Kodėl vyrai neištikimi?

 
26 komentarai
Vidutiniškai 40 proc. vyrų seksualinio pasitenkinimo ieško ne su savo antrąja puse, byloja statistika. Nuo 1950 metų skaičiai pakito iš tiesų nežymiai.

Kodėl vyrai būna neištikimi?

Taigi, pirmoji priežastis, anot psichologo, yra ta, jog vyrai trokšta seksualinės įvairovės.

„Stipriosios lyties atstovai nori santykių su daugybe skirtingų moterų. Jie tarsi užprogramuoti „sukurti“ kuo daugiau palikuonių“.

Kokios kitos TOP priežastys kodėl vyrai apgaudinėja? Dažnai jie tiesiog būna nelaimingi su antrąja puse, o štai nesantuokinis seksas daug paprastesnis, nereikia labai dėl kažko stengtis.

Ir būkite atsargios valdžios vyrų partnerės: tokie stipriosios lyties atstovai visuomenėje turi daug daugiau galimybių (dažnai ir įgūdžių) apgaudinėti.

„99 proc. atvejų yra viena neištikimybės priežastis: nuobodulys, monotonija.“,- sako vienos knygos apie vyrų mąstymą autorius S. Santagati.

Kokias priežastis įvardina patys partneres apgaudinėję vyrai? Pateikiame 9 dažniausiai pasitaikančias:

1. Ji nebe tokia, kaip anksčiau.

Kaip ir Adomas, vyrai negali atsispirti labiau prinokusio vaisiaus pagundai, ypač jei jo moteris tiesiog apsileido.

„Jeigu ji aptingo, priaugo svorio ar tiesiog nebesirūpina savimi, vaikinai iš karto pradeda dairytis į kitas moteris“,- sako Santagati.

Dailiosios lyties atstovė turi rūpintis savimi, tačiau vyras – taip pat. „Dažnai pasitaiko vadinamasis dvigubas standartas – apsileidėlis vyras reikalauja iš žmonos tobulumo“.

Žinoma, vyrai gali pasistengti grąžinti santykių kibirkštį. „Leiskite jai jaustis gražia net tada, kai tiesiog gulite lovoje. Priminkite, kokia žavi ji yra, kaip tai vertinate. Tada moteris pati norės padaryti jus laimingu.“,- sako autorius.

„Dėmesys iš tiesų gali lemti kokybiškesnį seksualinį gyvenimą,- patvirtina psichologė S. Johnson,- kai moteris jaučiasi saugi, mylima, ji mieliau ir geriau rūpinasi savo partneriu.“

2. Niekam nepatinka „bambekliai“.

Tikriausiai niekas neprivers vyro pulti į moters glėbį taip, kaip priekabi žmona.

„Jeigu ji – kaip moskitas, jis tikrai nenorės su ja mylėtis. Paprastesnė išeitis – karštas seksas su supratingesne moterimi“,- pasakoja Santagati.

3. Ji tiesiog manęs nesupranta.

Neištikimi vyrai dažnai teigia besijaučiantys partnerės nesuprasti. Bet tai ne visada moters kaltė – kartais vyrai tiesiog jaučiasi pikti ar bijo pernelyg suartėti. Tokiu atveju paprasčiau pasirinkti neištikimybę nei stengtis dėl esamų santykių.

„Gili tikro intymumo (ne tik fizinio) baimė – sunkiai įveikiama. Tokie vyrai, tikėtina, ir toliau apgaudinės, ypač jei jie neieško psichologinės pagalbos ar nelanko porų terapijos kursų“,- sako psichologė.

4. Tai tiesiog jaudina.

Dažnai vaikinams tiesiog patinka „žaisti su ugnimi“, neištikimybės slėpimas – kiek pavojingas , o pavojai juk jaudina.

Išlaikydama nuostabą, aistrą seksualiniame poros gyvenime moteris, ko gero, nepraras ir vyro – nebus priežasties apgaudinėti.

5. Kalti medžioklės instinktai

Dažnai neištikimi vyrai tiesiog negali paaiškinti savo veiksmų motyvacijos. Jie tiesiog nori atsikratyti rutinos ir instinktyviai pradeda ieškoti kažko nauja. Tai – pirminis medžioklės instinktas, tik šį kartą “medžiojamos” moterys.

“Galbūt jis vedė per jaunas, ar tiesiog jaučiasi nepilnavertiškai”,- sako Santagati.

Moterims Santagati pataria pastebėti, kaip vyras elgiasi būdamas tarp daugybės dailiosios lyties atstovių. Jeigu jis negali susikaupti, žvalgosi ar pernelyg rimtai flirtuoja, pagalvokite, kaip elgiasi kai jūsų nėra.

6. Biologija, biologija…

„Biologiškai taip sutverta, kad mes, vyrai, trokštame pabuvoti su tiek moterų, su kiek tik įmanoma“,- teigia Santagati.

Anot autoriaus, kelis kartus pažiūrėjus į nuogą moterį tai tampa banalu, o kartu ir nesvarbu, kas ji tokia – tiesiog norisi patirti kažką kita: kitos lūpos, kitas kūnas.

Moterų psichologė nesutinka su šia nuomone:  „Tai tikrai ne biologinis aspektas, taip galima tik pasiteisinti“.

Kad ir kokia priežastis bebūtų, neištikimybės tyrėjai sutinka, jog vyrai trokšta skirtingų sekso partnerių. Tačiau ar taip ir elgsis priklauso tik nuo vyro, dažnai jis suvaldo savo norus bijodamas sužlugdyti santuoką ar savo reputaciją.

7. Tai tiesiog seksas

Daugeliui vyrų meilė ir seksas yra du atskiri dalykai.

„Mes tikrai tikime, jog galime mylėti žmoną ir trokšti sekso su kita, mūsų smegenyse tai tarsi atskirta“,- sako Santagati.

Tai pateisina vaikinus, leidžia jiems nejausti kaltės, žinoma, jei nėra jokių pasekmių. Tačiau rašytojas pataria visada apsvarstyti blogiausia: jei sužinos žmona, jei išsiskirsite... ar buvo verta?

8. Ne šiąnakt, brangusis

Pripažinkime, dažnai vyrai nori daugiau sekso nei moterys.

Kai žmona pavargusi nuo visą dieną besibarančių vaikų, ko gero, ji nebenori bandyti jokių naujų dalykų...  Tuo tarpu įdomaus aistringo sekso trokštantis vyras to ima ieškoti kitur...

9. Nes mes galime.

Na, juk mes vyrai!Taip sunku atsispirti pagundai, juk tai „įaugę“ į mūsų kraują.

Interneto dėka vyrams dar paprasčiau mėgautis kitomis moterimis, kad ir virtualiai. Bet kada, net jei kitame kambaryje yra žmona...

Atleisti ir pamiršti?

Po virtualios ar tikros fizinės išdavystės kyla klausimas: ar verta atleisti?

„Apie neištikimus žmones galvojame kaip apie blogus nesubrendusius niekšus, tačiau dauguma jų yra normalūs žmonės, tiesiog nesirūpinantys savimi ir savo santuoka“,- sako psichologas.

Tačiau jeigu atleisiu, ar tai nepasikartos?

Nepaisant vaikinų pasiteisinimų, priimtas sprendimas apgaudinėti ar būti ištikimu priklauso tik nuo vyrų, moterys to kontroliuoti negali.

