Kodėl protingos moterys įsižiūri antrarūšius vyrus?

 
Logika sako, kad sėkmingos moterys, kurioms viskas po kojomis (jos puikiai atrodo, joms sekasi, jos talentingos), turėtų traukti sau lygius, jei ne geresnius vyrukus, tiek išvaizdos, tiek intelekto, tiek gerovės prasme. Vis dėlto, patirtis rodo, kad dažniausiai yra visai ne taip.

Kuo kvalifikuotesnė yra moteris, tikėtina, kad tuo mažiau kvalifikuotas bus jos vyras. Tiesa ta, kad protingos moterys traukia tokius vyrus, kurių dauguma nuo mažų dienų buvo mokomos šalintis.

Tai bandė išsiaiškinti dr. Steve'as Stewart-Williamsas, vienas iš psichologų, atlikusių tyrimą „Kodėl vyrai užgaulioja savo intymias partneres?“ (ang. „Why Do Men Insult Their Intimate Partners?“). Mokslininkas priėjo išvados, kad moterims su aukštu IQ tam tikra žiaurumo forma yra užprogramuota į vyrišką elgesį.

„Žiaurumas daugeliui vyrų yra tam tikra „partnerio išlaikymo“ forma“,- sako jis. „Paprastai vyrai nori sumenkinti moterų statusą, nes jaučia, kad gali jas kontroliuoti.  Vyrus gali erzinti, jei jų partnerė turi aukštesnį IQ, nes tai priverčia juos jausti, kad jų moterys yra geidžiamesnės nei jie patys. Tad vyras gali būti neištikimas arba agresyvus būtent dėl siekio kontroliuoti moterį“.

„Jei vyras ką nors liepia moteriai, tai ją žemina, ji jaučia aplaidumą ir nepagarbą. O jei moteris jaučiasi pažeminta, galiausiai ji ims galvoti, kad nieko geriau nesugeba ir liks šalia to vyro“.

Tai klasikinis, bet vis dėlto subtilus, užgauliojimų ciklas. Dar labiau stebina tai, kas ir kokiais  mastais darosi su tokiomis nuostabiomis moterimis.

Pavyzdžiui, linksma moteris su riebia sąskaita banke, priverčianti atsisukti visus praeivius. Būdama 44 ji vėl viena, nes paskutinius du dešimtmečius jai nepavyksta susirasti partnerio, kuris būtų jai ištikimas.

Vis dėlto, tikriausiai didžiausia problema yra ta, kad be to, jog pasirenka beviltiškus vyrus, tokios moterys akivaizdžiai nesugeba jų palikti, kai viskas pasisuka bloga linkme, nes jos jaučia, kad tai jų kaltė ir tai jos yra netobulos.

Matote, protingos moterys taip pat yra linkusios į perfekcionizmą ir yra užsiprogramavusios sėkmei. Gali būti,  kad užuot metusios viską tuomet, kai pasimato pirmieji problemų požymiai, jos ims stengtis dar labiau.

Jos taip pat mano, kad turi per mažai patirties su vyrais. Kai mažiau protingos merginos buvo užimtos žaidimais (ir mokymusi) šioje srityje, protingosios viską tik stebėjo.

Kitaip tariant, protingos moterys yra nepaprastai naivios, kalbant apie jausmus, tad išorėje visai žavingi, tačiau viduje tikrai tokiais esantys vyrukai lengvai jas apgauna.

Taigi, kol ne tokios kvalifikuotos merginos susitupi ir laimingai susuka lizdelį (dažniausiai atsiradus vaikeliui jos išeina iš darbo), tos su geriausių aukštųjų mokyklų diplomais ir verslo apdovanojimais skinasi kelią vienos, akivaizdžiai trokšdamos romantiško nuotykio.

Karjeristės, kurios negali pasirinkti tinkamo vyruko tampa sutrikusiomis dėl nesibaigiančių blogų pasirinkimų. Pripažinkim, juk tikimės emocingos moters parke, o ne visada dominuojančios miegamajame ar uždirbančios šešiaženkles sumas.

Dabartinė karta moterų buvo išlepinta savo mokytojų ir tėvų pasitikėjimu, todėl joms labai nemalonu pripažinti, kad tavo gyvenimo meilė yra ne kas kita, kaip nesėkmė.

Teorija sako, kad vyrai yra biologiškai programuoti vengti sėkmingų partnerių, nes bijo būti išduoti.

2004m.atliktas mokslininkų iš Mičigano universiteto tyrimas atskleidė, kad vyrai yra dažniau linkę vesti savo sekretores, o ne koleges.

Dr. Stephanie Brown sakė: „Šie atradimai patvirtina plačiai paplitusią nuomonę, kad galingoms moterims yra sunkiau sukurti santuoką, nes vyrai yra linkę rinktis ne tokias kvalifikuotas moteris“.

Negana to, prieš keletą mėnesių pasirodžiusio tyrimo duomenimis, 40 proc. moterų su aukštuoju išsilavinimu,gimusių 1970-aisiais dažniausiai pasitinka 40-metį vienišos.

Galbūt daug pasiekusios moterys tiesiog nuolatos siekia iššūkių ir santykiai nėra išimtis? Lengvi variantai joms tiesiog neįdomūs.

Vis dėlto, ieškodamos sau lygaus partnerio jos dažnai suklysta sumaišydamos užgauliojimus su stiprybe. Galbūt dėl to tiek daug nuostabių moterų yra vienišos. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras