Mergina: Viskas baigiasi po vienos nakties

 
2 komentarai
Esu 28 metų mergina, turiu vaikelį 7 metų, bet auginu jį viena, o labai norėčiau sukurti šeimą ir susilaukti dar vaikų, bet negaliu surasti antros pusės. Manau problema yra manyje – turbūt nemoku užmegzti santykių, kurie nesibaigtų tik seksu.

Rodos pradedu susitikinėti, bet tik intymiai suartėjus jie nebeskiria pasimatymų arba tiesiog dingsta, nebeskambina, o mane tai dar labiau žlugdo, kaip moterį. Jaučiuosi lyg panaudotas daiktas. Tada pradedu pati skambinti arba išlieju savo pyktį žinutėmis ir taip, žinoma, dar labiau viską sugadinu ir apie mane turbūt pagalvoja, jog esu isterikė ar nenormali. Užplūsta tada visokių minčių apie savo savivertę, jog esu niekam tikusi ir man lemta vienai nugyventi savo gyvenimą, arba tiesiog esu pasmerkta kančioms ir vienatvei, o tai mane žudo. Gėda prieš kitus, nes dauguma mano draugių laimingai ištekėjusios, bendrauja šeimomis, o aš į tą ratą jau nebetinku, nes esu vieniša, kitoms net baugu, kad galiu suvolioti jų vyrus.

Vaikystėje neturėjau šeimos pavyzdžio, gal ir man dėl to sunku. Gal klaida ir dėl to, kad per greitai suartėju su vyrais, gal nemoku savęs pateikti taip, kad manęs siektų ir norėtų rimtų santykių, o ne tik vienai nakčiai...

Psichologo atsakymas:

Suprantu ir užjaučiu Jus dėl sunkumų ieškant antros pusės. Kaip Jūs ir rašote, žmonėms, kurie nuo mažens nėra matę darnių, pagarba ir pasitikėjimu paremtų santykių, neturi teigiamo pavyzdžio, kuriuo galėtų vadovautis, kartais iš tiesų gali būti sunku patiems tokius santykius sukurti.

Vis tik tikrai nemanyčiau, kad esate pasmerkta vienatvei ir kančioms. Kad ir kokia buvo Jūsų vaikystė – dabartis ir ateitis yra Jūsų rankose. Artimų santykių su kitais žmonėmis kūrimas visuomet yra šiek tiek rizikingas, o apsirinkti ir nudegti gali net ir pačią darniausią tėvų šeimą turėję žmonės.

Iš laiško susidaro įspūdis, kad Jūs neblogai suprantate susidariusią padėtį, esate apgalvojusi ne tik galimas šių sunkumų priežastis bei ir išeitis. Taigi galbūt beliktų šiek tiek jas apibendrinti ir pabandyti šiuos pokyčius įgyvendinti.

Rašote, kad gal būt pernelyg greitai intymiai suartėjate. Tai iš tiesų gali būti problema, todėl galite paeksperimentuoti ir nustatyti šiek tiek griežtesnes intymumo ribas pasimatymų metu. Gerbkite savo kūną ir save bei leiskite kitiems Jus gerbti.

Kitas galimai naudingas dalykas galėtų būti atviras pašnekesys su artima, protinga ir laimingai ištekėjusia drauge, kuria pasitikite. Paklauskite, kas, jos nuomone, kliudo Jums sukurti darnius santykius. Artimi, gerai mus pažįstantys draugai ar šeimos nariai, dažnai gali neblogai įvertinti mūsų sunkumus, duoti vertingų pastebėjimų dėl mūsų elgesio, manierų, to kaip vienas ar kitas poelgis atrodo „iš šalies“.

Be šių praktinių patarimų, taip pat norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į vieną ne ką mažiau svarbų aspektą, kuris išryškėjo Jūsų laiške. Iš to ką parašėte susidarė įspūdis, kad jaučiatės šiek tiek desperatiškai. Atrodo, jog patiriate didelį spaudimą žūtbūt susirasti antrąją pusę. Iš dalies Jus spaudžia draugų ir draugių pavyzdys, tačiau ko gero didžiąja dalimi save labiausiai spaudžiate pati. Panašu, kad labai trokštate sukurti šeimą, susilaukti daugiau vaikų, todėl į kiekvieną naują pasimatymą dedate labai daug vilčių, o joms nepasiteisinus jaučiatės beviltiškai ir abejojate savo verte. Labai gali būti, kad toks didelis vidinis spaudimas sukelia ne tik daug sunkių jausmų, tačiau ir skatina skubėti santykiuose, skubotai ir gal būt pernelyg greitai intymiai suartėti su vyrais, visomis priemonėmis siekti jų dėmesio.

Labai norisi Jums pasakyti, kad esate vertinga ir svarbi nepaisant to, turite šiuo metu vyrą ar ne. Iš tiesų esate jauna – daugybė Jūsų bendraamžių dar neturi nei vyro, nei vaikų, o Jūs jau turite paaugusį vaikelį. Tuo noriu pasakyti, kad skubėti užmegzti santykius tikrai neverta – Jūs tikrai niekur nevėluojate.

Manau, kad nebloga mintis būtų neskubėti ir šiek tiek atsikvėpti nuo nevykusių pasimatymų virtinės. Skirkite laiko sau ir savo vaikui. Pamąstykite, kokio vyro iš tiesų Jums reikia ir kritiškai įvertinkite, ar tikrai su tokio tipo vyrais iki šiol susitikinėjote. Juk Jūs ieškote ne tik vyro, bet ir tėvo savo vaikui. Dažnai moterys ypač susižavi kokiu nors vienu vyru tipažu, pvz. vadinamaisiais „blogais vaikinais“, ypač gražiais ar „kietais“ vyrais ir pan. ir tokiu būdu automatiškai atmeta papratus, patikimus ir rimtus vaikinus, kurie galėtų būti puikūs vyrai ir tėvai.

Jūs esate jauna moteris, mama, be jokių abejonių verta daugiau nei vienos nakties nuotykis.

Sėkmės,

Eglė

Visi čia publikuojami atsakymai yra tik informacinio ir šviečiamojo pobūdžio ir neatstoja psichologinio įvertinimo ar konsultavimo.

 
Komentarai (2)
As savimi pasitikintis,. sekmingas, isvaizdus ir tikrai rimtas vyras, kuris zino, ko nori pasiekti.. Mano nuomone yra tokia, kad vyras nebuves sukures seimos, visada nores tokios pa moters...Juk santykiai paremti principu: duoti-gauti...Jei moteris seksuali, isvaizdi, sekso su ja mazai kas atsisakys...taciau kad santykiai peraugtu i kita lygi, labai mazai tiketina...Tuo labiau, moteris su vaiku turi papildomas problemas: tokias kaip buves vyras, visa buvuse gimine ir pan...Tvirciausias seimos branduolys nelabai isivaizduojamas, kai pora nera vientisa ir stipri kaip kumstis..Dar viena problema yra ta, kad moteris turedama vaika tikisi surasti savo vaikui teva, taciau realybe tokia, kad nuosavas vaikas bus labiau mylimas.ir bedai istikus, visada instinktyviai pirmiau rupinsiesi savo vaiku.. Isvada tokia: daugiau atsakomybes gimdant vaikus, renkatis vyrus ir kuriant seima..ir nebus tokiu problemu..Nes as asmeniskai pirmoje vietoje problema izvelgiu butent tame, kad mergina yra vienisa mama.
vavara pritariu 100% :D
Naujas komentaras