Koks jūsų santykių tipas?

ec80f0bc-43d3-47fe-bb4f-cabc013da4cb-shutterstock-1181732419.jpg
 
3 komentarai
Psichologai vis bando apibrėžti sąvoką „meilė“, o po dešimtmečius trukusių tyrimų vis dar negalima pasakyta, kad prieita arčiau „tiesos“.

Vajomingo universiteto (JAV) mokslininkas Robert Sternberg pasiūlė trikampio schemą, kuri gali būti naudojama apibrėžti santykių tipą. Žinoma, ta schema nevaizduoja „meilės trikampio“: kiekvienas trikampio taškas vaizduoja tam tikrą santykių plotmę, pavyzdžiui, intymumą.

Mokslininkas išskiria 7 santykių tipus:

1. Išbaigti santykiai

2. Aistra

3. Aistra ir įsipareigojimas

4. Įsipareigojimas

5. Intymumas ir įsipareigojimas

6. Romantiškas intymumas ir aistra

7. Draugystė ir intymumas

Mokslininkas aukščiausia santykių forma laiko išbaigtus santykius (aistra, intymumas ir atsidavimas yra harmoningi, taigi, toks santykių tipas vaizduojamas trikampio viduryje.)

Robert Sternberg taip pat apibrėžia ir 7 santykių ir meilės rūšis: pasižiūrėkite, kokiam meilės tipui galėtumėte priskirti savo santykius. Išsirinkite Jums tinkamiausią apibrėžimą, tačiau rekomenduojame iš anksto nežiūrėti į apibrėžimus apačioje, kol neišsirinksite.

1. Jūs kartu jau keletą metų, jaučiatės artimi ir susiję emociškai, tačiau ne visada jaučiate aistrą.

2. Jaučiate stiprų lytinį potraukį savo partneriui (partnerei), tačiau nesijaučiate labai artimi. Neplanuojate ateities kartu.

3. Jau kurį laiką esate susituokę, tačiau nebesate labai artimi. Taip pat negalite pasakyti, kad jaučiate stiprų lytinį potraukį antrajai pusei.

4. Po kelių metų praleistų kartu vis dar galite pasakyti, kad jūsų meilė stipri: esate artimi ir jaučiate lytinį potraukį jam (jai) kaip ir anksčiau.

5. Kartu esate keletą mėnesių, tačiau jaučiatės vienas kitam artimi, jaučiate aistrą ir planuojate ateitį kartu.

6. Esate artimi ir jaučiate aistrą vienas kitam, tačiau kol kas nekalbate apie ateities planus.

7. Planuojate ateitį kartu, jaučiate lytinį potraukį, tačiau nesate labai artimi emociškai.

Jei pasirinkote:

1 – Draugiška meilė

2 – Susižavėjimas

3 – Tuščia meilė

4 – Išbaigta meilė

5 – Simpatija

6 – Romantiška meilė

7 – Nenaudinga meilė arba meilė be ateities

Kai santykių negalima priskirti vienam tipui, tai – jau kraštutinumas, tačiau kiekvieni santykiai rasti savo vietą trikampyje, kaip teigia Robert Sternberg. Žinant, kokioje trikampio dalyje esama, galima siekti išbaigtų santykių, ir atsidurti trikampio viduryje.

Mokslininkas mano, kad ši trikampio schema gali padėti poroms siekti tobulų santykių, pagerinti tarpusavio santykius ir intymų ryšį.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
pas mane žinok meilės trikampis :D
reik trecio zaidejo ir bus trikampis :D
o kur tas trikampis?:DDD
Naujas komentaras