„Net jei esate blogiausia žmona pasaulyje, partneris gali rasti kitų būdų susidoroti su savo nelaime. Jūs negalite priversti kažko apgaudinėti, pradėti gerti ar jus išnaudoti“,- pasakoja psichologas.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (26)
tiek vyrai kales,tiek ir moterys kales lygiosios teises
Kiek žmonių tiek įvairiausių situacijų, bet tik išgyvenę tai supranta ar ne šiaip sau skudurus sumetė....
Jeigu tu gyvulys, tai niekas nakaltas, o tokių kaip tu "mastančių" yra pakankamai daug. Kaip sakoma šuns instinkto niekas nesuvaldys. Tokie "vyrai" yra šunys, o :moterys" - kalės, tiesiogine ti žodžio prasme.
visi esame gyvuliai,,ir tas instinktas yra pas visus,,taip kad kam sneketi tai vyras tai moteris...as kol nemylejau irgi ieskojau..radau ,turiu,,ir niekam neduosiu...
tsas myliu vedusi vyra,mes kaas myliu vedisi


as myliu vedusi vyra,susitikinejame jau metai.jis vedes 12 metu,as vis tikiuos,laukiu,gal pasiliks jis su manimi.laukiu..

kiekvieno zmogaus poziuris i istikimybe yra unikalus, kaip galima skirstyti - vyrai ar moterys??? Tiek vyrams, tiek moterims gali atsibosti rutina ir pan. Bet jei gerbi zmogu, jo ir neisduosi, ar ne? :) ir, mielos moterys, baikit verkt ir dejuot, kad visi vyrai gyvuliai, isdavikai ir pan... NES TAIP NERA!
galiu gyvent kitaip bet myliu vyra kuris nera vertas mano meiles...ir nieko cia nepadarysi , mes moterys tokios jau esame rupinames mylime ... o vyrai jau nuo seno yra medziotojai , ir kai tai suvoki gali tuo pasinaudoti . va pavyzdziui mano vyras , mes jau 20metu santuokoj gyvenam, jis negaledavo "nepamylet"vis naujos moters . aisku tai beprotiskai skaudu , ir atsiliepdavo musu santykiams , bet viena diena as jam padovanojau nakti su elitine prostitute .zinoma is jo saskaitos . ir ka jus galvojate ? ogi baigesi visokios ligos , vyras buvo patenkintas ,ir tai ne ilgai tesesi , nes stipriai paplonino jo pinigine . ir manau jam tapo tiesiog nebeydomu , nes nebebuvo uzdraustojo vaisiaus ... kuris buvo toks saldus , dabar apkarto .
Reikia perskaityti Robin Norwood knyga 'Moterys, kurios myli per stipriai, tada neuzpulsite ant kuiliu ir juos is tolo atpazinsite. Bibliotekosi si knyga gal dar yra.
todel, kad jie gyvuliai
as tau pritariu"isduota"kodel jus vyrai esat tokie nesupratingi?turit antra puse kuri jus myli viska daro del jusu stengiasi,o jus tik ras ir einat per kitas argi taip darydami jus neskaudinat savo antros puses,jus mylincios moters? pagalvokit pries noredami gult i lova su svetima moterim.bet jeigu jums tai ne motais tai noreciau kad visa likusi gyvenima jus uzgraustu sazine po tokiu slyksciu darbu
Kartą ir aš prisiskaičius tokių straipsnių apie vyrų išdavystes nuėjau į kairę. Vien su ta mintimi, kad jei pati to nepadarysiu, mano draugas pirmas padarys. Jis apie tai sužinojo ir jam buvo tikras šokas. Sakė, kad gyvenime nesijautė toks įskaudintas ir kad per visus 4 draugystės metus nebuvo manęs išdavęs. Negalėjau pakęsti tų nesibaigiančių kaltinimų (net jei jų garsiai neišreikšdavo) ir jį palikau. Gaila.
Juk mes tokios pat nebusim,kaip per pazinti. Gimdom vaikus,kunas po gimdymo keiciasi. Sutinku,jog kol nera vaiku santykiai dar panasesni i pazinties pradzia,bet vaikai jau rimti dalykai.
Savo draugui buvau istikima tik pirmus metus,bet po to ta rutina nusibodo.
