Kodėl kartais tikrai neverta tuoktis

ne-pirma-santuoka.jpg
 
Mus nuo mažumės mokė, kad santuoka - tai tikroji gyvenimo prasmė, kurios trokšta kiekvienas. Mes gyvename tam, kad susituoktume ir sukurtume laimingą gyvenimą santuokoje, nes tai yra kiekvieno siekiamybė.

Tačiau taip galvoja ne visi. Vieniems santuoka - tai balius giminaičiams ir draugais, visiškai nereikalinga šventė. Kaip santuoką kritikuojantys žmonės sako, kai nuoširdžiai myli, to nereikia įrodinėti įvairiais popieriais ir didžiulėmis šventėmis.

Galbūt iš tiesų neverta tuoktis? Kaip šį veiksmą argumentuoja žmonės, kuriems santuoka nėra reikalinga?

Tavo partneris tau nepriklauso

Dažna moterų klaida yra ta, kad ilgą laiką draugaudamos su mylimuoju, jos jaučiasi nesaugiai, nes nežino, kad jų laukia ateityje. Ir visai nesvarbu, kad mylimasis kiekvieną mėnesį dovanoja gėles, prisimena metines ar dažnai sako, kad myli. Kai kurioms moterims tikros meilės įrodymas yra vestuves, kurios tarsi parodo, kad dabar mylimasis priklauso tik jai. O kai gyveni santuokoje, taip greitai nuo mylimosios pabėgti negali.

Be to, spaudimas iš aplinkinių (juk kartu esate jau 4 metus, laikas vestuvėms!) taip pat prisideda prie svajonių apie vestuves. Tokios kalbos tikrai erzina, tačiau priverčia susimąstyti - galbūt jie sako teisybę? Jeigu mane mylėtų, vadinasi, iškart vestų?

Jeigu myli, tai nereiškia, kad turi būtinai susituokti. Vestuvės jokiu būdu neprivers jo (kai kuriais atvejais ir jos) dar labiau ir karščiau pamilti vienas kitą. Be to, vestuvės nėra įrodymas, kad dabar jis (arba ji) priklauso tik tau. 

Ar tikrai įmanoma mylėti vienas kitą visą gyvenimą?

Atvirai kalbant, santuoka yra pažadas. Moteris ir vyras pažada vienas kitam, kad iki gyvenimo pabaigos mylės vienas kitą bet kokioje gyvenimo situacijoje. Tačiau ar jie susimąstė, kad ateitis yra nenuspėjama ir viskas gali pakrypti priešinga linkme?

Žinoma, yra porų, kurios nugyvena ne vieną laimingą dešimtmetį drauge. Yra ir tokių porų, kurios jau po metų santuokos išsiskyrė ir nebetiki santuoka. Niekas negali iš anksto žinoti, kaip viskas pakryps. Tik ateitis parodys, ar ta meilė vis dar liepsnos, ar ne. 

Poros dažnai save apgaudinėja teigdamos, kad jų meilė yra amžina. Aišku, iš pradžių jos nuoširdžiai tuo tiki, kad viskas tęsis amžinai. Tačiau žmonės, kaip ir ta amžina meilė, auga ir keičiasi. Todėl reikėtų rimtai apsvarstyti, ar ta meilė, kurią pora vadina amžina, yra iš tiesų tokia.

Žiedas ir santuokos liudijimas nieko nereiškia

Kai kurie žmonės, net ir turėdami laimingą poros gyvenimą, galvoja, kad pasikeisti žiedai ir santuokos liudijimas sutvirtins jų santykius. Gerai, jeigu taip galvoja (ir tiki) abi poros pusės, tačiau jeigu šios nuostatos laikosi tik vienas iš poros, nieko gero iš to nebus.

Jau buvo minėta anksčiau, jog santuoka nereiškia, jog partneris priklausys tik tau. Tuoktis tikrai neverta ir tada, jei nori taip išreikšti ar sustiprinti blėstančią meilę. Poroje abu partneriai turi norėti tų pačių dalykų. Nei žiedas, nei santuokos liudijimas tikrai nesutvirtins poros, jeigu bent kuris iš jų tuo abejoja. 

Gali išpildyti partnerio troškimą ir susituokti, tačiau tai yra pats tiesiausias kelias į nelaimingą meilę ir skaudžias skyrybas. Poros turėtų labiau vertinti tai, ką turi ir jokiu būdu nebandyti primesti savo norų ir ketinimų vienas kitam.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras