Kodėl ji vaidina sunkiai pasiekiamą?

bokeh-2594745-960-720(1).jpg
 
Atrodyti kietai – viena iš susitikinėjimo ritualo sudedamųjų dalių. O kadangi santykių iniciatoriais dažniausiai tenka būti vyrams, moterys turi kur kas daugiau galimybių atrodyti kietos ir... neprieinamos. Kodėl jos tai daro? Veikiausiai ir pačios to nežino. O štai leidinys „European Journal of Personality“ skelbia mokslininkų išvadas, atsakančias į šį klausimą: moterys, kurios vaidina neprieinamas, dažniausiai savo elgesiu tikisi atsijoti pretendentus, trokštančius tik vienos nakties nuotykio, jos renkasi kandidatus tik ilgalaikiams santykiams.

Bet toks elgesys turi ir šalutinių efektų: kaip net ir rimčiausių ketinimų turinčiam kandidatui susivokti, ar ji – išties juo nesidomi, ar tik vaidina sunkiai prieinamą? Nustatyta, kad vyrai daug dažniau apsirinka manydami, jog moteris domisi jais, kai iš tikrųjų taip nėra. Kitaip tariant, moters „ne“ suvokia kaip „galbūt“. Siūlome jiems keletą metodų, kaip patikrinti, ar moters domėjimasis jais nėra jų pačių vaizduotės vaisius?

Ji neatsako į jūsų SMS. Neabejojate, kad jos telefonas – ne kur nors stalčiuje, o tikrai po ranka. Žiū! Ji ką tik atnaujino savo „Facebooko“ statusą. Taigi kodėl ji neatsako į jūsų žinutę? Pasirodo, apie jūsų SMS ji turi savo nuomonę. Kai jūs slepiatės už moderniųjų technologijų ir mėginate su ja bendrauti žinutėmis ar elektroniniais laiškais, jai sunku nuspėti, kokių tikslų puoselėjate: ar norite užmegzti artimesnę bičiulystę, ar tik stumiate laiką. Pripažinkite: juk ir pats badote užmegzti pokalbį žinutėmis, o ne paskambinate, tik todėl, kad žinutės – kur kas mažiau įpareigojantis variantas. 

Ir vis dėlto ji užkibo! Ji neatsakė į jūsų žinutę – na ir kas? Užtai vėliau mielai bendravo telefonu ar akis į akį. Ji nori pasijusti ypatinga ir kad jūs vertinate ją ir jos laiką. Nes puikiai žino, kad žinutė „kaip laikaisi, zuiki?“ gali būti išsiųsta net ir keliolikai merginų – ko tik kartais neprisigalvoja žmonės norėdami paįvairinti vakarą! Ji jums nėra visai abejinga ir tuo atveju, jei atsakė į vėlesnes jūsų žinutes, kurias išsiuntėte praėjus kiek laiko po pirmosios.

Ji nuolat užsiėmusi. Ji vieną po kito atmeta jūsų pasiūlymus kartu praleisti laiką: tai savaitgalis darbe, tai draugės gimtadienis, tai filmas per televiziją, kurio ji niekaip negali praleisti. Tokį elgesį galima aiškinti trejopai: arba ji išties tokia užimta ir turi aibes kitų užsiėmimų be jūsų, arba ji nori sukurti įvaizdį, kad turi ir savo gyvenimą, kurio neketina atsisakyti horizonte pasirodžius jums. Galiausiai toks elgesys – vienas iš patikimų būdų nepulti į pernelyg rimtus santykius stačia galva, ilgiau išlaikyti šiokį tokį atstumą.

Ir vis dėlto ji užkibo! Keletas atmestų pasiūlymų – dar ne pasaulio pabaiga. Ypač jei jie buvo pateikti paskutinę minutę: atsakingi žmonės planuoja savo laiką ir gali turėti pačių įvairiausių įsipareigojimų bei užsiėmimų, nesusijusių su jumis. Bet jei ji noriai sutinka su jūsų pasiūlytomis pramogomis, kurios planuojamos iš anksto – veikiausiai prieš tai buvę jos atsisakymai yra tikri, pagrįsti, o ne tik mandagus būdas pasiųsti jus tolėliau. Tačiau jei ji nesutunka su jokia jūsų iniciatyva, nei su šio vakaro, nei su kitos savaitės planais – verčiau liaukitės bandęs, arba keiskite taktiką.

Ji kalba apie kitus vyrus. Jos galvoje nuolat sukasi jos buvusysis, jos bičiuliai, jos kolegos vyrai, ji netgi smulkiai papasakoja, su kokiu žaviu vyru susipažino vakar klube. Neišsigąskite – greičiausiai ji taip mėgina parodyti, kad jos horizonte – ne tik jūs, ir panorėjusi ji galėtų turėti bent keletą pretendentų į širdį ir lovą. Taigi žinutė jums: turėsite kaip reikiant pasistengti, kad iš viso plataus asortimento ji išsirinktų būtent jus!

Ji vis dėlto užkibo! Jei apie kitus vyrus ji kalba su lengva kritikos gaidele („Vakarykštis naujasis pažįstamas iš klubo – tikras keistuolis: jis kolekcionuoja vorus! Brrr, šiurpu!“, „Vienas kolega neriasi iš kailio, kad sutikčiau su juo papietauti. Net nebežinau, kaip čia mandagiau jam pasakius, kad nekenčiu flirto darbo vietoje!“) – viskas gerai: vadinasi, jūs jos vertinimų skalėje esate gerokai aukščiau nei jie.

Ji blaškosi. Iš pradžių mielai sutiko ateiti į pasimatymą, bet visą vakarą atrodo atsiribojusi ir nuobodžiaujanti. Pasimatymo pabaigoje labai entuziastingai sutinka su pasiūlymu rytoj nueiti į kiną, bet likus valandai iki seanso paskambina ir pasako, kad užtruks darbe. Ar ji tikrai tokia neapsisprendusi, ar tik žaidžia? Labai tikėtina, kad ji paprasčiausiai nenori pasirodyti pernelyg lengvai pasiekiama ir „ištirpusi“ jau po pirmojo pasimatymo. Be to, tikrina, ar tikrai esate nusiteikęs pakankamai atkakliai jos siekti.

Ji vis dėlto užkibo! Jei po pirmo pasimatymo ji atmeta bet kokią jūsų iniciatyvą – prasti popieriai: nepadarėte jai įspūdžio ir veikiausiai ji nebenori tęsti pažinties. Bet jei ji palieka duris praviras: šiandien į kiną negali, bet užsimena, kad poryt jos vakaras tikrai bus laisvas, - viskas gerai. Logika paprasta: kai kurios moterys išties gali išsisukinėti labai ilgai, taip ir neištardamos lemtingo nuosprendžio, kurį žinojo nuo pat pradžių: jums ne pakeliui. Tačiau tokiu atveju jos iš paskutiniųjų stengsis nepalikti vilčių, kad kada nors antras pasimatymas įmanomas. Tuo tarpu jei vieną susitikimą atšaukusi ji išreiškia viltį susitikti kitą kartą – šansų tikrai turite. 

Ji paslaptinga. Jos elgesys sunkiai perprantamas: tai ji perdėm užsiėmusi, tai abejinga, o svarbiausia – ji nekalba apie save, apie tai, kaip praleido dieną, ką veikė su draugėmis, kur buvo. Pasako, kad visą savaitgalį bus išvykusi, bet kur ir su kuo – jokių detalių. Gali būti, kad tai – savotiškas būdas paskatinti jūsų smalsumą: „nagi, domėkis manim, atspėk, išsiaiškink, ko nepasakau!“ Gali būti, kad iš tiesų jos savaitgalis visai ne toks intriguojantis, kaip ji mėgina parodyti, ir ta paslaptinga išvyka – tai viso labo apsilankymas pas močiutę. Bet ji tikrai stengiasi suintriguoti.

Ji vis dėlto užkibo! Kaip atskirti, ar ji nori suintriguoti, ar bando parodyti, kad jos laisvalaikis – ne jūsų reikalas? Viskas labai paprasta. Jei moteris sutinka su jumis susitikti, nevengia bendravimo – vadinasi, ji tiesiog bando jus suintriguoti, patraukti savo paslaptingumu. O jei nieko nepasakoja apie save ir atmeta visus jūsų mėginimus užmegzti artimesnį kontaktą – pakankamai aiškiai leidžia suprasti, kad ji ir visa, kas su ja susiję – tikrai ne jūsų reikalas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras