Kodėl partneriai supanašėja?

 
Tikriausiai visi pastebėjome: kuo ilgiau pora yra kartu, tuo panašesni vienas į kitą tampa... Ilgą laiką šie pastebėjimai neturėjo jokio rimto paaiškinimo, tačiau dabar mokslininkai ištyrė net šio reiškinio priežastis!

Vienas Mičigano universiteto psichologas nusprendė atlikti eksperimentą: jis stebėjo ir bandė  išsiaiškinti, kaip bei po kiek laiko partneriai supanašėja fiziškai.

Tyrėjas analizavo porų nuotraukas – to laiko, kai šie buvo jaunavedžiai bei po 25-erių santuokos metų. Taip pat respondentai atsakinėjo į psichologo klausimus.

Rezultatai patvirtino: laikui bėgant, partneriai supanašėja.

Taip pat psichologas pastebėjo netikėtą tendenciją: kuo laimingesni drauge partneriai teigė esą, tuo panašesni vienas į kitą tapo.

Tyrėjo teigimu, glaudžiai artimi asmenys laikui bėgant ima nejučiomis mėgdžioti vienas kito veido mimikas – tai viena bruožų supanašėjimo priežasčių. Paprasčiausiai suprantamas pavyzdys: jei vyras dažnai juokiasi, turi puikų humoro jausmą, juoko raukšlelės aplink lūpas atsiras ne tik jam, bet ir artimai jo partnerei.

Kitas tyrimas patvirtino, jog žmonės traukia tie priešingos lyties atstovai, kurių asmenybės panašios. Mokslininkų teigimu, yra duomenų, jog iš tiesų dažnai intuityviai renkamės net panašaus DNR partnerius. Identiškų dvynių žmonos dažniausiai būna be galo panašios.

Suaugusiems.lt

Ar jaučiatės supanašėję su savo antrąja puse?
 
Komentarai
Naujas komentaras