Kodėl moteris traukia blogiukai?

 
Tyrėjai teigia, jog už klišės „moterims patinka blogiukai“ iš tiesų slepiasi mokslinis pagrindimas.

Mokslininkai atskleidė, jog moterims sunku atsispirti bejausmiams, apsėstiems savimeilės ir meluoti linkusiems vyrams.

Žmogaus teisių specialistas Arsalanas Iftikharas išreiškė savo nustebimą dėl to, kad dainininkei Rihannai, kaip kalbama, vis dar patinka Chrisas Brownas, kuris, kaip pats sakė „ne tik trenkė Rihannai, jis pasistengė, jog ji atrodytų kaip Busteras Douglasas“.

„National Review“ rašantis Kevinas D. Williamsonas atkreipė dėmesį, kad gali būti ir taip, jog Rihanna nieko dėl to negalėjo padaryti, nes tai, kad jai patinka vyrai kaip Chrisas Brownas gali būti užprogramuota jos genuose. Rašydamas savo tinklaraštyje šia tema jis citavo jo nuomonę pagrindžiančius tyrimus, tarp kurių buvo ir profesoriaus Peterio Johansono darbas „Tamsioji triada“ (ang. „Dark Triad“).

Tai susideda iš narcicizmo, jaudulio siekimo, impulsyvaus ir bejausmio psichopato elgesio bei apgaulingos ir išnaudotojiškos makiavelistiškos prigimties. 

Kad ir kokia nepatraukli tokia kombinacija gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, moterys dažnai sutapatina tai su vyriškumu ir galimybe susilaukti sveikų vaikų. Kaip taisyklė, tos, kurios ieško įsipareigojimų ar tikisi pastoti, labai dažnai pasiduoda „blogiukams“.

Vyrai, tuo tarpu, pasididina šansus perduoti savo genus ateinančioms kartoms.

Mokslininkas Jonasonas sakė, kad Džeimsas Bondas yra idealus moterų užkariautojas su vertu kvestionuoti charakteriu.

„Jis neabejotinai yra sunkiai sugyvenamas, labai komunikabilus ir mėgstantis išbandyti naujus dalykus – žudyti žmones, naujas moteris“, - sakė jis.

Jonasonas iš Naujosios Meksikos valstijos universiteto Jungtinėse Valstijose atliko asmenybės tyrimus su 200 koledžo studentų, kad sugrupuotų juos pagal blogus bruožus. Respondentų taip pat buvo klausinėjama apie jų požiūrį į seksualinius santykius ir jų seksualinį gyvenimą, įtraukiant ir tokius klausimus, kiek parterių jie turėjo ir ar jie ieško tik pasilinksminimų.

Rezultatai atskleidė, kad vyrai, kurie turėjo daugiau blogų savybių, turėjo daugiau partnerių ir buvo labiau suinteresuoti trumpalaikiais santykiais.

Kitas taip pat Jungtinėse Valstijose atliktas tyrimas apėmė 35 000 žmonių iš 57 šalių. Čia taip pat buvo pastebėtos akivaizdžios sąsajos tarp tamsiųjų bruožų triados ir pasisekimo tarp moterų.

„Tai universalu visose kultūrose, kad vyrai su ryškesniais tamsiosios triados požymiais yra linkę į trumpalaikius santykius. Jie yra linkę išbandyti ir nuvilioti kitų partneres trumpiems romanams“, - sakė profesorius Davidas Schmittas iš Bredlio universiteto Ilinojuje.

Evoliucijos psichologė Dr. Gaylė Brewer iš Centrinio Lankširo universiteto sakė, kad kol moterims patiks trumpi romanai su niekšeliais, jie dažniausiai nurims su globėjiškesnio tipo moterimis. 

 
Komentarai
Naujas komentaras