana Fermor.

“Moterys taip pat nėra angeliukai. Galbūt mes gyvename 21-ame amžiuje, tačiau vis tiek engiame priešingą lytį lygiai tokiais pačiais būdais, kaip tai darėme prieš tūkstantmetį”, - toliau dėstė ji.

Man viskas gerai

Labiausiai vyrus erzina tai, kad moterys sako “Man viskas gerai”, kai akivaizdu, kad taip nėra.

Daugiau kaip 40 proc. vyrų pažymėjo tai kaip labiausiai juos iš vėžių  išmušantį dalyką.

“Moterims sunku tiesiai kalbėti apie jų jausmus, o tai lemia tokį pasyviai agresyvų elgesį”, - sakė psichologė Corinne Sweet.

“Taip yra dėl to, kad jos jaudinasi dėl to, kas bus, jei jos iš tikrųjų pasakys, kas yra ne taip arba dėl to, kad jos bus apkaltintos prikaišiojimu. Moterys taip pat nori, kad jų antrosios pusės skaitytų mintis. Jos galvoja: “Jei jis tikrai gerai mane pažįsta, jis viską ir taip žino”. Toks požiūris veda į skausmą ir nusivylimą, nes pradedama galvoti, kad sutuoktinis jūsų nesupranta. Moterys turėtų išmokti būti tiesesnės”, - teigė ji.

Visos tos kalbos!

Dar viena priežastis yra ta, kad moterys per daug kalba.

Aštuoniasdešimtaisiais knygoje “Kalbą sukūrė vyras” (ang. “Man Made Language”) jos autorius Dale’as Spenderis naudojosi moksliniais tyrimais, kad paneigtų mitų, jog moterys kalba daugiau už vyrus.

“Taip yra tiesiog todėl, kad vyrams atrodo, jog moterys kalba daugiau. Taip yra dėl to, kad nesutampa temos, kuriomis kalba abi lytys”, - teigė Sweet.

Anot jos, vyrai yra linkę kalbėti apie konkrečius dalykus, tokius kaip futbolas ir darbas. Tuo tarpu moterys kalba apie santykius ir emocijas.

“Tai smulkmenos, kurios visiems vyrams atrodo kankinančios. Jiems tai neįdomu. Jie yra labiau orientuoti į tikslą. Aš patarčiau moterims ilgus pokalbius skirti draugėms, o antrosioms pusėms pateikti trumpesnes versijas”, - sakė psichologė.

Apie ką galvoji, brangusis?

Trečias labiausiai erzinantis moterų įprotis yra tas, kad jos nuolatos klausia, apie ką galvoja jų vyrai.

“Iš dalies tai menko pasitikėjimo savimi požymis. Kaip konsultantė ir gydytoja aš pastebiu, kad daugelis moterų vis dar reitinguoja save pagal tai, kaip jas vertina jų antrosios pusės, tad jos stengiasi sužinoti slapčiausias jų mintis. Tai taip pat randasi ir dėl skirtingų būdų, kuriais komunikuoja vyrai ir moterys”, - sakė Sweet.

Vyrai nėra linkę aiškiai reikšti savo emocijas. Jiems gali atrodyti, kad jie suteikia pakankamai informacijos jums, o jums gali atrodyti, kad tiesiog palietėte paviršių. Aš patarčiau moterims nustoti tiek daug nerimauti apie tai, ką galvoja vyrai”, - sakė ji.

Ir vėl ašaros!

Dar viena priežastis yra ta, kad moterys laimi ginčus puldamos į ašaras, kas, anot Sweet, turi dvi puses.

“Jei esate įskaudinta ir jums reikia nusiraminimo – ašaros yra visiškai pagrįstos. Vis dėlto, kai kurios moterys manipuliuoja ašaromis ir paleidžia dūdas kiekvienąkart, kei negali gauti to, ko nori. Toks moterų elgesys yra greičiau vaikiškas ir geriau rasti kitą būdą ginčams užbaigti”.

“Daugybė vyrų neišreiškia visų savo emocijų ir jaučiasi tokių emocinių šou grėsmę. Jie tikriausiai galėtų apsiverkti ir patys”, - sakė ji.

Visuomet teisi!

Paskutinis iš TOP 5 labiausiai vyrus erzinančių moterų bruožų yra tas, kad moterys niekuomet nenori atsiprašyti, net ir tais atvejais, kai jos yra neteisios.

“Moterims yra sunku atsiprašyti, nes jos yra linkusios galvoti apie save kaip apie visatos centrą ir jei tai yra dirbančios mamos, jos stengsis daryti viską. Jos yra linkusios galvoti, kad už visą tai jos turi teisę būti teisiomis”, - sakė Sweet.

Tiesa ta, kad nors yra daug vyrus erzinančių moterų bruožų, stiprioji lytis taip pat tokių turi.

Ar tu manęs klausaisi?

Pagrindinis labiausiai moteris erzinantis vyrų bruožas yra tas, kad dažnai jie tiesiog nesiklauso, ką jos kalba.

Daugiau kaip trečdalis moterų tikino, kad tai yra blogiausias jų partnerių įprotis, tačiau tai nėra visiškai jų kaltė.

“Tai iš dalies susiję kaip  veikia skirtingų lyčių smegenys. Moterys gali vienu metu atlikti kelias užduotis, tuo tarpu vyrai vienu metu gali daryti tik vieną”, - teigė Sweet.

“Moterys pasakoja vyrams įvairius dalykus, tačiau jie ne visuomet girdi, nes tuo metu daro ar galvoja apie kažką kitą, todėl jie negali tuo pačiu metu ir klausytis. O moteris tai labai erzina”.

“Patarčiau moterims paprašyti antrųjų pusių padėti laikraštį ar išmanųjį telefoną ir skirti bent kelias minutes joms. Kartais bijo, kad pokalbis gali užsitęsti be galo. Jiems patinka riboti laiką”, - teigė ji.

Unitazo dangtis!

Antrasis sąraše yra vyrų įprotis nenuleisti unitazo dangčio. Trečia, vyrai palieka nukirptus nagus ar nuskustus plaukus ten, kur jie nukrenta.

“Viso to priežasčių galima ieškoti jų auklėjime ir tame, ką esant jaunesniems jiems leisdavo motinos. Svarbiausia yra neįsijausti į motinos vaidmenį, nes tai – mirtinas kirtis santykiams. Reikia pasikalbėti su antrąja puse kaip suaugusiam su suaugusiu  ir paaiškinti, kas ir kodėl nepatinka”, - pataria Sweet.

“Draugiškoji” problema

Dar viena problema yra ta, kad vyrai visuomet turi draugų, kurie nepatinka jų antrosioms pusėms. Sweet mano, kad labai blogai, jei moteriai nepatinka jos vyro ar vaikino draugai.

Tai mano pultelis!

Šį sąrašą užbaigia erzinantis vyrų įprotis laikyti TV valdymo pultelį savo žinioje.

“Vyrai mano, kad turėti TV valdymo pultelį yra jų prerogatyva, nes jiems patinka valdžia, tačiau moterys turėtų turėti jos tiek pat, kiek ir vyrai. Santykiuose turi būti lygybė. Pasakykite antrajai pusei, ką jis daro, tačiau nedarykite to agresyviai, antraip viskas baigsis ginču”, - pridėjo ji. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (7)
Mane tai šitas Pirmas užknisa pas moteris. Viskas gerai
:))) nu nežinau. .gyvenime nesautu į galvą klausinėti ką vyras galvoja. Beje, nenorėčiau kad jis manęs klausinėti irgi:)
Visko jos nori tik nori,nori kito zodzio net nemoka. barakudos prakeiktos
Jeigu visi būtų tobuli, būtų neįtikėtinai nuoboooodddduuuu...
Su tuo noru, kad 'vyras skaitytu jos mintis' moterys ir gadina gyvenima sau ir jiems. Juk pacios vyru minciu neskaito. Nors.. tas yra gerai :D
"Moterys taip pat nori, kad jų antrosios pusės skaitytų mintis" sekmes :D
Kas pas moteri uzknisa, tai cia parasyta 90% tiesos
Naujas komentaras