Kokio partnerio ieškoti, jei turite nerimo sutrikimą?

laiminga-pora-55cb070bbb6a0(1).jpg
 
Jei turite nerimo sutrikimą, verta atkreipti dėmesį ir į ieškomo partnerio savybes. Potencialus partneris neprivalo jomis pasižymėti ir nesakome, kad jei jis jomis pasižymės, dings jūsų nerimas. Tačiau tikrai nepakenks, jei jūsų būsimas partneris bus ramus, kantrus, palaikantis ir pan. Juk gali būti sunku suprasti, kas yra nerimas, jei to nesate patyręs anksčiau. Todėl turėdamas žmogų, kuris norės suprasti jūsų nerimą ir palaikys jus, padėsite sau.

Kai partneris yra supratingas, lengviau būti savimi nesijaudinant, kad nerimas neigiamai paveiks jūsų santykius. Juk nenorite tokių santykių, kuriuose jausitės smerkiamas. Be to, jei ieškote empatijos, o partneris nesuvokia jūsų būsenos, jūsų poreikiai nebus patenkinami.

Žinoma, kitos savybės irgi gali būti naudingos, pavyzdžiui, jei partneris padrąsintu jus palikti komforto zoną, ar padėtų ieškoti būdų, leisiančių sumažinti nerimą. Tik jūs vienas žinote, ką reiškia nerimo sutrikimas, tačiau ekspertai sako, jog radęs partnerį, kuris pasižymėtų daugeliu iš žemiau išvardintų savybių, padėsite sau.

Supratingumas

Vienas dalykas, kai partneriui trūksta informacijos apie tai, kaip pasireiškia nerimo sutrikimas, tačiau yra visiškai neteisinga gėdinti žmogų dėl jo nerimo. Turėtumėte rasti supratingą partnerį, kuris suprastų jūsų patirtį ir kuris nenusiviltų ar neteistų jūsų, kai jūsų nerimas pasirodo. Toks partneris turėtų visada jus palaikyti, bei klausdamas jūsų klausimų, susijusių su nerimu, taip pat skaitydamas šia tema. O kartais užtenka vien išklausyti.

Paguoda

Sakykime, jus ištiko panikos priepuolis. Kai kurie žmonės tuo metu nori pabūti vieni, o kiti nori emocinio palaikymo. Todėl pasikalbėkite su partneriu apie savo poreikius. Svarbu, jog turėtumėte partnerį, kuris gerbtų jūsų poreikius ir suteiktų jums erdvės arba paguostų jus, kai jums to reikia.

Partneris, kuris keltų jums įveikiamus iššūkius

Puiku turėti žmogų gyvenime, kuris kartais gali padėti nurimti. Turėdami partnerį, kuris švelniai padrąsina nueiti į vakarėlį, kai pasižymite socialiniu nerimu, ar nepabėgti iš kambario, jei bijote vorų, galite įveikti šias baimes. Vietoje to, kad pasiduotumėte baimei, partneris gali pasiūlyti būdų kaip ją įveikti. Šie maži pokyčiai su laiku gali virsti dideliais žingsniais. Žinoma, partneris to gali išmokti, ypač, jei tai jūsų prioritetas santykiuose.

Išklausymas

Jei patiriate sunkumų, nieko negali būti geriau, nei išsipasakoti. Žmonės turintys nerimo sutrikimą dažniausiai jaučiasi neišklausyti partnerio. Beveik visi pasaulyje nekreipia dėmesio į tai, kas kelia nerimą jums, o pasakymas „nesijaudink“ nepadeda. Geras partneris turėtų išklausyti to, kas kelia jums nerimą ir priimti tai rimtai. Žmogus, pasižymintis gerais išklausymo sugebėjimais, lengviau išmoks daugiau apie nerimą. Išklausymas yra svarbiausias dalykas, norint rasti būdų padėti.

Partneris, kuris yra čia ir dabar


Nerimas gali sukelti jausmą, kai atrodo, jog nejaučiate žemės po kojomis, todėl partneris, kuris yra čia ir dabar gali labai padėti. Jūsų partneris turėtų sugebėti sutelkti visą dėmesį į jus, kai jums reikia palaikymo. Buvimas čia ir dabar reiškia dėmesingumą, atvirumą ir empatiją.

Nebijo komunikuoti

Žmogus, kuris turi nerimą sutrikimą, ypač bijo, kad jo partneris nelaimingas, tačiau to nepasako. Todėl buvimas su žmogumi, kuris nebijo komunikuoti atvirai, yra labai svarbus. Kalbėkite su partneriu reguliariai ir dažnai. Suplanuokite pokalbius, jei to reikia ir skirkite laiko pasikalbėti apie tai, kaip jums sekasi santykiuose ir kokie yra jūsų poreikiai.

Partneris, susitelkiantis į įsipareigojimą

Jei turite nerimo sutrikimą, norite nesijaudinti dėl stabilumo, todėl suradę partnerį su panašiomis vertybėmis, galite padėti sau. Žmonės, turintys nerimo sutrikimą, dažnai išpučia situacijas ir pasižymi įkyriomis mintimis. Jei partneris demonstruoja savo įsipareigojimą jums, jums mažiau norėsis pūsti smulkmenas į dideles bėdas ir jausitės stabiliau santykiuose. Žinoma, svarbu nepamiršti, kad ir pačiam teks dėti pastangas, nepriklausomai nuo to, ar partneris pasižymi šia savybe ar ne. Žinodami šią tendenciją ir lankydami terapiją, neleisite tam daryti įtakos jūsų gyvenimui.

Humoro jausmas

Kova su nerimu gali būti labai varginanti, štai kodėl jums būtų naudingas partneris, kuris moka išlaikyti lengvumą. Sportas ir juokas skatina endorfinų gamybą organizme, o jie suteikia laimės pojūtį. O kai jaučiamės puikiai, problemos sumažėja.

Kantrybė

Kai tvarkotės su nerimu ir baime, mažiausiai ko norite, tai partnerio, kuris verstų jus greičiau apsispręsti ar tokio, kuris imti nervintis dėl jūsų emocijų. Svarbu, kad jūsų partneris gebėtų išlikti ramus tol, kol susidorosite su savo nerimu.

Tokiomis savybėmis pasižymintis žmogus geriau supras jus ir jūsų santykiai bus paprastesni. Tik nepamirškite, kad svarbiausia rūpintis savimi: eikite į terapiją ir ieškokite būdų, kurie padės sumažinti nerimą.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras