Kokią įtaką santykiams turi miegojimas skirtinguose kambariuose?

 
Kartais partnerio (ar partnerės) knarkimas iš tiesų erzina, ir nieko kito nebelieka, kaip tik pasiimti savo pagalvę ir keliauti į kitą kambarį. Nieko tokio, jei taip nutinka kartą ar du, bet jei miegojimas skirtinguose kambariuose tampa įpročiu?

Didžiojoje Britanijoje buvo atliktas tyrimas, kurio metu bandyta nustatyti, kokią įtaką santykiams turi miegojimas skirtinguose kambariuose (tyrime dalyvavo  virš 1000 porų).

Didelė dalis apklaustųjų sutiko, kad miegojimas atskirai turi neigiamą įtaką santykiams: 51 procentas apklaustųjų pripažino, kad tai  privertė juos jaustis nutolusiais nuo antrosios pusės, 42 procentai – kad tai neigiamai paveikė lytinį gyvenimą.

Psichologė Donna Dawson teigia, kad „Miegojimas atskirai tikrai negali teigiamai atsiliepti santykiams. Nieko nuostabaus, kad poros, kurių partneriai miega atskirai, mylisi kur kas rečiau, nes tam tiesiog ieško progos, o ji, deja, atsiranda rečiau nei partneriams, kurie miega kartu. Be to, ilgainiui tai gali turėti įtakos ir santykių atšalimui“.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, dėl kokių priežasčių poros miega atskirai: net 43 procentai apklaustųjų teigė, kad tai lėmė skirtingi įpročiai – vienas linkęs eiti miegoti vėliau (pavyzdžiui, žiūri televizorių ar mokosi), 36 procentai nurodė, kad pagrindinė miegojimo atskirai priežastis – knarkimas, o 20 procentų atsakė, kad paprasčiausiai taip geriau išsimiega.

Nepaisant miegojimo atskirai sukeliamų pasekmių, net 86 procentai apklaustųjų prisipažino, kad atskirai miegodami išsimiega geriau.

Suaugusiems.lt

Kaip manote, ar santykiams kenkia miegojimas atskirai?
 
Komentarai
Naujas komentaras