Kodėl vyrai atstumia aistringas moteris?

 
8 komentarai
Žinia, viena iš mėgstamiausių vyro erotinių fantazijų – seksas su aistringa gražuole, kuri pati tempia jį į lovą. Tačiau turbūt mažai kam iš stipriosios lyties atstovų pavyksta realizuoti šią svajonę realiame gyvenime.

Specialistai tvirtina, kad pastaruoju metu padaugėjo vyrų, vis dažniau praveriančių seksologo kabineto duris dėl neįprastų problemų su erekcija. Tarkim, su žmona ar drauge lovoje jiems viskas tvarkoje, o štai netikėto ir neplanuoto intymaus suartėjimo metu su nauja ir tiesiog aistringa moterimi įvyksta „trumpas sujungimas“: erekcija susilpnėja arba apskritai pradingsta.

Šio reiškinio priežastis slypi ne vyro fiziologijoje, o psichologijoje

Tačiau tai nereiškia, kad jie nenori mylėtis. Vyrus išgąsdina seksualiai aktyvios moterys tiek, kad net pradingsta erekcija. Šis reiškinys seksologijoje vadinamas „nauja vyriška impotencija“. Įdomu tai, kad šį negalavimą dažniausiai patiria 30-40 metų vyrai. T.y. turintys ne tik gyvenimo, bet ir nemenkos seksualinės patirties. O štai 20-25 metų vyrams taip nutinka gerokai rečiau. Specialistų tvirtinimu, šio reiškinio priežastis slypi ne vyro fiziologijoje, o psichologijoje. Mat dauguma iš jų nepratę, kad moterys pačios rodytų iniciatyvą santykiuose. Tuo tarpu šiuolaikinės, pasitikinčios savimi, savarankiškos ir atkaklios moterys – priešingai: išmoko pačios imti „jautį už ragų“. Tačiau taip, kaip elgiasi moterys, deja, baugina ne vieną vyrą. Viso reikalo esmė jų pačių susikurtuose stereotipuose ir scenarijuose, dėl kurių dabar patys kenčia.

Ne vieno vyro galvoje užsifiksuoja stereotipinis santykių scenarijus

Tai anksčiau moterys varžėsi rodyti iniciatyvą lovoje. Mat galvojo, kad kuo didesnis laiko tarpas skiria pažintį nuo lovos, tuo labiau vyras įsimylės ir bus aistringesnis. Todėl moterys ir tempdavo gumą tol (arba duodavo tik paragauti), kol ne vienas iš minkštaširdžių, netekęs kantrybės, pasiūlydavo ranką ir širdį, kad tik galėtų atsikąsti didelį kąsnį draudžiamo vaisiaus. O tėvai, auklėdami savo sūnus, taip pat kalė jiems į galvas, kad šie neskubėtų gultis su drauge į vieną lovą, o vaikščiotų su ja į kiną ir teatrą. Todėl ne vieno vyro galvoje ir užsifiksavo stereotipinis santykių scenarijus, kurio esmė – viskas turi vykti pamažu ir iš lėto. Mažiausiai pora metų. Nors ir be to savaime suprantama, kad turi praeiti kažkiek laiko, kol vyras įgys moters pasitikėjimą ir ji per tą laiką prie jo pripras.

Vyrų apatiškumo priežastis – žemas testosterono lygmuo

Tuo tarpu atkaklios ir seksualiai aktyvios moterys, kurioms reikia sekso čia ir dabar, iš tikrųjų tokiu savo elgesiu atstumia gerbėjus ir potencialius kandidatus į širdį. Tokiems vyrams sunku atsikratyti minties, kad ne moterys, o būtent jie turi rodyti iniciatyvą ir palenkti jas intymių santykių pusėn. Specialistų tvirtinimu, taip atsitinka dėl to, kad pažinties pradžioje vyrams būna palyginti žemas testosterono lygmuo organizme, kuris didėja pamažu, neretai tik savaitės bėgyje. Todėl fiziologine prasme jie ir yra tokie neaktyvūs, net apatiški.

Tačiau stiprioji lytis turėtų žinoti, kad dabar ne vienos moters, gulančios su vyru į vieną lovą, nėra pagrindinis tikslas kuo greičiau už jo ištekėti arba tvirtai pririšti jį prie savęs. Tokios moterys pirmiausiai taip elgiasi savo malonumui ir nereikalauja iš vyrų jokių įsipareigojimų.

Jauni vyrai daugiau baiminasi ne dėl savo seksualinės potencijos

Indianos universiteto (JAV) Kinsio tyrimo instituto mokslininkai atliko tyrimą per kurį išsiaiškinta, kad vyrai tiesiog bijo moterų, turinčių seksualinės patirties. Nors vyresnio amžiaus stiprioji lytis – priešingai: teikia pirmenybę būtent tokioms moterims. Tačiau jauni vyrai daugiau baiminasi ne tiek dėl savo seksualinės potencijos, kiek dėl to, ar jie atitiks patyrusių moterų keliamus sekso reikalavimus.

O brandaus amžiaus vyrai renkasi patyrusias moteris dėl to, kad jos labiau seksualiai traukia ir jaudina bei tikisi iš jų sekso įvairovės. Be to, mokslininkai išsiaiškino, kad įvairius vyrus jaudina visiškai skirtingi dalykai sekse, išsklaidę mitą, kad visai stipriai lyčiai patinka vien seksas.

Erekcija – ne pats svarbiausias vyro susijaudinimo rodiklis

Vyrai, dalyvavę apklausoje, atskleidė savo pojūčius susijaudinimo ir erekcijos metu, draugiškų santykių svarbumą, supratimą ir palaikymą, o taip pat ir savo požiūrį į moteris. „Gyvuoja nemažai klaidingų nuomonių dėl vyriško seksualumo, kuris neturi nieko bendro su vyro mintimis, jausmais ir elgesiu, - sakė Kinsio tyrimo instituto mokslininkas Ericas Jensenas.- Mes panaudojome ne vieną metodą, norėdami nustatyti vyrų seksualines reakcijas bei išsiaiškinti vyrų seksualinio elgesio ypatybes“.

Per tyrimą 50 vyrų buvo padalinti į tris grupes: 18-24 metų, 25-45 metų, 46 metų ir vyresnius. Kai kurie vyrai pranešė, kad įtampa ir baimė, kad nepavyks atlikti lytinį aktą, sukausto juos ir trukdo sutelkti dėmesį tam procesui bei atsipalaiduoti. Tuo tarpu kitus tie patys dalykai – priešingai: tik dar labiau įaudrina. Per tyrimą taip pat paaiškėjo, kad erekcija – ne pats svarbiausias vyro susijaudinimo rodiklis. Dauguma apklaustų vyrų prisipažino, kad jiems atsirado erekcija net ir tada, kai jautėsi nesusijaudinę arba nebuvo suinteresuoti turėti intymių santykių su partnere. „Viena iš išvadų, kurią mes padarėme ištyrę visas tris vyrų grupes, kad tiek moterys, tiek vyrai – visiškai skirtingos būtybės“, - sakė Jensenas.

Jaunos moterys jau turi kuo pasigirti savo intymioje gyvenimo sferoje

Mat dauguma vyrų įsitikinę, kad moteriškas jautrumas atsiranda pamažu, kad reikia su ja ilgai bendrauti, bučiuoti, glamonėti tol, kol partnerė pagaliau atsipalaiduoja ir laisvai elgiasi lovoje. Iš dalies tai – tiesa, tačiau ši taisyklė tinka ne visoms moterims. Paprastai taip būna, kai moteris tik pradeda savo intymųjį gyvenimą. Tačiau šiuolaikinės jaunos moterys dažnai jau turi kuo pasigirti intymioje gyvenimo sferoje, todėl joms nebereikia draugauti su vyru pora metų, kad prie jo priprastų, prisirištų ir galėtų patirti orgazmą.

Tai prieš kažkiek metų, moterys, bijodamos būti išvadintos pasileidėlėmis ar ištvirkėlėmis, vengdavo turėti daugiau nei vieną sekso partnerį arba nutylėdavo juos. O dabar viskas priešingai - merginos tiesiai šviesiai pasako, kad nori mylėtis ir kad jis jai ne pirmas ir ne paskutinis. Todėl vyrą, matantį, kad partnerė sekse ne naujokė, pradeda kankinti dvejonės. Jis sutrinka, išsigąsta, kad bus palygintas (bent mintyse) su kitais vyrais, kurie jo manymu, geriau patyrę, tikri mačo lovoje, nei jis. Bijodamas nepatenkinti moters, nebūti aukštumoje ir apsijuokti ne tik jos bet ir savo akyse, toks vyras išsisukinėja ir vengia apskritai turėti su ja intymių santykių.

Užtikrinti savimi vyrai visados rodo iniciatyvą santykiuose

Dar viena priežastis - dabar moterys gerokai seksualesnės, nei vyrai galvoja. Vidutiniškai 23-25 metų moteris turi nemenką intymaus gyvenimo patirtį ir žino, kaip patirti pasitenkinimą.

Todėl pirmiausiai tik psichologiškai užtikrinti savimi vyrai visados rodo iniciatyvą santykiuose ir guldo mylimąją į lovą. Todėl tikriausiai nemažai merginų įgijo seksualinę patirti būtent su tokias vytais, kurie buvo nepamainomi meilužiai lovoje. Bet taip pat tarp jų greičiausiai pasitaikė ir tokių, kuriems atsakingiausiu momentu įvykdavo „trumpas sujungimas“. Tačiau protingos moterys žino, ką reiškia stresas, kurį daugeliui teko patirti gyvenime, todėl į šią ir panašaus pobūdžio problemas linkusios žiūrėti ne tik supratingai, bet ne viena iš jų pasirengusios padėti vyrams visai įmanomais ir neįmanomais būdais susigrąžinti netikėtai pradingusią erekciją lovoje. Moterys supranta, kad toli gražu ne kiekvienas vyras – sekso galiūnas, todėl jos noriai ir imasi iniciatyvos jiems pagelbėti arba ką nors ir išmokyti.

Atsiranda „nesėkmės laukimo“ neurozė

Tačiau dėl „trumpo sujungimo“, anot seksologų, vyrams dažnai atsiranda taip vadinama „nesėkmės laukimo“ neurozė. T.y. jie iš anksto pradeda bijoti, kad nieko nesigaus lovoje, o tai vis stipriau atsispindi jų potencijoje. Net gali privesti prie to, kad ir su nuolatine partnere intymus meilės aktas nepavyksta. Tada gali išsivystyti seksologijoje žinomas terminas „psichogeninė impotencija“, kurios priežastimi tampa ne fiziologijos problemos, o psichologiniai sunkumai. Jei vyrui nuolat neduoda ramybės tokios fobijos, tikėtina, kad viskas gali baigtis ne tik konsultacija pas specialistą, bet ir ilgalaikiu gydymu bei medikamentų vartojimu.

Todėl gal vis dėlto nevertėtų iš anksto pradėti graužti nagus dėl to, kad partnerė nusivils, liks nepasitenkinusi, o išmokti priimti moterišką iniciatyvą sekse kaip natūralų ir normalų dalyką.

 
Komentarai (7)
Niu, ir kol gi jūs tokie bailiai? Pilkų pelyčių nenori, nuo amazonių bėga, prie likusių iš viso nedrįsta prieit.. Gal jau laikas surizikuot ir pabandyt. Beje, amazonės visais laikais garsėjo ištikimybe ir atsidavimu visame kame;))
O tai tau, Arto likimas istiko ir mane... Nors ir ne viskas, bet labai taikliai pasakyta. Ir bijau moteru, kurios duoda per pirma, antra pasimatyma. Baisu, kad turi per daug patirties ir pats atrodysi niekam tikes; Baisu, kad pasileidus bus ir nesinori buti isnaudojamu...
Tas visiska tiesa, ir butent del tokios priezasties nutruko santykiai su nuostabia mergina....
Tikrai geras ir idomus straipsnis... dabar supratau kad del tu senu stereotipu nemegstu vienos nakties santykiu... nes auklejo kad negalima buti taip vadinamu "kurvininku" todel man tai tapo atmestina :)
nebuvau dar tokios moters sutikes apie kokias cia kalba, o taip pat nepazystu neivieno kuris atsisakytu... gal dar mazai patyres as...
Aleliuja!!Pagaliau straipsnis kuris daug ka paaiskina ir sudelioja i vietas.Senokai moterys suka sau galva klausdamos,-Kas atsitiko siuolaikiniams vyrams??Kodel , pakabinti, vyra darosi vis sunkiau ir sunkiau...nes jie neria i krumus kaip zuikiai...nors pries minute puikavosi savo plunksnomis kaip povai...O kai kurie dar geriau net neatlaiko seksualios moters zvilgsnio..- nudelbia akis i zeme - kaip struciai savo galva sukisdami i smeli...Vyruciai na nebijokite jus tu seksualiai nusiteikusiu moteru, leiskite joms vadovauti paradui, kaip jos jums leido pries gera desimtmeti...ir megaukites i sveikata.Tik nepulkite i krastutinumus [pvz netapkite kito vyro lele].Valio moterims kurios zino savo verte, moka ir gali imti ,jauti uz ragu,...Ateina Amazoniu era.
svarbiausia gerai nusiteikt ir viskas bus gerai ;) niekad nesakau, kad man nepavyks ir neturiu tokiu problemu!
Naujas komentaras