Kodėl vyrus traukia moterys, panašios į jų mamas?

 
Pripažinkite, Jūsų žmona ar mergina tikriausiai turi nors mažyčių panašumų su pirmąja Jūsų gyvenime pamilta moterimi – mama.

Suomijos mokslininkai ištyrė 70 vyrų ir moterų, tiksliau tariant – palygino jų antrųjų pusių ir tėvų išorinius bei eilgesio panašumus. Tyrimų rezultatai parodė, kad bene visi vyrai sau į žmonas ar antrąsias puses išsirinko moteris, kurių veido bruožai nors truputį primena jų motinų veido bruožus. Tuo metu moterų pasirinkimui, jų tėvų išvaizda neturėjo jokios įtakos.

Taip pat mokslininkai teigia, jog tai nėra nieko nenatūralaus, mat evoliucijos taip nulemta jau nuo gilios senovės.Pastaroji bei natūralios atrankos metodas vyrus tiesiog užprogramavo partnerės ieškoti iš tos pačios rūšies, grupės. Tai reiškia - ieškoti partnerės, visokeriopai panašios į mamą. Kuo glaudesni ir artimesni vaikystėje buvo sūnaus ir mamos santykiai, tuo natūraliau jis ateityje ieško moters, panašios į taip mylimą mamą. Tėčiai – kad ir kokie atsidavę bei mylintys butų, nedaro įtakos savo dukrų antrosios pusės pasirinkimui.

Tačiau ne viskas taip gražu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, mat tarp motinos ir sūnaus užsimezgęs ryšys nenutrūksta taip lengvai bei turi įtakos tolimesniam vyro bendravimui su moterimis. Pavyzdžiui, jei šeimoje vaikas matė puikį bendravimo su moterimi pavyzdį, išsiugdė pagarbos ir atsakomybės jausmą, su savo antrąja puse jis elgsis taip pat. Tačiau jei vaikystės tarpsnyje šios gyvenimiškos pamokos buvo praleistos, tikėtina, kad sukūręs savo šeimą jis su žmona elgtis lygiai tai pat kaip buvo elgiamasi jo vaikystės namuose su motina.Todėl geriausias pagrindas tolimesniems sveikiems romantiškiems santykiams – artimi santykiai su mama. 

Turite antrąją pusę, tačiau nesate tikri ar ji ta vienintelė? Svarstote, galbūt šie santykiai tik laiko gaišimas?Norintiems sužinoti, kaip toliau klosis romantiški santykiai, patariama mintyse juos palyginti su ryšiu, siejančiu Jus ir mamą. Pastebite panašumų? O gal priešingai – matote vien tik didžiulius skirtumus? Tokiu atveju nieko nelaukite, nešvaistykite laiko ir ieškokite kitos poros. Juk gyvenimas trumpas, todėl mėgaukitės juo kiekvieną dieną.

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras