Meilė iš pirmo žvilgsnio? 5 požymiai, kad tai nutiko jums

shutterstock_230227600-800x533.jpg
 
Meilė iš pirmo žvilgsnio – jūs ja arba tikite, arba ne. Įsimylėjimo iš pirmo žvilgsnio konceptas yra toks pasakiškas, kad labai sunku patikėti, jog taip gali nutikti realybėje. Tačiau pasak duomenų, surinktų iš vieno tyrimo – meilę iš pirmo žvilgsnio yra gana lengva paaiškinti. Romantinė meilė yra ne kas kita, o tam tikri elektriniai ir cheminiai impulsai smegenims.

Beveik 34 procentai vienišių teigė, jog jie yra patyrę meilę iš pirmo žvilgsnio. Šį jausmą patyrė net 41 procentas vienišų vyrų ir 29 procentai moterų.

Kito tyrimo metu paaiškėjo, jog vyrai tipiškai įsimyli greičiau nei moterys. Statistika rodo, jog vyrai meilę iš pirmo žvilgsnio patiria daug dažniau nei moterys todėl, kad vyrai labiausiai myli akimis. Greičiausiai todėl daugiau vyrų ir tiki meile iš pirmo žvilgsnio.

Meilė yra toks pat paprastas dalykas kaip troškinimas ar alkis. Maistas ir vanduo palaiko jūsų gyvybę šiandien, o romantinė meilė priveda prie susisaistymo ir DNR siuntimo rytojui. Tiesą sakant, poetai nenustoja kalbėti apie meilę iš pirmo žvilgsnio. Ir netgi kiti sutvėrimai pasaulyje patiria momentinį potraukį kitam sutvėrimui. Tačiau kultūriniai faktoriai taip pat veikia. Tai reiškia, jei esate pasirengęs ir atviras pamilti – pamilsite. Tai natūralu.

Tačiau iš kur žinoti, kad įsimylėjote iš pirmo žvilgsnio? Štai penki požymiai:

1. Jaučiate keistą jausmą skrandyje

Jei skrandyje jaučiate nedidelį spaudimą prieš susitikimą su jus traukiančiu žmogumi, tai gali reikšti, jog įsimylėjote iš pirmo žvilgsnio. Taip nutinka todėl, jog jausmai gali daryti įtaką mūsų virškinimo sistemai. Labai dažnai jaučiame „drugelius“ pilve ar kitus fizinius pojūčius.

Taip yra todėl, jog smegenys yra stipriai susietos su žarnynu. Kadangi skrandis ir smegenys dirba išvien, pyktis, laimė, liūdesys ir nerimas gali sukelti tam tikrus jaučiamus simptomus žarnyne. Todėl šis keistas pojūtis skrandyje yra rezultatas jūsų jaučiamo nerimo dėl susitikimo su žmogumi, kuris jus labai traukia.

2. Apie jį norite žinoti viską

Ar kada esate sutikęs kažką, apie ką norėtumėte sužinoti kiekvieną smulkmeną? Jei jums tai nutiko, tai tikrai geras ženklas. Tikras susižavėjimas ir susidomėjimas žmogumi bei jo mintimis visomis temomis, yra aiškus ženklas, jog įsimylite kiekvieną akimirką.

Tikra trauka ne visada reiškia, jog būsite vienas kitam tikrai tinkami, o tik pažindami žmogų galėsite nuspręsti ar esate suderinami. Pasak tyrimų, norėjimas daugiau sužinoti apie žmogų yra labai aiškus ženklas, jog norėtumėte užmegzti artimą ryšį. Pavyzdžiui, 2011 metų tyrime paaiškėjo, jog žmonės kuria artumą ir intymumą su kitais tada, kai iš tikro būna susidomėję.
Smalsumas leidžia paklausti klausimų, kurie nuveda prie intymesnių pokalbių. Tačiau mažiau smalsūs žmonės linkę kalbėtis įprastesnėmis temomis.

3. Jūs matote tik jį vieną

Kai jausmas būna abipusis, akys dažnai stringa ties vienu žmogumi, o aplinka „išsijungia“. Meilei ir traukai akių kontaktas yra svarbiausia. 2018 metų tyrimo metu paaiškėjo, kad kai jus traukia žmogus, žiūrite į jį taip dažnai kaip tik įmanoma. Akių kontakto palaikymas taip pat yra puiki flirto technika – tai leidžia suprasti, kad esate susidomėjęs. Taigi, akių kontaktas iš tiesų gali reikšti meilę iš pirmo žvilgsnio.

4. Jaučiate lyg pažinotumėte partnerį amžinybę

Kai patiriate meilę iš pirmo žvilgsnio, dažnai atrodo, jog mylimąjį pažįstate jau ilgai ir niekas neatrodo dirbtinai. Viskas atrodo natūraliai patogu tarp jūsų abiejų. Tai gali būti stipria jėga, kai jaučiate, jog tarp jūsų auga ryšys.

Sunku sukurti ryšį su tuo, prie kurio nuolat nervinatės. Tačiau, kai esate visiškai atsipalaidavęs, galite būti savimi. Tai reiškia, jog galite kalbėtis jus tikrai dominančiomis temomis, ar dalintis nuomonėmis be baimės ir smerkimo. 

5. Mylimojo manieros jums atrodo itin patraukliai

Suvokimas, kad žmogaus manieros jus itin traukia yra tikras meilės ženklas. Tai, kaip jis eina, kalba ar šypsosi gali būti labai patrauklu ir dėl to prisirišate. Meilė yra ir atleidžianti, ir akla. Partnerio ydų nematymas ar net jų pamėgimas yra meilės iš pirmo žvilgsnio požymis.

Yra ir daugiau fizinių simptomų – spartėja širdies ritmas, kyla kūno temperatūra, o šypsena nepalieka jūsų veido. Jaučiatės susijaudinęs, o kūnas reaguoja į užplūdusius endorfinus. Taip kūnas sako, jog yra trauka ir ryšys.

Aišku, jog kūnas natūraliai reaguoja į tam tikrus dirgiklius, bet ar tai tikrai meilė? Nėra jokio būdo, leidžiančio suprasti ar tai tikrai meilė iš pirmo žvilgsnio. Tam, kad iš tikro mylėtumėte kitą žmogų, turite jį pažinti. Tačiau tai gali nutikti ir labai greitai, ypač, jei daug laiko praleidžiate kartu ir esate nuoširdūs vienas kitam. Taigi, meilė yra įmanoma, ypač, jei jaudulys nesiliauja kas kartą jums susitikus.

Meilei tikrai reikia laiko, tačiau tai nereiškia, jog turite atsisakyti staigaus ryšio. Jei tikite meile iš pirmo žvilgsnio, neleiskite niekam to sugadinti, ypač mokslui. Juk princas Harry pasakė, jog suprato, kad Meghan Markle yra toji vos tik jiems susitikus. Taigi, tai gali nutikti, tiesa?

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras