Mačo? Ne, šiuolaikinėms moterims reikia aprūpintojo!

 
Pasitikintis savimi ir pasipūtęs – tikriausiai manai, kad alfa vyras gali užkariauti bet kurios moters širdį?

Iš tikrųjų ieškodamos partnerio moterys yra linkusios rinktis ne mačo, o  nuolankesnius vyrukus, kurie yra puikūs aprūpintojai,- teigiama atlikto tyrimo išvadose.

Tenesio universiteto mokslininkai teigia, kad “seksualinė revoliucija” įvyko tuomet, kai silpnesni vyrai, neturėdami šansų nugalėti fiziškai stipresnių konkurentų moterų dėmesį bandė pelnyti rūpindamiesi jomis ir nešdami joms maistą.

Tyrimas atskleidė, kad jų pastangos pasiteisino ir labai greitai jiems ėmė geriau sektis poravimosi srityje. Laikui bėgant moterys nusprendė, kad joms labiau patinka, kai jomis rūpinamasi ir ėmė formuoti ilgalaikius santykius.

Evoliucijos biologas Sergey Gavrilets sakė, kad tai buvo “vėliau iškilusios modernios šeimos institucijos pamatas”.

Vyrai tapo produktyvesniais, nes neeikvojo laiko kovodami vienas su kitu, o palikuoniai, aplink save turėdami du tėvus, turėjo daugiau šansų išgyventi, teigiama tyrime.

Profesorius Gavrilets sakė, jog ekspertai stengėsi paaiškinti, kaip radosi šiuolaikinės šeimos modelis, nes jie manė, kad jei silpnesni vyrai ėmė nešti maistą patelėms, stipresnieji galėjo paprasčiausiai juos nuvyti.

Anot jo, mokslininkams iki šiol nebuvo kilusi mintis, kad moterų pasirinkimas ir buvo lemiamas faktorius.

“Kai tik moterys pradėjo daugiau dėmesio kreipti į jomis besirūpinančius silpnesnius partnerius, silpnesnių vyrų investicijos tarpusavio kovose su stipresniaisiais pasiteisino”, - pridėjo jis.

Šis ankstyvosios žmonių evoliucijos tyrimas matematiškai įrodo tai, kad dažniausiai pateikiamos partnerių pasirinkimų teorijos nėra biologiškai pagrįstos.

Taigi šio tyrimo autoriai žengia į priekį su nauju modeliu, vaizduojančiu, kad ryšiai poroje gali užsimegzti tuomet, kai tarp kitų faktorių pasirenkant partnerį yra įtraukiamas moters pasirinkimas ir ištikimybė.

Rezultatas – vyrai rungiasi dėl moterų stengdamiesi kuo geriau jas aprūpinti.

Tyrime teigiama, jog šis efektas labiausiai pastebimas tarp silpnesnių vyrų, kurie praktiškai neturi galimybės kitais būdais laimėti prieš stipresnius konkurentus.

Taigi, silpnesni vyrai stengiasi nusipirkti moterų dėmesį aprūpindami moteris, kurios parodo dėmesį silpnesniems, “aprūpinantiems” vyrams,  teigia tyrimo autoriai.

Anot profesoriaus Gavrilets, šis tyrimas atskleidžia, kad moterų pasirinkimas suvaidino itin svarbų vaidmenį žmonių evoliucijoje, o būsimi tyrimai turėtų gilintis į pasirinkimų tarp žmonių variacijas, kas padėtų paaiškinti socialines dilemas ir elgesį.

 
Komentarai
Naujas komentaras