Visiskai sutinku,kad ir moterys eina i kaire. Labai abejoju,kad visos moterys kurios raso komentarus, nei karto nera svajojusios apie kita vira ar pasukusios i kaire
sis straipsnis eilini karta parodo kokie vyrai ir moterys skirtingi, nesakau kad viskas pateisinama ir teisinga, bet pries zemindami vieni kitus, pasistenkime pazvelgti ne tik is savo pozicijos, kad ir kaip sunku bebutu, saunuole "Mergina"
sutinku su tuo,kad neistikimybe tarsi uzkoduota vyru genuose,todel nelabai tikiu istikimybe....zinoma,galbut yra vyru,kurie gali apsiriboti visa gyvenima viena moterimi,taciau tai tik vienetai...manau mums ,moterims,tiesiog reikia tai suprasti ir kaip kazkas cia parase,ziureti i juos kaip i vaiku maitintojus ir tiesiog myleti juos,taciau gudriai myleti:)))
nu cia teisybes ir yra bet o moterys tipo neina i kaire?o del to pries vedybas ji buvo ugnis-po vedybu kaip akmuo...isvados tokios-gyvenimas vercia ieskoti tos kuri taip nenuvils
Smagu skaityt jusu pamastimus :) tik man dabar klausimas iskilo ar tikvyrai tokie? moterys i kaire neina? beje kiek pastebejau raso tik labai iskaudintos vyru moteris ir merginos, galiu pasakyt viena dalikeli "ne mes tokie, gyvenimas toks)
Nekaltinkite viskuo vien tik vyru.. juk ir pačios pagalvokite- ne visada esate tobulos ir ar sugebate išlikti tokios pat kaip ir pažinties dieną(tiek išvaizda, tiek charakteriu)? Vyrai šiuo atžvilgiu mažai keičiasi, dėl to mums ir yra lengviau. Juolab jei draugaujate jau ne vienerius metus. Dažniau reiktų suprasti ir juos, pripažinti kad ir pačios ne visada elgiamės tobulai, užuot būnant suirzusiai dažniau nusišypsoti ir tiesiog pasidžiaugti jais, duoti jiems pakankamai laisvės. Įkyrios ir suirzusios moterys juk niekam nepatinka :)
Sako europj moteris leidzia savo vyrui eiti i kaire su jo pasirinkta partnere tam kad seimoje jis vel butu zvalus ir geras, galu gale laimingaas vyras. Neteisnu to, tiesiog konstatuoju tai kaip vykstanti dalyka gyvenime.
isvis tie vyrai, kokia is ju nauda tik tas daiktas, tai naudokim juos tada pagal paskirti, o rupintis, tegul rupinasi jais ju motinos :D Sukurti darbui ir sexui tai ir tegul dirba pagal paskiti. Ir moterys neturi buti istikimos, o kam? juk galim pasiteisint, kad tai tik sexas :D
Vyru gyvenimo uždavinys padaryt kuo daugiau moterų laimingom !!!
na as nesuprantu kaip jus rasot molotonija? o tai ka reik kiekviena kart vis kitaip? pvz sendien ant lovos rytoj ant zemes po ryt po lova dar kita kart ant stalo o po to kas?!!!!
Vyras vyrus ir teisina,pats toks budamas...apgailetina...
masha, tai jei vienu negali apsiriboti, tai nafik tuoktis???
Pagal aprasyma, viskas man tobulai tinka (tik as ne vyras deja, o boboms bjaurus standartai primesti). Isvis, kaip imanoma apsiribot 1 zm? Yra seiminiai zmones, bet yra ir neseiminiai.
autinku su ,,isduota''.Jei jūs taip jau sutverti gamtos ,,eiti per visas'' ,prašau!! Tik kuo kaltos męs? jus mylinčios ir bet kokiu būdu besistengiančios išsaugoti santykius? Skyrybos ir skirtingi keliai optimaliausias sprendimo būdas,jeigu santykiai tokie jau beviltiški jam.
visi duchai,kurie isdavineja! palikit savo antras puses ir eikit per visas,jei tokios pagundos kyla! nesupranta,kad iskaudina mot.lities atsotve - savo antraja puse.
Naujas komentaras