Kodėl reikia neskubėti atleisti partneriui?

 
1 komentaras
Atleisti sutuoktiniui visas jo klaidas – ne pati geriausia idėja. Pasirodo, atleidimo atveju labiau tikėtinas tolesnis blogas elgesys, rodo naujas tyrimas.

Tennesse Universiteto tyrėjas James McNulty teigia, jog atleidimo privalumo turi būti „pasverti“ ir su rizikomis.

„Žinoma, atleidę, ko gero, patys geriau jausitės. Bet svarbiausia yra tai, kas vyks po to? Iš esmės, tyrinėjau žmonių atlaidumo tendenciją bei jų partnerių „pasitaisymo“, fizinės ir verbalinės agresijos veiksmus.  Iš tiesų, mažiau agresijos ir daugiau teigiamų pasikeitimų rodė mažiau atlaidžių žmonių partneriai“,- sakė McNulty.

Bandydamas sekti atlaidumą, McNulty 135 ką tik susituokusių heteroseksualių porų paprašė kas dieną pildyti individualų santykių dienoraštį. Jame – klausimai apie bet kokį galintį nuliūdinti sutuoktinių elgesį, taip pat – ar sugebėjo atleisti už šiuos prasižengimus.

Vyrai jautėsi nuvilti ar įskaudinti moterų 29 procentus dienų, o jos – 34 procentus dienų.

Pastebėta, jog asmenys, atleidę sutuoktiniui, du kartus dažniau kitą dieną vėl sulaukdavo netinkamo ar liūdinančio jų elgesio (lyginant su vis dar laikiusiais pagiežą ar pyktį asmenimis).

Kaip bebūtų, tyrimo rezultatai dar nereiškia, jog atleidimas – visada blogas reiškinys.

„Jeigu aš tau atleidžiu, reiškia nesuteikiu priežasties nustoti taip elgtis. Tačiau jeigu šiaip ar taip nusižengi labai retai – problemos nėra.“,- teigia McNulty.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Žinau iš savo patirties - jeigu vyras buvo neištikimas vieną kartą ir tu jam atleidai, tai jis bus neištikimas dar ir dar kartą. Išvada: neištikimybės išvis nereikia atleisti!
Naujas komentaras