Kodėl negalite nustoti galvoti apie žmogų, su kuriuo susitikinėjote trumpai?

GettyImages-584882802-1-960x640.jpg
 
Kai užsikabinate ant kažko, su kuo palaikėte santykius ilgą, atrodo, jog tai natūralu. Turėjote pakankamai laiko vienas kitą pažinti ir sukūrėte emocinį ryšį bei prisirišimą. Tačiau, kai užkimbate ant žmogaus, su kuriuo susitikinėjote vos šiek tiek, tai jau kita istorija. Dažniausiai neužtenka kelių pasimatymų, kad įsimylėtume. Logiškai turėtumėte sugebėti judėti į priekį be didesnių jausmų. Bet kodėl kartais negalime nustoti galvoti apie žmogų, su kuriuo susitikinėjome trumpai? Taip nutinka dėl kelių pagrindinių priežasčių.

Kokios to priežastys?

Dažniausiai įsimylėjimas ir nesugebėjimas užmiršti žmogaus, kurį vos pažįstate kyla dėl prisirišimo problemų. Gali atrodyti, kad vaikystė praėjo jau seniai, tačiau nuo to, kokia buvo jūsų vaikystė labai priklauso jūsų suaugusio žmogaus santykiai su kitais žmonėmis. Jei užaugote aplinkoje, kurioje jautėtės saugiai ir buvote globojamas tėvų, greičiausiai, išvystėte saugų ir sveiką prisirišimo stilių. Suaugęs tapote labiau linkęs pasitikėti kitais, pozityviai galvojate apie santykius ir formuojate sveikas ilgalaikes partnerystes.

Kai žmogus patiria prisirišimo problemas, gali būti, jog vaikystėje jo santykiai su globėjais ar tėvais buvo nestabilūs ir konfliktiški. Pavyzdžiui, žmogus, kuris prisiriša ir nuolat jaučia nerimą galėjo užaugti su tėvais, kurie nerodė vaikui daug dėmesio ir meilumo. O dabar, kai esate suaugęs ir turite formuoti ryšius, tai tampa iššūkiu daryti tai sveiku būdu. Jei pasižymite nerimastingu prisirišimu, jums sunku pasitikėti žmonėmis ir jų motyvais ir, greičiausiai, nuolat galvojate ką partneris jums iš tikro jaučia.

Iliuzija

Labai dažnai žmonės, norintys santykių, tačiau patiriantys sunkumų dėl prisirišimo, užsifiksuoja ir idealizuoja žmones, kurie nėra laisvi ar jiems netinkami. Sukuriate santykių iliuziją be pačių santykių. Tai gali priversti prisirišti prie naujo partnerio per daug greitai arba po to, kai situacija iširo.

Todėl, kad prisirišimo problemos kyla dar vaikystėje, gali padėti terapijos lankymas. Profesionalas gali padėti suprasti priežastis kodėl taip nutinka ir sukurti strategijas, kurios padės judėti į priekį.

Sutelkiate dėmesį į tikslą, o ne į žmogų

Tačiau realybė tokia – ne visi patiria problemas dėl prisirišimo. Todėl, jei tai nėra jūsų problema, yra dar viena svarbi priežastis, kodėl prisirišate prie žmogaus, su kuriuo susitikinėjote trumpai.

Kai negalite negalvoti apie tą, kurio jau seniai nėra, normalu imti svarstyti priežastis ir ką tai iš tikrųjų reiškia. Ar jis jūsų sielos draugas? Ar jis taip pat galvoja apie jus? Kai kuriems būtent tai ir yra pagrindinė priežastis. Tačiau gali būti, kad ši bėda niekaip nesusijusi su buvusiu partneriu.

Žmonės tuokiasi dėl to, jog trokšta ilgalaikiškumo. Santuokos priežastis nebūtinai yra žmogus, kurį sutikote, kartais svarbiausia tampa santykių statusas ir lūkesčiai. Sutinkate kažką, kas nepanašus į jūsų eks ir tinka jūsų ateities lūkesčiams. Labai paprasta idealizuoti žmogų, kurio beveik nepažįstate.  Tai nutinka dažnai, ypač tada, kai aplinkoje visi kuria santykius, o jums atrodo, kad laikrodis tiksi ir privalote sutikti “tą vienintelį”. Kai tikitės santykių, esate labiau linkęs nematyti įspėjimų, jūsų nesuderinamumo ir fakto, kad žmogus jus apleido, bei tikitės, jog galiausiai jis grįš pas jus.

Jūs galvojate, jog partneriui patikote pakankamai, kad jis susitiktų su jumis kelis kartus, o jūs jau investavote į tai pakankamai energijos. O jei nuleisite rankas dabar, turėsite pradėti iš pradžių. Taip ir atsiranda pojūtis, jog tai žlugę santykiai, net jei jie nebuvo pradėti.

Prisirišimas prie žmogaus, su kuriuo susitikote vos kelis sykius, nutinka gana dažnai. Jei norite tai pamiršti ir judėti į priekį, turėsite šiek tiek pakeisti mąstymą. Geriausias būdas judėti į priekį – pripažinti sau, kad jūs nieko neinvestavote į tą žmogų ir dabar turite laiko toliau dirbti ties savimi. Tai padės atlaisvinti vietą žmogui, su kuriuo jums iš tikrųjų lemta būti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras