Kodėl jis nepasiperša? Priežasčių Top-5

 
Judu esate beprotiškai įsimylėję, kartu - jau pakankamai ilgai, bet tarti lemtingojo "taip" neskubate. Jei esate aptarę, kodėl nežengiate šio žingsnio, ir abiem viskas aišku - problemos nėra. Visai kas kita, jei moteris per kiekvieną šventę, vakarienę restorane ar atostogų kelionę tikisi, kad jis pagaliau priklaups ant vieno kelio ir išties jai išsvajotąjį sužadėtuvių žiedą, o jis bet kokios užuominos apie vestuves vengia - padėtis tampa įtempta. Kad ir kiek vyrai kurtų anekdotų bei pašmaikštavimų apie tai, kaip moterys trokšta ištekėti, situacijoje, kai vienas partneris žino visiškai kontroliuoja padėtį, o kitas pasmerkiamas blaškytis nežinioje ir spėlionėse, santykiams nieko gero nežada. Keletas priežasčių, kodėl vyrai nepasiperša mylimai moteriai, kartojasi daugelyje porų. Štai 5 pagrindinės:

1. Jo finansinė padėtis nestabili. Nors meilės jokiais pinigais nenusipirksi, vyrai vis dėlto retai kada klauso tik romantinių impulsų, tvirčiau stovi ant žemės, ir neužtikrinta materialinė padėtis jiems yra labai rimta priežastis nesipiršti. Verta pastebėti, kad net ir pats sužadėtuvių žiedas yra pakankamai brangus. O kur dar po to laukiančios vestuvių išlaidos! Jei vyras šiuo metu yra paėmęs paskolą mokslui ar būstui įsigyti, uždirba nepakankamai, kad galėtų išlaikyti jus abu - jam visiškai natūralu šeimos kūrimą atidėti geresniems laikams. Tokiu atveju ištekėti trokštanti ir jo meile neabejojanti moteris pasielgtų išmintingiausiai atvirai pasakiusi, kad svajoja apie santuoką, bet ne dideles baltas vestuves, o sužadėtuvėms užtektų ir vakarienės žvakių šviesoje, žiedas - nebūtinas. Arba kantriai luktelėti, kol finansinė padėti pasitaisys.

2. Jis ir taip jaučiasi vedęs. O tiksliau - naudojasi visais vedusio vyro malonumais: reguliarus seksas, naminis maistas, stabilūs santykiai, kai žino, kad jūs niekur nuo jo nedingsite. Juk iš tikrųjų - kuo realiai gyvenimas kartu, nesusituokus, skiriasi nuo gyvenimo susituokus? Galbūt jūs jau seniai bendrai tvarkote finansus, gyvenate kartu, dalinatės buitimi. Tad ką gi santuoka pakeis? Jam - išties nieko. Daugeliui moterų vis dėlto šis žingsnis svarbus. Ką būtų galima patarti tokiuose santykiuose įstrigusioms džiuljetoms? Labai tikėtina, kad stabilia ir rutiniška buitimi padvelkęs jūsų gyvenimas jau seniai prarado pirminę aistrą, kurios vedini vyrai puola ieškoti sužadėtuvių žiedo. Pamėginkite sugrąžinti jūsų santykiams šiek tiek aistros kibirkšties, azarto. Pasiekite, kad partneris jumis susižavėtų, įsimylėtų iš naujo, parodykite, kad esate ne ta pati nuobodi kambariokė, o įdomi ir savo gyvenimą turinti moteris - reikalai gali iš esmės pasikeisti.

3. Jis siekia karjeros. Daugeliui vyrų atrodo, kad vos prisiims santuokinius įsipareigojimus ar susilauks vaikų, nebeturės tiek laiko darbui, taigi karjeros aukštumos, apie kurias svajojo, taip ir liks skraidyti ereliu padangėse, o rankose tebus pilkas žvirblis - jūs, vaikai, namai, buitis. Viena vertus - nieko blogo, jei jis dar pakankamai jaunas ir išties žino, ko siekia savo darbe. Mylinti moteris šiuo atveju galėtų jam padėti parodydama, kad jo karjera jai taip pat svarbi, ir darbo reikalai niekaip nepakenks santykiams, kad ir kokioje stadijoje jie būtų. Kita vertus, jei jam ir vidutinio amžiaus krizė jau ne už kalnų, o tos karjeros aukštumos dar taip ir neužkariautos - verta susimąstyti, ar tikrai jis pajėgus jų kada nors pasiekti ir ar teisingai susidėliojo savo gyvenimo prioritetus? Galbūt jis jaučia spaudimą siekti daugiau, nei gali ir sugeba? 

4. Jis bijo netekti laisvės. Laisvė yra tai, ką dauguma vyrų vertina labiau už šeimos stabilumą. Gali būti, kad jis paprasčiausiai dar jaučiasi neišsilakstęs. Arba bijo, kad vos susituokęs nebeteks teisės į savo mėgstamus vyriškus malonumus - galimybės leisti laiką su draugais, po darbo eiti žaisti krepšinio ar pasėdėti su kolegomis bare prie bokalo alaus, užuot skubėjus namo, kur laukia žmona, vakarienė ir sofa. Jei mylite jį su visa tokia jo laisve, parodykite, kad santuoka iš esmės nepakeistų jo įprasto gyvenimo. Kita vertus, turėkite omeny: bendra buitis, gimsiantys vaikai išties yra tai, dėl ko turėsite kiekvienas paaukoti dalelę savęs. Galbūt jis tam dar nėra pasirengęs?

5. Jo paties šeima - nepilna. Nors daugybė žmonių yra užaugę nepilnose šeimose, kai kuriems tėvų skyrybos tampa dideliu randu visam gyvenimui. Dažniausiai pasitaikanti tokių vaikų problema - tai, kad jie bijo patys kurti šeimą. Jiems atrodo, kad santuoka - tai jau savaime žingsnis link skyrybų. Jei esate pasirengusi stoti akis į akį su jo vidiniais demonais, būkite kantri, kalbėkitės apie šeimą ir padėkite jam palengva įveikti šias baimes. Galite netgi kartu apsilankyti pas psichologą, kuris padės išsiaiškinti ir suvokti, kas gi nutiko jo tėvų šeimoje, kodėl jiems nepavyko išlikti kartu, ir kad toks santykių modelis tikrai nebūtinai turėtų persikelti ir į naują šeimą. 

Kitaip tariant, jei vyras nepasiperša mylimai moteriai - jis tikrai turi tam priežasčių. Ir puoselėjant meile, abipusiu pasitikėjimu ir supratimu grįstus santykius, turėtumėte apie tai pasikalbėti, kovoti su savo nerimu ir baimėmis drauge.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras