Kodėl norite grįžti pas eks, jei žinote, kad santykiai nepavyks?

santykiai-2(1).jpg
 
Jei kada patyrėte skyrybas, tada žinote, jog noras grįžti pas eks gali būti labai tikroviškas. Tai gali pasirodyti puiki mintis ir kartais taip išties yra. Jūs galite suvokti, kai kurį laiką praleidžiate atskirai, kad visgi galite išspręsti problemas.

Bėda ta, kad ilgesys gali kankinti ir tada, kai žinote, jog santykiai niekada nepavyks, o tada susisiekimas su eks yra tikrai prasta idėja. Jūs išsiskyrėte ne šiaip sau. Ir taip, lengva žvalgytis į praeitį, tada parašyti žinutę ir galiausiai vėl būti kartu. Ir nors tai neturi prasmės, tai labai dažnai pasitaiko, net tada, kai žinome, kad santykiai tikrai pasmerkti žlugimui. Kiekviena situacija būna kitokia, tačiau yra keli pagrindiniai bruožai, kurie gali padėti paaiškinti norą grįžti pas eks.

Grįžtame prie to, prie ko esame pratę

Pirma ir, turbūt, paprasčiausia priežastis, dažnai trokštame to, prie ko esame įpratę. Esame pririšti prie pažįstamumo ir komforto, kurį jau patyrėme. Grįžimas pas eks gali reikšti grįžimą prie senų, patogių modelių, su žmogumi, kurį puikiai pažįstate.

Šis jausmas taip pat kyla iš paprasto žmogaus noro ryšiui ir jaustis saugiai. Nors greičiausiai šiuose santykiuose patyrėme skausmą, mūsų smegenys liepia mums pabandyti dar sykį. Mums išsivysčiusi vienatvės baimė, todėl ryšiai su kitais žmonėmis yra išlikimo instinkto dalis jau daugybę amžių. Todėl, kai sėdite vienas namie ant sofos ir mąstote apie žinutę savo eks, už tai turėtumėte padėkoti evoliucijai.

Rožiniai akiniai

O su laiku galite net imti pamiršti, jog santykiai baigėsi, o tai gali priversti grimzti į tai, kaip buvo. Labai lengva romantizuoti kažką, kas nutiko seniai ir nuo jūsų nutolo. Mes galime pamiršti detales ir niuansus to, kas privertė skirtis. Gali būti lengva susitelkti į tai, kas buvo gera ir pamiršti faktą, dėl ko nesutarėte ar tai, kad nenorėjote tų pačių dalykų. Ir kai žvelgiate į santykius per rožinius akinius, žinoma, kad norėsite grįžti atgal.

Ir jei santykiai iš tikrųjų buvo puikūs jų pradžioje ir kartu patyrėte daugybę smagių akimirkų, natūralu imti tikėtis atkurti dalį šių jausmų. Dėl žmogiškos baimės būti vienam ir dėl mūsų prisiminimų, mes grįžtame prie vilties, kad vėl galėsime būti kartu su mylimuoju, bei jaustis saugūs ir mylimi.

Pasimatymai

Grįžimas į senus santykius taip pat gali būti paprastesnis, nei nauji pasimatymai. Psichologiškai lengviau būti su žmogumi, kurį pažįstame, nei susipažinti ir kurti santykius su nauju partneriu. Todėl, jei eks grįžta į jūsų gyvenimą, jūs imate trinti susitikinėjimo aplikacijas be jokių abejonių.

Kai kas giliau

Tačiau noras grįžti pas eks gali būti ir daug gilesnis. Ir kai kuriais atvejais taip gali nutikti dėl nesveikos dinamikos. Kartais poros atkuria santykius tam, kad „laimėtų“ dėl kažkokių praeities situacijų. Tas partneris, kuris jaučia savo eks atitolimą gali grįžti pas jį, norėdamas užpildyti tuštumą ir patenkinti savo praeityje nepatenkintus poreikius. Į tai gali žvelgti kaip į antrą progą, kai iš tikrųjų tai tėra kažko įrodymas sau ar partneriui. Ir todėl, ir dar dėl daugybės kitų priežasčių, visada puiku yra palaukti ir pagalvoti prieš atkuriant santykius su buvusiu mylimuoju.

Labai svarbu prisiminti, kas buvo blogai ir kodėl. Skirdami tam laiko ir suvokdami, kodėl santykiai nepavyko, galite suprasti, jog iš tikrųjų geriau likti vienam ir neiti tūkstančio žingsnių atgal į praeitį ir mėginti iš naujo.

Taigi, pamėginti nėra nieko bloga. Jei bendraujate su eks ir nesitikite pas jį grįžti, pasistenkite vengti kritikos sau ir teisimo. Būkite budrus dėl savo veiksmų. Motyvacijos tyrinėjimas padės geriau save suprasti ir sustiprinti santykius su savimi. O tai reiškia geresnius santykius ateityje.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras