Konfliktai poroje skatina tobulėjimą ar griauna santykius?

konfliktas-78854821.jpg
 
Psichologai tvirtina, kad konfliktai leidžia išspręsti daugelį problemų. Žinoma, santykių aiškinimasis nėra malonus reikalas. Tačiau be to negalima apsieiti. Žemiau pateiksime „klasikinius siužetus“.

„Misteris ir misis Smit“. Konfliktas – visuomet stresas. Tačiau problemų nutylėjimas – tai tas pats stresas, tik nuslėptas. Jūs lygiai taip pat blogai jaučiatės, jums krenta nuotaika, ištinka pilvo diegliai, o jūs niekaip nesuprantate, kas jums darosi. Pasiryžę išspręsti konfliktą, jūs sudėliojate visus taškus ant „i“. Paslėptas stresas lygiai taip pat tąso jums nervus.

„Tarnybinis romanas“. Kaip mes visi užgniaužę kvapą stebime seno filmo siužetą, kai senoji „mymra“ staiga virsta nuostabia dama, o akiniuotas nevykėlis – karjeristu. Ir jei vyras liktų toks pats „mėmė“ per daugelį metų, vargu, ar jūs sektumėte filmą iki paskutinių titrų. Tačiau pagrindinis herojus tapo ryžtingu, privertė keistis pačią moterį, surengęs jos kabinete tikrą pykčio audrą. Ir tik taip pasiekė savo.

„Dviese ant kelio“. Šie sutuoktiniai pykstasi visą savo gyvenimą, tačiau vis tiek vienas be kito negali. Ir priežastis čia paprasta – meilė, na ir dar naujovių skonis, kurį suteikia ginčas. Vienas toks ginčas, tiesa, gali tapti paskutiniu. Galima numanyti, kad iki laimingos senatvės jų laukia dar daug įdomių ir grandiozinių pykčių – juk kitaip liūdna gyventi.

„Gerasis Vilas Hantingas“. Dar neaišku, kaip susiklostytų matematikos genijaus gyvenimas, jei jis nebūtų sutikęs psichoterapeuto, su kuriuo protinguolis nebūtų ginčijęsis ir pykęsis. Niekas nenori pelnyti pasitikėjimo, nevengia grubių žodžių ir nesigėdija drėbti tiesą į akis. Tačiau rezultatas – pasitikėjimas žmonėmis ir pasirodymas viešumoje, išlendant iš savo kokono.

Svarbu

  • Trumpas stresas stiprina imunitetą, o chroniškas (taip pat ir slaptas) – jį ardo. Be to, aštrus stresas aktyvuoja prigimtinę reakciją „kovoti iki galo“ ir duoda gerų rezultatų.
  • Pykčiai ir nerviniai sukrėtimai negreitina senatvės, o atvirkščiai – leidžia mobilizuotis ir ilgiau išlikti jaunais bei gražiais.
  • Chroniškas stresas provokuoja migreną ir greitina Alzheimerio ligos vystymąsi.
  • Paslėptas stresas – tai kirminas, kuris kremta jūsų sveikatą metai iš metų.
  • Streso metu staiga padidėjęs spaudimas gali iššaukti insultą. Tačiau čia svarbu ne pats stresas, bet reakcija į jį. Todėl labai svarbu išmokti teisingai konfliktuoti!

Suaugusiems.lt

Kokia Jūsų nuomonė apie konfliktus su partneriais?
 
Komentarai
Naujas komentaras